bugün

Gslilere kapak olması gereken maç.
fenerbahçe'nin galibiyeti sonuna kadar hak ettiği maç olmuştur. fenerin daha önceki avrupa hezimetlerini göz önüne alıp kendimi yeni bir hayalkırıklığına hazırlayarak oturduğum maçta fener bu sefer beni mahçup etmiş, oynadığı futbolla da bir galatasaraylıya helal olsun dedirtmiştir..
maçı yayınlayan iki kanalın * rating yarışında ipi göğüsleyen tarafın trt olduğunu belirtmekte fayda var. *
maçla ilgili olarak maçtan önce ''anderlecht fener'i dağıtacak, anderlecht maçı rahat alır, galatasaray'ın işe yaramaz diye yolladığı adam maçta oynamamasına rağmen fener'e gol atacak *'' diye iddia edenlerin ne durumda olduklarını merak etmekteyim.

hele birde eğlence devam edecekmiş ya evet eğleneceğiz futbol zaten bir eğlence oyunudur, hele futbolun kulüpler bazındaki en büyük arenası olan şampiyonlar liginde hangi maç sıkıcı geçmiştir ki *
maçla ilgili olarak fenerbahçe bu sezon * ilk defa bir maçı 2 farkla kazanmıştır. bu da gerçekten hem sevindirici hem de düşündürücüdür. fenerbahçe anderlecht'ten daha iyi bir takım.

anderlecht'i ben hep fenerbahçe'ye benzetmişimdir zaten. anderlecht eskiden başarılı olmasına rağmen bugünkü durumu fenerbahçe gibidir. tıpkı fenerbahçe gibi ismi avrupa'da herkes tarafından bilinen, kadrosuna bakıldığında iyi bir takım gibi görülen, avrupa'ya her sene katılıp hayal kırıklığı yaşayan, kendi medyası tarafından sürekli eleştirilen, ancak buna rağmen ülkesinde en çok şampiyon olan ve ülkesinin en iyi takımlarının başında gelen ayrıca taraftarı fenerbahçe'ninki kadar ateşli olan bir takımdır. bu iki takımın mücadelesinde fenerbahçe daha iyi bir kadroya sahip olduğundan elbette fenerbahçe galip çıkacaktı.

maçla ilgili pek fazla bir şey söylemeye gerek yok zaten maçı izlemeyen kalmamıştır. tek ilginçlik sürekli eleştirilen futbolcuların sonucu direk etkileyecek hamleler yapmasıdır. * * * * *
anderlecht'e uefa'da başarılar, fener'e de şampiyonlar liginde gidebildiği yere kadar gitmesi dileğiyle.
carlos'un insan azmanı van damme'a * kambura yatarakta olsa kafa vurdurmadığı tecrübesini konuşturduğu neden carlos olduğunu gösterdiği maç.
vücüdümü morartan maç.

--spoiler--
rüyadamıyım, kaledeki gerçekten volkan mı diye her tarafımı cimcikledim maç.
--spoiler--
kezman 'ın son demleri. bakmayin gol attigina, sampiyonlar ligi, son sansi kendisini gostermesi bakımından adamı gönderecekler çünkü ve bunu o da biliyor.
roberto carlos gayet sakin ve soğukkanlı idi yinede her haliyle hepsine taş çıkartır diye düşünüyorum. karambol bir maçtı ama aldık maçı, ülke puanlaması açısından iyi oldu fenerbahçe taraftarı olmayan biri olarak şampiyonlar liginde başarılar diliyorum fenerbahçeye.
bir galatasaraylı olarak, fenerbahçenin devamını getirmesini istediğim maç. yoksa şampiyonlar ligine kaldın bravo. ayakbastı paranı da aldın helal olsun. çatır çatır ye ama gidip de hiçbir şey yapamadan gelirsen roberto carlos mındar olur.
fenerbahçe'nin kötü oynasa da net bir skorla kazanmayı bildiği maçtır.

volkan demirel, serdar'ın sakatlığından sonra maçtan korkma sebebimizdi. ama hiç de öyle oynamadı. gelen topların neredeyse hiç birini sektirmedi. kalesinde güven verdi. önder turacı rezalet bir futbol oynadı. roberto carlos'tan tecrübe fışkırıyordu adeta sahada. müthiş yerinde müdehaleleriyle rakibe geçit vermedi.

edu-lugano ikilisi gerçekten çok iyiydiler. takımınızın bu kadar kapandığı bir maçta en fazla bu kadar iyi oynayabilirsiniz. marco aurelio sahada yoktu görmedim kendisini. alex ilk yarıda akıl almaz goller kaçırıp devre boyunca yattıktan sonra ikinci yarı bir gol bulup kendisini affettirdi. tümer metin kendisinden beklenen performansın çok altındaydı. kötü oynadı. kezman yine elinden geleni yaptı ama hücümda çoğalamayan bir takımda kezman'dan fazla bir şey beklenmemeli. golünü atıp turu getirdi.

