bugün

beşiktaşımızın baki gibi bir topçu ile iyi bile götürdüğü maçtır.fenerbahçe yendi tebrikler.lakin yine hakem tartışmaya açık bir yönetim göstermiştir.beşiktaşımızda bugün delgado ya 1-2 adam eşlik etseydi böyle olmazdı.
(bkz: sevinmek için sevmedik)
eğer maçın sonucu 1-1 olsa idi ali bilgin insanının annesinin bayaa kulaklarının çınlayacağı maç olacaktı. *
beşiktaş'ın şampiyonluk ümitlerini bir başka sezona bıraktığı maçtır.
inönü sustu bizi dinliyor bakınızı verenlerin maçın sadece digitürk tarafından sansürlenen kısmını izlediği karşılasmadır ki takımın maça yenik baslaması göz ardı edilemez bir sebepken.
ayrıca beşiktasın fenerin kocası olması istatiksel bir sonuç değil ebedi bir durumdur sebebi biliyoruz korayı seviyoruz.
onu bunu bilmem fenerbahce yi de hiç sevmem. ama bir gerçek varki bu takım gerçekten bu sezon şampiyonluğu hakkediyor.

edit: lan bak buraya!* yeter artık fenerliler. artılamayın. en sevilenlerin tepesine yerleştirmeyin. ne övmeye ne de yermeye geliyorsunuz nedir bu arkadaş ya...

edit2: bu maçtan sonra öyle bir nazar değdirdim ki sıçtılar valla. ne kem gözlüymüşüm be oley!..
yaratıcı beşiktaş taraftarının yabancı cisim fırlatmada da ne kadar yaratıcı olduğunu gördüğümüz maç oldu. bazı beşiktaşlılar lig tv'nin tribünlerin sesini kısmasından söz etse de 1500 kişilik fenerbahçe taraftarının sesi nedense(!) ekranlardan duyuluyordu. sonuç olarak favori olan fenerbahçe maçı hakederek kazandı ve şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj sağladı.
başlığı ağlama duvarına çeviren beşiktaşlılar için gelsin: (bkz: inleyen nağmeler)
ikinci golde rüştü'nün beşiktaşlı duruşunu sergilediği maçtır. lakin golü yemiştir o ayrı.
"yemişim beşiktaşlı duruşunu, artık bizde kazanmak için her boku yapalım." dediğim maç olmuştur.
fenerbahce'nin son yillardaki derbi ustunlugunu tekrarlamis oldugu mac.

fenerbahce bugun ahim, sahim bir oyun oynamadi lakin yine kazanmasini bildi. kontrol mac boyunca fenerbahcenin elindeydi, ilk 20 dakika fenerbahce bastirdi golu buldu sonra devre sonuna kadar yaslandi. 25 dakikalik besiktas baskisi kontrollu degildi.5 mayis 2007 besiktas fenerbahce macindaki gibi rastgele ortalar bindirmeler falan. kazim ilk yarida gercekten de sag taraftan saglam bindirmeler yapti.

ikinci yarida besiktas kontrolsuz baskisini surdurdu. golu de buldu bulmasina ama alexi durduramadilar. (goldeki aslan payi kesinlikle rustunun topu cok guzel oyuna soktu).

alexe ayri bir paragraf acmak lazim. 2.golde kostu pasini verdi, dustu kalkti kostu golunu atti. kosmuyor diyenlere kapaklik bir cevap verdi.

besiktasin sampiyonluga oynayan bir takim huviyetinde degildi bunu belirtmek lazim. 1.golden sonra cabucak dustuler. sonra 2. goldeki defans oyuncularini isteksizligi... baki zaten ayri bir bombaydi, oyunda kalmasi bile sasirtti beni. ertugrul saglam nasil tahammul etti anlamadim dogrusu.

