bugün

entry'ler (92)

uludağ sözlük derin yapılanması

ay bı gülme aldı beni.

18 yaşında olmak

doğum gününden sonraki gün, uyandığında kendini bir halt sandiran yaştır. 3. veya 4. gün hiçbir anlamı olmadığı anlaşılır.

edit. güzel zamanlardı

keriz yerine konmak

putinden bana mail geldi.

implant ağrısı

büyüktür aşk acısı.

melih gökçek in iyi parti ye transferi

eski sevgilinin baş düşmanı ile flörtlesmek.

eskici eskiler alıyorum eskici

çocukken hayalini kurduğum meslekti. harbiden de büyüdükçe eskileri toplamaya başladım. okuduk da ne oldu sanki, cillop gibi iş aslında. yakında sokaklarda bu repliği kullanarak dolaşmayı düşünüyorum. insan sevdiği işi yapmalı sonuçta, değil mi...

emrah serbes

ülkenin en iyi yazar ve senaristlerinden biridir kendisi. ülkede de yalnızca böyle tanınmasını isterdim. yaşadığı kazadan dolayı yok olan bir aile ve büyük bir dramın silsilesinin içindedir. oldukça açık ve cesur olduğuna inandığım mektubundan hemen sonra tutuklandığı anda yapmış olduğu sloganvari reklam çabası şaşırmama sebep oldu. üzerine sözlükte ve sokakta solcu olmasına ve cebindeki paraya kadar dem vuruldu. çünkü ülkece sağ, sol olarak ötekileştirme konusunda her daim çevrimiçiyiz. çünkü siz de biliyorsunuz ki tek derdimiz bu.

yok olan, biten ve parçalanan, ardında büyük acı izleri bırakan bir kazanın ardından daha samimi açıklamalar dilerdim. bunun sebepsiz bir kaza olmasını umuyorum.ayrıca.... ortalığı farklı konularda harlamaya çalışan çok değerli halkım, yaralı bir aileden bahsederken arkasına siyasi bir düşünce ekleyince sen de hiç samimi olmuyorsun bilgin olsun.

gençleri içine çekmeye çalışan sol yapılanmalar

sağı, solu yok, içe çekilmeye mahkum edecek her yapılanma zararlıdır. rahat bırakın gençleri.

sigarayı bırakmak

arkadaş ortamında biri yılda 3 kez böyle radikal karar alır, bir diğeri sen bırakırsan ben de bırakırım der, 3. kişi ben bırakamam kızlar der, hep birlikte bir sigara yakılır. en azından bizde durum böyle.

sevgilim

daha ne kadar uzağa gidebileceğini düşündüğüm kişidir kendisi. bugün artık farklı bir ülkenin vatandaşı olmak için uğraşıyor ve ben kalması için tek bir sebep söyleyemiyorum. kaldı ki, ben kalması için bir sebep olamıyorum. gel diyor... gidemiyorum. anam diyorum, babam diyorum, ben ülkemi terkedemem diyorum ve o gidiyor sözlük. sevgili gidendir.

89 oscar ödül töreni

la la land filmine iyi iddia bastığım ödül töreni. yakarım.

telefondan entry girmek vs pc den entry girmek

pcden entry girmek nostaljidir. özlenir.

aleyna tilki nin metro bekleme pozu

zekasını kullanması ile aynı ironiklikte olan durum.

kar haberleri

karın tadını yine çocuklar çıkardı.

en deli zamanlarınız

17 yaşında mermiye tekme atıyoruz, böyle ne bileyim bi asiliklerle össye çalışmıyoruz falan. nasıl anlatsam sigaraya falan özeniyoruz. taksim çok cafcaflı ortam falan. abi bu ne abuk dönemdi ya.

akp bmw ise chp mhp murat131 dir

hiç bmw'ye binememiş insanın, murat 131 tesbitidir. böyle saçma işte.

şelale hanım

yıllar sonra bile hala hafızamda barındırdığım, saçlarımı tararken -tayyarrrrrr diyerek yad ettiğim okan bayülgen tiplemesidir. yaşlanıyoruz.

gazoz

ankara ve niğde, hatta beyoğlu.. hepsi bebeklerim gibi. gazoz bir kültürdür diyebilirim. gazozlar arasındaki farklı anlayınca sprite'ı sevmemeye bağlayacaksınız. uludağ'ın sıradanlığı sıkacak.

22 00

saat 22.00 ve 00.00 arasının 10 dk gibi geçmesi.

başkanlıkla zorunlu asker kalkarsa evet der misin

çıkar mı oyluyorsunuz dediğim ankettir. bi bencil olmayın artık derim.