bugün

Asgari ücretin neredeyse yarısı kadar para ödemektir. Günah ya günah.
Bu türler, götüne şemsiye giresiceler familyasındandır.
Dubai fakirler için değildir. Parası çok olup ezmek isteyenler gitmeli dubai ye.
200 dolar ödetmişler bi de fincana kayveyi buna doldurtmuşlar.

israfa bile bile razı olmaktır.
(bkz: Reklam kokan hareketler)
Yüzüğünü satsaymış.
ya laf olsun diye ya da gösteriş olsun diye yapılan eylemdir.

güzelsin ama pahalısın diye trip atmak da ayrı bir saçmalıktır.

dubai'de herkes günlük kahve için 500-600 lira vermiyor. 1 haftalık dubai macerası olan biri olarak söyleyeyim ki 1 günde 1 ev parası da harcayabilirsiniz, türkiye'de günlük harcadığınız paraya eşit para da harcayabilirsiniz bu size kalmış.

ben mesela 500 liradan az bir paraya 2 kişi safari yaptım, 3 öğün yedim, içtim, kahve içtim, nargile içtim, deveye bindim, fotoğraf çektirdim, dans gösterilerini vs. izledim. yol vs masrafları da içinde.

özetle kimse zorla 500 liraya kahve satmıyor.

not: tabi söz konusu haber sallamasyon değilse.
dubai'ye gittiysen ödeyeceksin.
Koyar mı ki? Soysunlar amk soysunlar biz cebimizde 10 lira ile dolaşırken başkalarının yazdığı sözlerle başkalarının yaptığı müzikle 2 3 tıngırdatan bir nevi başkalarının emeklerini sömüren bu insanlara çok az bu para.
Oha lan. Ben kafede bile evde içerim nasılsa diye 5 tl vermemek için icmiyorum. Bok içsinler.
israf. Boşuna israf. Oraya gittiysen bari gezmek için harca o parayi. Sırf gösteriş için mi yapmış bilmem. Ama Türk kahvesini Dubai de içeceğine azıcık sık dişini memleketine dönünce evinde yapar icersin. Aklım almıyor ve almayacak. Ya harbi boş israf ya. Biz o parayla geciniorz. Ve o parayi bulamayanlar bile var. Yazık
Babanın kemiğini sikiym okurken dizlerim titredi lan bu nasıl israf :(
ben ona pek inanamadım.

ben dünyanın uzakdoğu hariç bütün büyük şehirlerinde ve başşehirlerinde bulundum. lüks dükkan nası olur bilirim.

http://www.priceoftravel....rab-emirates/dubai-prices

al burda normal dubai fiyatları yazıyo...al bak, dubai de metro varmış ve dubai metrosu paris metrosundan daha ucuzmuş.

normal şartlarda ritz falan da dahil olmak üzere, yani direkt etoille charles de gaulle´deki kafeteryalarda bile - ki bence orası dünyanın en pahalı noktalarından birisidir. bi tane cafée au lait olsun olsun 7-8 euro olsun.

le gare saint lazare ın tam karşısındaki bar da bi bira 11 euroydu - ki çok pahalı, ama yani dört tane bira içsen, gene de 44 euro veriyosun, 200 diil...

bu hanım, onu biraz sallamış bence. eli kaymıştır, 20 yazacağına 200 yazmıştır.

nerde içmiş onu öyle- onu da söylesin..

bu listeye göre - ki liste güncel liste- dubai paris´ten daha ucuz bir şehir.

seni temin ederim, paris´te hiçbir yerde 3 türk kahvesiyle bi americano´ya 200 euro para ödemezsin. mafyaya ait pavyon falan olursa bilemem de, normal halkın gittiği hiçbi yerde o kadar para ödemezsin.
(bkz: öküz alırız o paraylan oğlum)
demet ne anlar dubai'den. 200 dolar ziyadesiyle ortalama bir ücret.
Söz konusu dubai olunca gayet normal bir ücret. fazla geliyorsa Dubai'de işin ne?
demek ki dubai, doha'dan daha pahalı.
biz 3 türk kahvesine yaklaşık 100-120 dolar ödüyoruz.

doha candır, dubai balon. *
(bkz: doha)
(bkz: katar) *
içmeden önce fiyatını sormamış mı? Yada yanında tercüme edecek tercümanda mı yokmuş?
Yalnız bu kadın cimridir moralinin bozulduğu yüz ifadesinden bile belli burda olsa cıngar çıkartırdı ama Dubai'de gotu yememiş cıngar çıkartmaya.
O parayı vereceksem cezveyi de yerim arkadaş.
beni evlatlık alsana.