bugün

şahsım adına 2014 yılı itibariyle avrupa'da yılın maçıdır. buna şampiyonlar ligi de dahil. liverpool kazanırsa 24 yıl aradan sonra yüzde 99 ihtimalle şampiyon olacak. bunu sonuna kadar hak ettiler. chelsea kolay kolay teslim olmayacak. ama arada cl'de atletico madrid maçları olması , bu maçın net favorisi olarak liverpool'u kılıyor.
mourinho'nun atletico maçını düşünerek zaten kaybedilmiş şampiyonluğu takmayacağını düşündüğüm maçtır.
istanbullu liverpool sever sozluk yazarlarinin, istanbul liverpool toplulugu ile James Joyce Irish Center'da izleyebilecegi mactir. 2005 finalinden beri beni en cok heyecanlandiran Liverpool macidir.
Liverpool'un kazanarak şampiyonluk ateşini iyiden iyiye yakacağı maç. müthiş bir tribün atmosferiyle oynanacağını düşünüyorum.
Chelsea nin atletico maçı düşünülerek daha yedek ağırlıklı bir kadro ile sahada olması beklenilen maç. Liverpool için kazandığı takdirde artık rahatça şampiyon diyebiliriz.
izlemek isteyen olursa bana ulaşsın digiturk play üyeliğimi vereyim izlesin... Liverpool'un golle başlayacağı maç...

Edit: Verilmiştir.
liverpool'un sikertme yapması sonucu şampiyonluğunu hemen hemen garantileyeciği, kaybetmesi durumunda ise yarışın tekrar kızışacağı maç.
(bkz: you ll never walk alone)
liverpool : mignolet, johnson, flanagan, skrtel, sakho, gerrard, allen, lucas, coutinho, sterling, suarez

chelsea : schwarzer, azpilicueta, ivanovic, kalas, cole, lampard, mikel, matic; salah, ba, schurrle
iki ingiliz efsanesinin tüm dünyada da takip edildiği bir maçıdır.
Liverpool 1/1 yapar.
barcelona-real madrid maçından daha fenomen olan maçtır. artık ilgi bu maç üstünde.
Efsane bir maç olacaktır, mourinho yu karşıma almayı sevmediğimden tahmin bol gol olur.
lpool'un şampiyonluğu durumunda sahnenin romantik futbol dilencilerine kalacağı gerçeğinden dolayı galibinin chelsea olmasını dilediğim karşılaşma.he bu galibiyet de chelsea'ye şampiyonluk için yeterli değil fakat en son ve en kritik dönemeci hasarsız atlatan ipi de birinci olarak göğüsler diye tahmin ediyorum.

edit: imla
ilk yarısı demba ba nın son dakika golüyle, chelsea üstünlüğü ile bitmiştir. 2. Yarı heyecanla beklenmektedir.
chelsea'nin bala göte gol attığı maç.
bütün kuponları yatıran maçtır.
Liverpoolumun şampiyonluk umutlarını sürdürebilmesi için mutlaka beraberliği yakalaması gereken maç.lucas leiva denen faul makinasi ne işe yarar senelerdir anlamış değilim adam ceyhunun yere yakın versiyonu. Olum o takım bir şampiyon olmasın varya anfield gidip kendimi sikerim lucas ı bu takımdan gönderin diye.
liverpool'un kaderini etkileyecek maç. şu an kaybetmekte. city de kazanırsa rakibi 2 olacak.
gerrard'ın kaptırdığı top sonucunda kaleciyle karşı karşıya demba ba'nın attığı golle chelsea'nin 1-0 önde olduğu maç.
liverpool'un son dakikada willian'ın ayağından yediği golle 2-0 yenildiği ve şampiyonluğu zora soktuğu maçtır.
Liverpool'a nazar değen maç. mourinho tipik lucescu taktiği ile fişi çekti. ben şampiyonlar ligi maçını düşünerek katı savunmalı değil de rahat oynayan bir chelsea bekliyordum fakat olmadı. Liverpool'un üzülmemesi gereken maç. o şampiyonluk gelecek. çünkü city puan kaybedecektir.
sıkıcı futbolun üstadı chelsea" nın sinir bozucu biçimde kazandığı maç. bu kadar kötü oynayıp hala kazanmayı sürdüren çok az takım vardır mutlaka. yuh olsun.
chelsea' nin kötü futbol değil akıllı futbol ve doğru oyunla kazandığı maçtır.

