bugün

nou camp stadı'nda oynanacak olan la liga 13. hafta karşılaşması. 2010-2011 sezonunun ilk el clasico'dur.
başlamasına 2 aydan az bir süre kalmıştır.
canım barcelona'mın kazanacağına inancımın tam olduğu maçtır.
barcelona'nın zor da olsa galip geleceği maçtır.

ümit: bu kadarını ben de beklemiyordum.
büyük ihtimalle maç satürn'de oynanacak yada mars veyahut neptün.türkiye'den bakınca öyle gözüküyor diyelim.
barça kazansın istenilen maçtır güzel ülkemizde.sebebi de genel türk insanının reali pek sevmeyişinden kaynaklanır.

edit:bu genellemeyi ilk ben de yapmış olabilirim.
sadece 2 hafta kalmış maçtır. titriyorum sözlük.
altyapı vs para'nın maçıdır.
galaksi olarak, heyecanla beklediğimiz, marsta barça'ya 1.80 oran veren dünyanın en büyük, en ihtişamlı, en çok reyting alan, en enn enn... müthiş kapışması. sanırım kan şekerim düşüyor heyecandan.
(bkz: 2 hafta daha yaşama sebebi)

şu maca tahmin yürütenleri anlamıyorum. daha doğrusu herhangi bir real madrid-barcelona maçına tahmin yürütenleri! bırakın iddaayı, parayı, tekniği, taktiği oturun, alın elinize biraları arkadaşlarınızla keyifli bir maç izleyin. messi çakarmış, mourinho s.kermiş bırakın bunları el klasikkolar sizi.
son yılların en iyi real madrid takımıyla, zaten muhteşem bir sistemi olan barcelona takımının karşılaşacağı maçtır. maça iki hafta kalması sebebiyle artık jose resiten tahrik edici açıklamalar bekliyoruz.
Bu sefer Real Madrid'in şeytanın bacağını kırarak Barcelona'yı mağlup edeceği inancını taşıdığım ve heyecanla bekledigim El Clasico.
pazartesi olması dolasıyla adrenalini bir kat daha fazla aşılayacak el clasico...

mesut özil ilk 11 de başlar mı başlamaz mı doğrusu tereddütler içerisindeyim. josenin hiçbir takımında bu kadar forvet bolluğu olmamış idi. 4 ileri uç elemanıyla çıkar iseniz muhtemelen barça sizi ezer geçer. bu inter de etoo milito ve pandev 3 lüsüne benzemez. ronaldo higuen ve mesut defansif zaafları olan futbolcular. bir tek di maria biraz defansa yardım ediyor. umarım bir çılgın edası ile 4 oyuncu ile forvet hattını doldurmaz.

josenin futbol bilgisi yeryüzündeki her adamdan fazla olduğundan aslında 4 kişi ile çıkmaması gerektiğini biliyordur diye umalım.

barcelona açısından olaya bakar isek geçen seneki maçlarda resmen rakiple oynayana dalga geçen ve sonunda inter tarafından durdurulduğu sanılan ama dünya kupasında tavan yapan bir futbol var.

iki takımda formda olsun ve artık el clasico lar sadece barcelona nın kazandığı maçlar olmaktan çıksın dileğimiz ile.

muhtemelen barça kazanacaktır ama ;

(bkz: in jose we trust)
real madrid'teki şişirilmiş marinho balonunun söneceği, belki de patlatılacağı maç olacaktır. bazı çaresizlikler gerçekten çaresizliktir. alışkanlıktan öte. dünyanın hiçbir orta sahası o pas trafiğine dayanamaz. şans ayrı bir argüman ama inanın şans da barcelona'dan yana olacak.
Barca'nın Real'i susturmasını istediğim maçtır.
doğum günüme denk gelmiş maçtır .böyle hediyeye can kurban o ayrı.*
kralın takımının krallar gibi oynayacağı ve kazanacağı maçtır.ne de olsa başında bir kral var.
(bkz: jose mourinho)
kapitalizm ve krala karşı,

barca'yı destekleyeceğimiz maç.
sinemalarda canlı yayınla gösterilecek bir maç olabilir. daha önce olmuştu, şimdi onlar düşünsün.
barca'nın koyacağı maçtır, hose morinyo'yu severim ama barca daha bir takım.
dünya dışı organizmalardan müteşekkil iki takımın mücadelesi.
son aldığım duyumlara göre mourinho barca'yı çözmüş, imha planı hazırmış...(kaynak: ispanyol fotomaç'ı)
Real madrid'in iyi gidişinden gaz alarak:''Bu maçı artık Real Madrid alır''diyenlerin,tekrar Barcelona alarak g** olacağı maçtır.
katalan seçimleri nedeniyle tarihinde 3. kez pazartesi oynanacak olan maç. tam bir futbol ziyafetine tanık olacağız. iki takımda ligde fırtınalar estiriyor. düellodan galibiyetle ayrılan taraf epeyce kârlı çıkacak.*
Barcelona ya biraz zor gelebilecek olan bir maç bence. Ama barcelona bu maçın da üstesinden gelir ve maçı bir farkla veya iki farkla alıp yoluna devam eder. Ama beraber kalma ihtimalleri de yüksek.
Barcelona'nın köseceği maçtır.
(bkz: 2-6)
barcelona'nın büyüyü bozmayıp kazanacağı maçtır.