bugün

entry'ler (1092)

tanıştığı erkeğe ilk gece veren kız

Tanıştığı kızla aynı gün yatan oğlandan ahlaki açıdan farkı olmayan kişidir.

doktorun karınızın vajinasına dokunması

Özellikle normal doğumda kadının ıkınırken bolca dışkılaması ve vajinasının alt kısmının bebeğin daha kolay çıkabilmesi için neşterle kesilmesi ve kanaması düşünülünce pek romantik bir ortam olmadığı göz önünde bulundurularak, endişelenilmemesi gereken durum.

adam gibi adamların genelde ak partili olması

insan gibi insanlar hangi partili acaba? (bkz: cinsiyetçilik)

gör beni

Başları çok hızlı okudum tarihti bilimdi, bir yandan okuduklarımı diğer kaynaklardan araştırıyorum filan keyifliydi ama sonra aşk aşk aşk çok bunaldım pembe dizi gibi oldu. Mahsun Kırmızıgül filmleri gibi olmuş, biraz aşk, biraz cumhuriyet tarihi, biraz sümerler, e ingiliz ajanlar, derken polisiyeye dönüyor kitap sonra yine aşk... toparlayamamış bence. Duygularla ilgili anlatımları çok klişe ve derin bir anlamı olmayan yazarın kendine ait aforizmalarla dolu. Aşk şudur, insan budur, o öyledir, bu böyledir, ilk filozofların hayata dair söyledikleri şeyler gibi. Her şeye rağmen 500 küsür sayfa ilgimi elinde tutan, verdiği bilgiler teyit istese de farklı konularda soru işaretleri oluşturan ve zihnimi açmama vesile olmuş bir kitap, hakkını vermek llazım.

sigarayı bırakabilen insan

Ben ben ben ! Tam 4 gün oldu da .

benim atam maymun değil ama seni bilemem

Evrim atalarimizin maymun olduğunu değil, maymunla atalarımızın ortak olduğunu savunur.
Daha haaaala maymundan gelmedik diyorlar hayret

film kültürü olanlardan film önerileri

Sürreal sevenler için;

(bkz: Sen aydinlatirsin geceyi)
(bkz: Kara bela)
(Bkz: Bana masal anlatma)

egemen bağış

(bkz: Bakara Makara)

bir erkeğe en çok yakışan şey

Nezaket.

Dün otobüsteyim, bebeğim durmuyor ağlıyor meme istiyor. Emzirmeye başladim. Bir durak sonra otobuse binen bir genc tam karsima oturdu. Beni izliyor mu diye baktigimda goz goze geldik, belli ki ne yaptigimi anlamak icin bakmisti. Tekrar baktigimda ise kalkmis ve ön tarafta beni goremeyecegi bir yere oturmustu. Belli ki rahatsiz etmek istemedi.işte o nezaket yakisiyor erkege.

tanışma teklifini reddettiği için dayak yiyen kız

Izmir'de kadınlar ülkemizin diğer şehirlerine oranla çok daha rahattır, özgürdür. Minisini de giyer gezmesine de gider arabasını da sürer, kimse de dönüp bakmaz. Bu demek değildir ki izmir'de maganda yok.

gülen hocaefendimiz

Fena madara olmuştur.
Aynı sofraya oturanların akıbetinin de ayni olması umulmaktadır.

en son diline dolanan şarkı

Eypiyo - günah benim suç benim.

bir kadın düşmanı

yeşil gece veya çalıkuşu gibi politik mesajlar içermese de duygusal çözümlemeleriyle önemli bir kitap. sürpriz son gayet başarılı.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk. (sezen)

seni öldün sandım ruhum, biliyor musun? (yaşar kurt)

kişinin 17 yaşındaki haline vereceği öğüt

seni tehdit eden o herif var ya, fıs. bi şeycik yapamaz. azmis kudurmus bir sapik daha iste. ailem duyarsa ne yaparim diyorsun ya, ailen aslinda su dunyada seni en cok seven ve koruyandir, o tehdit eden herifi annene babana soyle de yamultsunlar. bileklerini keserek ailenin dikkatini cekmeye calismanin geregi yok, zira oyle yaparsan fark etmeyecekler ve sebep olduklari psikolojik tahribati ancak on sene sonra gorecekler.

cumaya gitmeyen yazarlar sıralı tam liste

beni de yazin, beni de yaziiin

merhume

murat uyurkulak'ın son kitabi.

---spoiler---
kitabi 7 yılda tamamladığını söylemiş yazar. sanırım 6 yılda ilk kısmını, son yıl ikinci kısmını yazmış. çok emek verdiği belli, çok güzel örmüş olayları ancak bir çırpıda alelacele bağlamış sonunu. tol gibi olsun istemiş, mantığı aynı, ancak tol ün yanında bu eser apolitik kalmış. bir de yeraltı edebiyatı yazarları sanırım bir yerden sonra eserlerini işkence, tecavüz ve cinayete boğmak zorunda hissediyorlar kendilerini, uyurkulak da öyle yapmış. büyük hayal kırıklığıma rağmen özlemişim kalemini, keyifliydi ve güzeldi.

tamer karadağlı nın kendini rezil etmesi

yalasaymış iyiymiş *

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

Saatin 17:00 olmasını bekliyorum.
(bkz: memuriyet)
(bkz: mesai)

hasan karacadağ

kendisine gönderilen cin görüntülerini incelettiğini ve teknik bir oynama bulamadıklarını filme kattığını ifade etmiştir. ayrıntılı röportaj :
http://www.milliyet.com.t....2013/1745643/default.htm