bugün

Bu kişi arkadaş ya da sevdikleriyle buluştuğunda onların eğlencelerini uzaktan izlemeye mahkumdur.
+ osman abey kalk hade iki yol angara havası oynayak
- yok la bebe çok yorgunum hiç uyumadım
+ hayırdır abey beşikmi salladın ?
- Zzzzzz
+ osman abey ?
Yaklasik 5 dakika sonra tam anlamiyla yapmis tamamlamis olacagim
çoğu zaman karşılaştığım haliyet-i ruhiye, tavsiye edilir.
bünyeyi mahveden eylemdir,güçsüz düşürürür. (bkz: anne gariple birlikte gripte oldum)sabaha karşı olumsuz etkilerini daha da bi gösteren eylem.
akşama doğru 5 sularında ulaşacağım mertebedir.
eğer bilgisayar başına bir işte çalışıyosanız ve işiniz sürekli excel üzerinde rapor çekmekse işte o zaman o günün geçmeyeceğini bilirsiniz. çünkü bir kaç kere bu hatayı ben yaptım ve bir günsonra raporlarla uğraşırken bilgisayar başında gözlerim kapandı. akşamı zor ettim.
30 küsür saatin hatta 40 küsür saatin yanında hiç bir şey olmayan eylem. akşama doğru saatlerinde üzerinize yorgunluk çöker. akşam da erkenden uykunuz gelir. bunun dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. zaten haftada bir iki kez yapıyorum 24 saat uykusuzluk nedir ki. ancaak siz bi 40 küsür saat uykusuz kalın da o uykusuzluğun şizofrenik halisünasyonlar silsilesini bi görün bakalım.
dün tecrübe edinilendir. dün gece saat 3 gibi arkadaşlarla dışarı çıktım ve sabah 12'ye kadar takıldık ve eve geldim. akabinde saat akşam 7'ye kadar uyumadım. 7'de uyudum şu an uyandım ve gün kavramım şaştı, düzen alt üst oldu amk.
her bünyeyi bilmem ama kafa yapıcı özelliği saptanmıştır. uykusuzluk berbat bir şey. yazdırır, çizdirir, dans ettirir, gezdirir, tozdurur, yaratıcı yapar bir de. iyiye kullanılsa iyidir iyi.
ramazan ayında yaşanması muhtemel bir durum.
72 saat uykusuz kalan biri için çerezdir.
hafta içi nöbet yazılan bir doktor için gündüz mesaisi +gece nöbeti toplam 33 saat sürer. eve gidiş gelişi ile 35 saat. bir günlük, bir aylık bir yıllık değil uzun yıllar ve üç günde bir denk gelir. yani rutindir
sonrasında 48 saat uyumamak eylemini beraberinde getirilir.
24 saati de geçtiyse eğer; baş ağrısı, yorgunluk, birden ayağa kalktığında göz kararması, baş dönmesi, boş boş bakma, birisi size bir şey söylediğinde hemen algılayamamak gibi sorunlara sebep olur.*.
insani lalelestiren,yaninda adam oldurse dahi tepki vermicek duruma getiren,beynini uyusturan,genelde yaptigim durumdur.
rekorum 70 saat. zaman kısıtlı. istanbul büyük. gezmek varken uyuyamazdım. yaptım pişman değilim. yine olsa yine yaparım. uzun süreli uykusuzluğun ardından uzun uyku gelmiyor ama onu bilin. 72 saat de uyumasan uyduğunda 8 saat sonra açıyorsun gözlerini. vücut dinlenmeyi sağlamış oluyor zaten.
an itibariyle tamamladığım beraberinde tuhaf bir baş ağrısı , tepkisizlik , hissizlik ve mide bulantısı getiren eylem. mide bulantısı kişiye bağlı olabilir.
yeni yeni bulanık görmeye başlanır, iç daralması devamında baş ağrısını doğurur. Zorunlu değilseniz yapmayın
mide ağrısı, yanmasıyla karşılaşacağınız bir eylemdir. böyle durumlarda yoğurt yemek gibi bir öneride bulunabilirim, ama laktik asite duyarlılığınız fazlaysa tercih etmeyin. yediğinize içtiğinize dikkat etmeniz gerekebilir.

uyku düzenine yeniden kavuşmak veya hayatı kaçırmamak için yapılıyorsa saygı duyduğum, uyguladığım bir yöntemdir. ancak fazlası zarar.
Biraz kafa döndüren şeydir. Evet.
Kafası çok güzeldir tavsiye ederim.

Edit: 72 saatten fazla uyuyamıştım bir ara onun kafası daha müthişti. Sonra uyuya kalmıştım istem dışı.
Rekorum 58 saat.
bana hiçbir şey olmadı sadece biraz anksiyete oldu.
üniversite 1. sınıftayken anayasa hukuku finaline çalışacağız diye bir abimizin tavsiyesi ile kuru kahve+nescafe+kola karışımı içtik, yaklaşık 30 saat boyunca selektör yemiş tavşan gibi gezdik ortalıkta. çarpıntıdan adam gibi ders de çalışamadık sayesinde, sınava 4 saat kala enerji bitti etkisi geçti az daha sınavı kaçıracaktık bunun yüzünden. özetle uyku iyidir ihmal etmemek gerekir.
uykunun yerini hiç bir şey tutamaz, çünkü beden sadece uyurken hücrelerini yenileyebilir.