bu derbiden de alinlarinin akiyla cikan fenerbahceli futbolculari kutluyorum, helal olsun cocuklar. kaldi 6...
fener in kazandığı, beni aslında hiç ilgilendirmeyen maçtır. fekat 10 dakikda önceki pozisyonu " olm top çıkmıştı yaa, öle gol mu olur" diyerek kendini kandıran, beşiktaş taraftarının yanlış yolda olduğunu söylemek istedim. salak bir pas hatası yapan delgado ya kızmıyorlar da, ona mu bahane buluyorlar. aynı hatayı baki yaptı, ağzına zıçtınız adamın. yazık günah adama.
iki tane net yorum yapilabilecek mac:

birincisi: fb'nin ilk 10 dakikada bitirdigi mac.

ya da

ikincisi: fb'nin tarihi farki kacirdigi mac.

bu kadar.
kazım'ın sağdan içeriye girişi.http://img174.imageshack.us/img174/3191/colinrk7.gif.
alex profesyonel futbolcudur sözümüz yoktur kendisine. şansa yada değil 2 de gol atmıştır bu maçta.
yalnız ilk yarıda 4 ikinci yarıda 8 dakika uzamıştır maç kendisinin yuzunden. sorarsak profesyonel futbolculuk yapmıştır lakin ulkemizde bu tarz hareketler henuz kaldırılabilecek seviyede değildir,
takım gözetmeksizin bu maç itibariyle birilerinin bunu alex'e iyice anlatması gerekmekte anlamış bulunduk.

ayrıca bal yapmayan arı misali koşan, top alan/kaybeden bir beşiktaş'a karşı sahada 20 dakika top oynayan bir fenerbahce vardı bu maçta. hani birileri cıkıp diyebilir fenerbahce aslanlar gibi mucadele etti diye, o zaman sormak gerekir kendilerine, biz acep başka bir lige ait maçı mı izledik diye.

fenerbahce en az beraberlik için geldiği inönüde kasmadan kontra şekilde yakaladığı 3 pozisyondan 2'sini değerlendirip maçı galip tamamladı. nihayetinde istedikleri galibiyeti aldılar. tebrik ediyoruz kendilerini, lakin ertuğrul sağlam baki mercimek hakkında henuz karar verememis besbelli. onu da öğrendik bu maçta.

beşiktaş adına kayda değer olan ise, yıllar sonra taraftarlarına 3 pas sonucu gol atabildiğini* göstermiş ve rüştü-delgado-ali tandoğan ve serdar özkan kombinasyonu ile ilhan mansız'ın senegal'e attığı gol gibisinden güzel bir gol izletmiştir futbolseverlere.

fenerbahce adına alex attığı 2 golden cok köşe vuruşlarında güvenlik güclerine cektirdiği koca yere sığamama problemi ve gelen her su şişesinde harpoon gm isabet etmiş savaş yaralısı misali yerde kıvranmasıyla akıllarda yer edecektir bu akşamki maç sayesinde.

(ilahi alex sen adamı güldürürsün)

ehuhehe; eksi yağmuruna tutuldum hoş oldum. alex'i pek bi seviyormuş suser'ları lakin bi zamanlarda rüştü'yü çok sevmişlerdi, hatta sevdiklerinden sığdırmak istemişlerdi samandırayı basıp. alex'de aynı durumda olsa 1 metre fazla koşar mı acep merak içindeyim. alex'e selam eksi'ye devam.
izleyemeyenler için özeti :

"beşiktaş'ın kaleyi bulan şut sayısı=1 "

olan karşılaşmadır.
beşiktaşlıların malubiyetin faturasını kolin kazım'ın taçtan çevirdiği topa kesmesine sebep olan maçtır. aksine orta açıldıktan sonra fenerbahçe avantajını kaybetmiştir. beşiktaş defansı pas hatası yaparak topu kaptırmıştır. ve apayrı bir atakta gol bulunmuştur. başka bir açıdan bakarsak da bu taç verilse bile fenerbahçe'nin başka bir atakta gol bulması çok büyük bir olasılıktır.

