bugün

hayırlı tezkereler diyeceğimiz yazarlardır.
hayırlı teskereler diyecegimiz yazarlardır. ayriyetten torunumun torununun torunu olurlar. "vay be zaman ne cabuk geçiyor" dedirten durum. (bkz: 325 inci dönem askere gidecek sözlük yazarları)
aynen benimde dahil olduğum topluluktur.
Yerinde olmak istediğim en son kişilerdir.
aralık 2009'da kısa dönem er veya yedek subay olarak askere gidecek yazarlar topluluğudur.
(bkz: murthy)**

edit: dönem numarası nedeniyle kendilerine çok daha fazla dikkat etmeleri gereken topluluk.**

edit2: ulan şimdi bizim döneme laf ettim ama sonraki döneme kalsak daha kötü ya. **
melankolik'in de aralarında bulunduğu sözlük yazarlarıdır. hay maşallahtır.
evvelsi gün verdim dilekçemi. hemen de kabul ettiler. kışın acıtan soğukluğunda botları ayağıma geçiriyorum. haydi bakalım, rap rap.
Bugün itibariyle benim de aralarına, "yedek subay adayı" olarak resmen katıldığım sözlük yazarlardır. Şimdiden Aralık ayını, nereye düşeceğimiz ve statümüzün nasıl olacağı konusunda meraklanmamız sebebiyle ,iple çektiren bu olaydaki devrelerime ve kendime hayırlı tezkereler diliyorum. Haydi bu görevi de yapıp, bitirek, gelek canlar! *
1-2-3 aralık tarihlerinde yedek subaylık sınavına girip, 10 aralıkta sınav sonuçlarına göre kısa dönem er yada yedek subay olarak askerlik yapacakları yerlerin belli olacağı yazarlar.
bakalım ranzada yatmak iyi gelecek mi? *
(bkz: asprinick)
bugün telefonumu ettim ve şahsımın da 1 ay sonra sevkini alması için şubeye gitmesi gerektiğini öğrendim. heyecanı şimdiden bastı denebilir. neresi çıkacak? ne olacak? hangi kuvvet komutanlığı? kısa mı uzun mu? vs. göreceğiz bakalım.
bir 325.dönem olarak şimdiden hayırlı teskereler dilediğim yazarlardır. gözünüzde büyütmeyin, göz açıp kapayıncaya kadar geçecektir.
331 ne ya, cok olmuş vesselam *
hepsine gani gani kolay gelsin,

bitirenlerden olarak tavsiyem, kısa mı uzun mu diye düşünmeyin zira hepsi kalın *
ben de bunlardan biriyim ama dur bir saniye ben askerliği yaptım lan zuhaha. ses kes şafak dinle toruuuun.
en çok duyacağı cümlelerden birisi de hiç kuşku yok ki ''bennen mi bot bağladın'' olacaktır. buna kendini hazırlasınlar. ben şahsen en çok buna gıcık giderdim. sanki kurtuluş savaşında savaştın
benim de tecrübe edeceğim bir deneyim olacaktır.

(bkz: korkuyorum)
morale ihtiyacı olan yazarlardır. korkmayın fazla acımıyor.
vay be ulan yaşlanmışız resmen ya. 323 asteğmen devrelerime selam ederim.
şunları, şimdiden öğrenip şok geçirmemesi gereken arkadaşlardır:

-taşak basmak (heç bir iş yapmamak. ipimle kuşağım sitimle döşeğim modudur.)
-şafak patlatmak (bilmem nereden kalktı tren, bilmem nerede durdu tren, bilmem ne devremin şafağı x olmuş, alkışlamayan ya ibine ya dötveren)
-ben mi yapayım (1 yıldır askerlik yapıyorum, bu saatten sonra ben mi çalışacam, yeni gelenler çalışsın. taşak basmak ile ilintilidir.)
-beraber mi bot bağladık (senden eskiyim, belanı sigerim.)
-dede torun muhabbeti (önce gelen, sonra gelen.)
-alt devre, üst devre, piç torun, has torun (sözlükteki nesil muhabbeti gibi...)
-boru gibi ya da boru vaziyeti almak (iyi ve rahat durumda olmak anlamındadır. askerlik kebap lafının bir türevidir.)
-zoruna gidenin, borusuna gitsin (askerliğinin bitmesine az kalanların, şafağı çok olanlara verdiği ayardır.)
-şafak aydınlık (askerlik bitti bitecek.)
-şafak karanlık (bu askerlik bitmez.)
-mehtap (izin dönemine verilen addır.)
-bir de dinlemek zorunda kalınan şarkıcılar vardır. tek bir isim aklımda kaldı. yusuf harputlu, bu isme aşina olun. (bkz: le le)

5 ay 5 gün, acemilikti, dağıtımdı filan derken 1.5 ay zaten gidiyor. geriye ne kaldı, 3,5 ay. haydi kolay gelsin şimdiden.
benimde içinde bulunduğum topluluk...
ben mi gideyim *
allah yardım etsindir.
denizci olarak gidecek kişiler iskenderun deniz er egitim komutanligina gideceklerdir.
şu başlığı görünce ne oldu acep bizim iş deyip aradım askerlik şubesi.
aralıkta askersin ciğerim dediler.

vay anasını. her şey vatan için.
at vatanı tutayım inananı.
seve seve yapacağım.

edit: çekecez mecbur.
çabuk gelip geçmesini istediğim dönem.
319. dönem olarak aralık ayında askere gitmiş bir kişi olarak, keşke nisan döneminde gitseydiniz diyebileceğim yazarlardır.