deniz barış ve deivid de souza ikilisine ayrı bir paragraf açmak gerekir tabi. deniz'in kaptığı top sayısını hesaplamaya matematiğimiz yetmedi. ikili mücadelelerde ayakta kaldı, hala inanamasam da alex'e müthiş bir asist yaptı. deivid de souza çok çalıştı kesinlikle takımın en iyisiydi. star spikerinin dediği gibi sahada 3 taneydi sanki deivid.

alınan net skorla gaza gelmemek lazım tabi. anderlecht vasat bir takım. en iyi oyuncusu fener'de kesinlikle oynayamayacak olan ahmed hassan. yarın bir valencia'yla, inter'le oynadığınızda çok farklı şeyler olabilir. demedi demeyin.
çek kalecinin turkuaz üzeri sarı lacivert formasıyla ' volkan dan cacık olmaz beni alın ' mesajı verdiğini düşünmekten alamadığım rövanş maçı.

volkan da benim gibi düşünmüş olacak ki son yılların zirvesini yaptı kerata.

son dakikaya kadar mücadeleyi bırakmayan anderlecht takımını ayrıca kutluyor olası bir gs eşleşmesinde kendilerine başarılar diliyorum.
http://www.uefa.com/compe...tch=301283/report=rp.html
deniz i bir kez daha taktir ederek maçın kahramanı ilan ettiğim, deplasmanda ve rövanşta 2-0 gibi net bir skorla ülkeye dönülen maçtır.. helal size beee..
star spikerinin bir daha fenerbahçe maçı anlatmaması için acilen kampanya başlatılmasına vesile olması gereken maçtır. trt saolsun sinir krizinden kurtulduk.
maçın yıldızının deniz olduğu maçtır.
trt ve star tv tarafından aynı anda canlı yayınlanan fenerbahçe den alex ve kezman ın golleriyle 2-0 turu geçtiği maçtır.
spikerin alex in golünden sonra ''alex, alex,alex, alex,alex... 10 kere alex diyorum 100 kere alex diyorum'' demesiyle sanki şampiyonlar ligi finalinde alex in gol atması kadar sevinmesiyle unutulmayacak maçtır.
orjinali için
(bkz: hagi hagi hagi hagi)**
fenerbahçe'nin bu yıl şampiyonlar ligi'nde çok canlar yakacağını gösteren karşılaşmadır.
galatasaraylılarla muhabbeti edilemeyen maçtır
fbli: anderlect'ti elemişiz
gsli: ee nolcak bizde uefa kupasını aldık
fbli: la sen ne mal adamsın ya boşuna gsli olmamışsın
caanim fenerbahcem' in anderlecht'i kanirta kanirta aldigi mac olmustur. guzel kanirtti yalniz.
fenerbahçe'yle ilgili kehanetleri tutmayan mahlukatlara kapak olan maç. fenerbahçe'nin roberto carlos'un bir zamanlar formasını alamayacağını iddia eden ve göt olan güruhu yine göt etmiştir fenerbahçe.

üstelik bu kez fena halde kaşınmışlardır. fenerbahçe hiçbirşey oynamadan rahat bir galibiyet almıştır. hayattaki tüm zevklerini fenerbahçe komplekslerine bağlamış olan zavallıcıklar bu maçla ilgili entryleri ile futboldan anlamadıklarını da ilan etmişlerdir.

ulan tamam fenere gıcıksın da futboldan da mı anlamıyorsun. anderlect'in fenerbahçe'yi eleyeceğini, evire çevire eleyeceğini söyleyen- bakın isteyen demiyorum- söyleyen dallamalara kapak olan maç.

(bkz: bir ayar mekanizmnası olarak fenerbahçe)
deivid in kanat oynadığı ya da oynamaya çalışıp beceremediği, alex le aurelio nun 10 dönüm osman ve bostan hesabı yattığı fakat alex in attığı güzel golle kendini kurtardığı maçtır.
ayrıca niye bir de oynanan beşiktaş maçı varken iki kanal da yayınlar ki bir maçı. * * *
fblilere allah sabır versin demekten başka söylenecek söz olmayan maç.*
(bkz: budur)
maçın en etkisiz elemanları tümer metin ve mehmet aurelio, en etkilileri de (birgün bunu yazacağım asla aklıma gelmezdi ancak;) deniz barış ve deivid de souza'dır. Volkan demirel'in güzel oyunu da dikkatlerden kaçmamıştır. Ayrıca roberto carlos denilen fırlama, profesyonelce nasıl oyun soğutulur, nasıl yerinde müdahale yapılır dersi vermiştir. eh, Tecrübe denilen şey bu olsa gerek.
fenerbahçe'nin hakkıyla aldığı adını şampiyonlar ligine yazdırdığı maç. hayırlı olsundur.
(#2221857)
volkan'ın beni yukarıdaki entry'de de görüldüğü gibi g.. ettiği maç olmuştur.