bugün

evlilik için en ideal yaş olduğunu düşünmüşümdür her zaman. hatta okul mokul hikayeleri bitmişse 23 yaşta uygundur. çünkü sonradan her şey boka sarıyor abi. o eşikleri geçtin mi bok gibi seçici olmaya başlıyorsun. hayata bakışın değişiyor. en sağlıklı çocuklarda bu yaşlarda olur zaten. evet bence en güzel yaştır.
üniversite okumuş türk kızının en büyük hayali.
güzel yaştır güzel,bir bayan için özellikle.Daha çıtırdır,gençtir.Hem genç annede olur çocuklarıyla arasında fazla yaş olmaz,kuşak çatışması yaşanmaz.Sonra ilerde "ay ne kadar genç annen varmış" muhabbetlerinde gurur duyar işte bla bla bla...
erkendir. ergenlik ve olgunlaşma sendromu arasında olunan yaş olduğundan beklenmelidir. 35'e kadar yolu vardır. *
(bkz: evlilik hesap işi değil nasip işidir) *
erkek için erkendir, erkekler daha geç olgunlaşır evliliğin sorumluluğu altında ezilir.
evde kaldım dedirtendir. ideal yaştır aslında. Bunun 4-5 senesi ülke ülke , şehir , şehir gezilmeli, konserlere ,tiyatroya gidilmeli bolca sevişilmeli. Oldumu yaş 30. 30 dan sonra bir bayanın bebek yapması bir hayli güç. 1 tane bilemedin 2 tane. Benim gibi beşi bir yerde düşünmüyorsa tabi. * Ama 30 yaşında 20 lik çıtır alıyorsa er kişi bu olayı bir nebze değiştirir fakat bu seferde çoçuklarınızla aranızda çağ farkı bulunucaktır.
toplumun size dayattığı :

"okul - askerlik - iş üçlüsü tamamlandı artık evlenme vakti" psikolojisinin sonucudur.

acele yok beyler.

acele yok.
erken 27 28 iyi gibi .
Düşündüğüm ama bi yandan yarım kalan şeyleri bitirmeye çalıştığım gerçeği. Türkiye de yaşamak zor.
ideal evlenme yaşıdır tabi hedefler tamamlanmışsa.

erkekler için askerlik √
meslek kazanmak√
işi eline almak√
karıyla kızla gününü gün edip doymak√
e birazda olsa olgunlaşmak√

kızlar için : okumak√
çalışmaya başlamak√
onla bunla gezip sonra hiç bişey yapmamış gibi namuslu namuslu gezinmek√
Geç kaldığım hadisedir.
normal bir yaştır bayanlar için. Herkesin şansı ne zaman doğarsa diye söyleyebiliriz. Aşk maşk yalan oldu bu devirde.
(bkz: evlenmeyin)
Canınıza mı susadınız dostum? Evlenmeyin.
hayata dair fazla umudu olmayanların yaptığı hamledir.
"malım ben" diye cümle aleme bağırmak.
günümüz standartlarında normal olan evlenme yaşı. ha erkekler için 28-29 a kadar yolu var ama kızlar için tam zamanı.
24 yaşında bir kız olarak kaçırmakta olduğum hadise. biraz para biriktireyim bari lazım olur. (bkz: çeyiz tamamlamak)
bok var evlenin dediğim olay.
var böyleleri de onlarla aramızda çok fark var. adamlar mezun, işi var evlenmiş postayı koyup çocuk bile yapan var hamına. biz daha okuyalım. adam 45 inde dede olur bu gidişle.
hayatı erken tanır erken olgunlaşırsın.
Birçok türk gencinin yaptıgı evlenme yaşıdır.daha erken hayata atılmaktır.aslında evlenilesi bir yaştır.beklentiler daha fazla olmaz ve evlenme kolaylaşır.Yaş ilerledikçe aşkın yerini mantık almaktadır.
2 sene sonraya koca adayı beyler yazsın.
arkadaşlar salaklaşmayın. gidin güzelce hayatınızı yaşayın şimdiden koca derdi, karı dırdırı çekmek nedir. bi de çocuk filan olur iyice eliniz kolunuz bağlanır ohoo.
Hayalden daha hayal olandır. Üniversitenin bitmesi askerlik kpss cart curt derken zaman bir hayli geçer
oraya bir 27 yazalım efendim.
Hayalden daha hayal olandır. Üniversitenin bitmesi askerlik kpss cart curt derken zaman bir hayli geçer
oraya bir 27 yazalım efendim.