(bkz: çamura yatmak)***
ite kaka şampiyonluğa gittiğini zanneden, liderliğe oturdukları hafta "artık şampiyonluk elimizde, rakipler düşünsün, taraftarımız bayraklarını hazırlasın..." gibisinden müneccim b.ku yemişvari sözler söyleyen yöneticilere sahip besiktas ile şu an ligde diper rakiplerine oranla en iyi topu oynayan, zorlandığı anlarda yıldızı alex sayesinde maçları kopartan fenerbahce arasında oynanmış olan müsabakadır. bu futbolla eger besiktas sampiyon olsaydı cok yazık olurdu. son sekiz haftada sampiyonluk yarısı eski yıllarda oldugu gibi yine iki takım arasında gececektir.
(bkz: galatasaray)
(bkz: fenerbahce)
lakin cimbom'un yarın yasayacagı olası bi puan kaybı ibreyi fenerbahce'ye cevirir
yine de:
(bkz: gercekleri tarih yazar tarihi de galatasaray)
sivasspor'u hesaba katmıyorum, katamıyorum, kusuruma bakmayın...
fenerbahçe'mizin beşiktaşı kendi taraftarı önünde eze eze yendiği maç..
hoş biz her sene yapıyoruz bunu dimi lan ?

(bkz: şampiyonluk yarınlara kaldı)
fenerbahçe'nin daha iyi oynadığı, 2 şutunun kaleyi bulduğu, beşiktaş'ın ise 1 şutunun kaleyi bulduğu, vederson'un ikinci yarı oyundan düşmesi ile beşiktaş'ın kendi sağ kanadından bir takım ataklar yapmaya çalıştığı ancak pek de başarılı olmadığı, baki mercimek gibi bir adama nasıl tahammül edilebildiğinin merak konusu olduğu karşılaşma.

maç sonu beşiktaşlıların o surat ifadesini bizlere görme fırsatı verdiği için fenerbahçeli futbolcularımıza teşekkürü bir borç biliriz.*
(bkz: kaybolmayan ezeli rakip istiyoruz)
ali bilgilinin artistlik yapıcam diye rezil olduğu maçtır, iyi olanın kazandığının gerçekten gördüğümüz maçtır. tebrikler.
an itibariyle bir fenerli olarak "bu başlığa yazmak için çok geç kaldın, adam olup erken gelseydinde sevincini paylaşsaydın coşsaydın" dediğim başlıktır.
aferimdir bize.ama beşiktaş kardeş takımdır üzülmesinlerdir.2 nisan günüde bu saatlerde mutlu mesut entryler girmek hayaliyle köşesine çekilir yazar.
colin taçtan çevirmiş gol olmuş.

yahu siz pozisyonu nasıl izlediniz colinin taçtan çevirdiği top zaten beşiktaşlılara kaptırılıyor ardından fenar bir kez daha kapıyor. hani colinin asisti taçtan çevirip yapmış olsa anlıcam.
aklı selim beşiktaşlıların bile sonuca itiraz etmediği hak edenin kazandığı maç.
yorumlarda penaltı pozisyonun yazarlar tarafından bile görülmediği maçtır. lakin ben ve tüm kahve ahalisi gördü.

(bkz: adobe photoshop cs 3)
fenerbahçe'Nin kendsine göre zayıf rakibi karşısında gerektiği zaman tempoyu yükselterek rölanti bir oyunla, sonuca yönelik oynadığı ve alex de souza'nın müthiş performansı ile 3 puanı kazandığı maç olmuştur. fenerbahçe taraftarı sezonun en iyi deplasman tribününü yapmıştır. inönü sustu bizi dinliyor ve milyonlarca taraftarın yan yana sesleri maçın genelinde beşiktaş tribünlerini bastırmıştır.

beşiktaş tribünleri maça küfürle başlamış ve küfürle bitirmiştir. sahaya bir sürü yabancı madde atılmıştır. mevcut başkanının kalitesini yansıtan beşiktaş taraftarı 105 yıllık bu camiaya yakışmıyor. geçen hafta eyyamcı hakem istemiyoruz diye bağıranlar, şimdi ana avrat koro halinde bağırıyorlar. beşiktaş gerek camia gerekse taraftar olarak yanlış model alıyor kendisine. trabzonspor iyi örnek değildir. öyle olmayın. muhtemelen beşiktaş'ın sahası 2 ya da 3 maç kapanacaktır.

en özeti şudur: dört gün sonra chelsea ile kritik bir maç oynayacak fenerbahçe'nin beşiktaş'I üst üste dördüncü defa yendiği maçtır.