ilk önce söyleyeyim chelsea taraftarı falan değilim ama mourinho hayranıyımdır. daha doğrusu mourinho gibi pragmatist olan, savunmaya ağırlık veren, direkt sonuca odaklanan teknik adamları severim.

rodgers mou gibi bir sistemle sahaya çıksaydı belki de bugün şampiyon diyecektik liverpool' a.

tabi ki herkesin tarzı farklıdır ama gerektiği zaman duruma uyum sağlamak için strateji değiştirmen gerekir, doğru oyunu oynaman gerekir. liverpool bu maçta doğru oyunu oynayamadı.
mourinho'nun tuzağına düşen bir başka takımı izlediğimiz premier lig karşılaşması.

hala futbolu topa sahip olma ve pas sayısından ibaret sananlara ve ısrarlara bu tuzağı görmeyenlere bir örnekle durumu anlatmak istiyorum.

muhammed ali ile boks maçına çıkıyorsunuz. gonk ile birlikte var gücünüzle muhammed ali'nin üzerine saldırıyorsunuz, vuruyorsunuz vuruyorsunuz vuruyorsunuz ama muhammet ali kapanıyor, ufak darbelerle bunu atlatıyor. köşeye sıkıştırmış durumdasınız ama zarar veremiyor avantaj sağlayamıyorsunuz. muhammet ali yorulduğunuzu anladığı anda, sağlıklı düşünemediğiniz, gerildiğiniz anda kontrayı yapıyor, tek hamlede yere yıkıyor sizi. nakavt. maç bitiyor ondan sonra basın toplantısında "ama nakavt olana kadar onu köşeye sıkıştırdım, zor durumda bıraktım, talihsiz bir yumrukla maçı kaybettim" diyorsunuz. zaten rakibin istediği de sizin öyle düşünmeniz, öyle sanmanız. yoksa bu taktik bir maç tutardı, çoğu maç değil. ne kadar mantıklı? elinde ne var? hiçbir şey. ne kadar darbe vurabildin rakibe? neredeyse hiç. kim gücünü ve kondisyonunu ekonomik kullandı? o. kim sabırla, hatasız oynadı? o. yani gerisi fasa fiso.

bas bas bağıran demba ba-torres değişikliğini bile liverpool 3. değişikliği yapana kadar bekletti adam. baktı ki beklediği gibi bir hamle geldi, öldürücü darbeyi vurmak için aldı torres'i oyuna.

zaten torres oyuna girdikten sonra şampiyonlar ligi finali'nde barcelona'ya son saniyede attığı gol aklına gelmeyen insan, bu oyunu bir daha izlemesin. aynısının yaşanacağını öngörmek güç değildi.

tekrar ediyorum şampiyonluk yine de liverpool'un hakkı. inşallah mutlu sona ulaşırlar. ama bugün akıllı davranan taraf değil, yemi yutan taraftılar.
Liverpoolluların unutamayacağı maçtır. Şampiyon olsalar bile kendi evlerinde Chelseaye handikaplı yenilmek onları bayağı üzmüştür diyorum. Chelseaye bal takımı diyenlere de hangi takım Chelsea kadar disiplinli diye sormak gerekir. Defans yapmanın hücum yapmaktan daha zor olduğu bir gerçektir. Defans yapmak konsantrasyon ister. Chelseanin başarısını gölgelemek isteyenler, acaba kendi takımları defans yapıp da şampiyonluk yarışı verdikleri ezeli rakiplerini deplasmanda 6 eksiği olmasına rağmen, 4 gün önce şampiyonlar ligi maçından yorgun gelmesine ve 3 gün sonra yine çok kritik bir Şampiyonlar ligi maçına gidecek olmasına rağmen 2-0 yendiği zaman böyle mi konuşur? Hiç sanmıyorum.