bugün

entry'ler (1611)

ateizm

ateizmin temelinin "tanrı kavramını çürütmek" olduğunu sanan insanların varlığını gösteren başlık. tam aksine, bunun sorumluluğu teistlerde veya deistlerdedir. bir savın varlığını kanıtlamak onu iddia edene düşer.

ateizm ise zaten tanrı kavramıyla ilgilenmez ki onu çürütmeye çalışsın. ateizmin temeli akılcılıktır, mantık yoluyla ilerlemektir. e haliyle bu yolda da varlığı şüpheli olan ve kanıtlanması mümkün olmayan tanrı kavramına takılı kalmak boş yere kürek çekmektir.

en üstün millet arnavutlardır

(bkz: tabi lan manyak mısın)

trakyalıların içip içip sarhoş olmaması

bir trakyalı olarak birinci elden katıldığım gerçek. ama dostlar, bir trakyalı için içki sadece sarhoşluk getiren bir şey değil, bizim için alkol arkadaşlıkların, derin sohbetlerin aracıdır. küçüklüğünden beri tanık olduğu en güzel sohbetler böyle zamanlarda yaşanmıştır.

"içmeyi bilmeyen biriyle asla oturup içki içmem" tarzında elitist yaklaşımlarının nedeni ise seninle trakyalının beklentilerinin farklı olmasıdır. trakyalı birlikte içmek sarhoş olmak ister ama aynı zamanda o sarhoşluk anlarını paylaşabileceği kadar da ayık olmak ister, işte bu yüzden bir trakyalı birazcık içip sızan veya tamamen kendini kaybeden biriyle içmek istemez.

en güzel edith piaf şarkıları

(bkz: non je ne regrette rien)
(bkz: la foule)
(bkz: ne me quitte pas)
(bkz: mon dieu)

hokkabaz

türk sinemasının en underrated filmlerinden biri.

yazarların bir oturuşta içebildiği bira sayısı

5.'den sonra iyi şeyler olmuyor.

bir enstrüman olsanız hangisi olurdunuz

(bkz: Synthesizer)

insanları uyutmak için uydurulmuş en etkili yöntem

(bkz: din veya benzeri metafizik inanışlar)
(bkz: yanlı medya)
(bkz: popüler kültür)

organize işler

yıllar sonra tekrar izledim, kesinlikle türk sinemasının efsane filmlerinden birisi. kadrosuyla, replikleriyle, tiplemeleriyle, senaryosuyla seyir zevki yüksek bir film.

ezreal

oyun başında biraz pasif kalsa da iyi kasıldığı takdirde mid ve late game'de fırtına gibi esen league of legends herosu.

fransa da hem dil öğrenip hem para kazanmak

aynı olay eniştemde de vardı.

fransa'ya gitti, sınır dışı edildi.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

içinden geleni yap, mutlu ol.

harlequin forest

sen nesin böyle be mikael...

kürtler nereden geliyor

yeter artık bırakın şunları eşelemeyi. kürtler melez ırkmış, saf ırk mı kaldı olum, neyin kafasındasınız siz ?

edit: bugün türkiye'de yaşayan insanların çoğu genetik olarak ya güney-doğu avrupa halklarına ya da ortadoğu halklarına benzer. ama aynen sen saf türksün değil mi, pardon kardeşim aynen...

mesajı bırakıyorum

(bkz: ilk altı ay anne sütü çok önemli)

ağır roman

(bkz: al bir de bununla çalkalan)

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

istanbul üniversitesi - edebiyat fakültesi.

edit: mühendislik okumayan bir tek ben mi varım ?

total war attila

üzmüştür. yıllardır medieval 3 bekliyorum yıllardır... empire ve napoleon güzeldi, sonra shogun rezaleti çıktı, yine bekledim rome 2 çıkarttılar hadi o da oyaladı. şimdi tam umutlanmışken bu hiç olmadı.

national geographic

her yayınında kalitesi hissedilir. dergisi olsun, belgeselleri olsun...

sözlük yazarlarının ırkı

aborjin.