bugün

Piyasa çok kötü, gelmemesini temenni etmek daha hayırlı gibi bir durum var. Allahu teala bile, "ben size ne diyeyim?" diyip, sonumuzu hayırlı etmeyecek gibi.

2024'ten hiçbir beklentim yok. Mevcudiyeti götürmesin yeter.
Ekonomi dibin dibini görebilir.
Bu yıldan hiç umudum yok zerre kadar.
Gelmese de olur aslında.
Türkiye de bir yılın iyi geçmesini ummak zaten...

Yorum yapmaya bile üşeniyorum.

2022 gibi gereksiz bir sayı sene yıl olur herhalde.

Tuhaf.

3 sene önce Aralık ayı 2019 dan 2020 ye giriyorsun yıllar uçuyor.

Ama pandemi olsa da 2020 özleniyor bence.

2024 yılında özlenecek 4.yılına geldik diyeceğiz.

4 yıl sene önce bir yıl vardı diyecekler virüs pandeminden başımızı alamıyorduk vaka sayıları açıklanması anımsanacak tekrar.

2024 ne b*k yicez ne felaketler açacak kim bilir.

2022 gibi olursa diyorum.2023 de laciverti gibi aslında.

2021 den sonra hiçbir yılı sevemedim pek.
Çabuk geldik 2023 e diye düşündürüyor bazen.
Ya da biz büyüdük o yaşımdaki enerjimi kafamın kaldırmasını özledim.

Yaşlanıyoruz.

Bu sene kaldırmadı kafam.

Kimin kaldırdı ki.
2024 ün son çeyreğine kadar herkes ebesinin am.nı görecek o yüzden hiç yaşanmamış bir yıl olarak tarihe geçecek.
2023 ü yani içinde bulunduğumuz yılı artmaması şartıyla buyursun gelsin dediğim yıl.
en azından bu yılki gibi büyük bir depremin olmamasını ve üniversiteden mezun olup üniversiteden kurtulmayı dilerim. sonra da iş hayatına atılırım belki. 2024'ün daha güzel geçmesini diliyorum. bu sene de çok güzel şeyler de oldu çok şükür ama büyük deprem de olmasaydı keşke. hem depremde ölenler, yaralananlar oldu; hem de ben deprem araya girince üniversiteyi bitiremedim. bu sene hayırlısıyla üniversiteyi bitirmek istiyorum. 9 ay çok çalışıp dişimi sıkmam lazım. her şeyden önce sağlıklı bir yıl olur inşallah.
yılbaşında çılgınlar gibi kutladığınız her yeni yıl götümüze kazığı çakıpta gidiyor belki ders alır bu sene kutlamazsınız diyecem ama nafile.

orospunun tövbesi yarrağı görene kadar hesabı sizinki.
Döngü olarak 2020 den çıktığımızı düşünmüyorum.
Dolar 32 tl rez alalım bu konuya
Eskiden yeni yılın getireceği mutluluk düşüncesi ne güzeldi artık buda nostaljik bir duygu gibi geliyor bana çok karamsarlaştık.
--spoiler--
yılbaşında çılgınlar gibi kutladığınız her yeni yıl götümüze kazığı çakıpta gidiyor belki ders alır bu sene kutlamazsınız diyecem ama nafile.
--spoiler--
ama kutlamazsak yeni yıla girmemiş mi olacağız? kutlamazsak götümüze kazığı çakmayacağı kesin mi? ne güzel yeni yıla yeni dileklerle giriyoruz ve eğleniyoruz ve bu yıl yapmak istediğim şeyleri de yaptım. dün mesela topkapı'dan yedikule'ye yürüyüp oradan kocamustafapaşa'ya yürüdüm.
2031'i bekliyorum gelirse haber verin.
Gelme lütfen yalvarırım.
bu yıl kendime bol bol para harcamayı düşünüyorum hatta bu yıla kalmadan kendime magnum alayım. bu yıl kendime yeni telefon da mı alsam acaba?
şubat ayının 29 gün çekmesi çok güzel olan bir yıl.
Umarım acı çekmediğiniz, zorluklar altında ezilmediğiniz, ruhunuza ızdırap yaşatmadığınız, istediğiniz mutlulukların elinize ulaştığı, sağlıklı bir şekilde geçirdiğiniz günlerinizin olduğu bir yıl yaşarsınız.

Hayatta acılar da vardır, lakin hiç bir mutluluk kalıcı olmadığı gibi hiç bir acı da hayatınızda kalıcı olmaz. Bazıları iz bırakır, bir arkadaşımın dediği gibi; o izlerin üstüne resim çizmek sizin elinizde, onları tekrardan kanatmak da. Acılarınızın boya kalemleriyle renklenmesi dileğiyle, acısa bile güldürür en azından.

Sağlık her şeyden önemlidir, yaşadığınız hisler bir gün geçer. Hiç bir duygu sürekli değildir, ama sağlık süreklidir. Hayatınızın her anında sizinle olacaktır. Kendinize çok dikkat edin.

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu yıllarınız olması dileğiyle.
hiçbir beklentim yok.
hiçbir şeyin değişeceğine dair beklentimin olmadığı sene. hatta yarın doğum günüm ve arkadaşlarımla yıllar sonra ilk kez buluşmayacağım. kutlama yapmak falan istemiyorum. masamda olmasını gerçekten istediğim kişiler başka şehirlerde, kalplerde, evlerde, yataklarda olacak çünkü.
umudum yok. beklentim yok. heyecanım yok. dünya zaten yeterince sevimsiz ve anlamsız bir yer, ben de iyi hissetmeye başlamama rağmen genel açıdan kutlama yapmak için bir sebep göremiyorum.
2024' de istediğim kadın kalbimde ve yatağımda olmayacak ve başka erkeklerin kalbine ve yatağına girecek.
2024' de hiçbir eleştirmen romanımdan bahsetmeyecek.
2024' de '' neden orada tatil yapamıyorum ? '' diye düşünürken instagram' da bikinili ve kaslı fotoğrafları kaydıracağım.
2024' de beni zerre anlamayan ama anladığını zanneden eski arkadaşlar hayatımda olmaya devam edecek.
2024' de savaşlar bitmeyecek.
2024' de new york, paris, londra, oslo, tokyo, seul' e ben gidemeyeceğim, başkaları gidecek.
2024' de '' eskden istanbul ve izmir' e gitmek bu kadar para tutmuyordu '' diyeceğim.
2024' de gereksiz egoların gürültüleri kulaklarımda çınlayacak.
herhangi bir yıl işte. beklentiye girmeye gerek yok.
2020 gibi nostaljisi olmayacak olması kötü olabilir.

2021 den sonrakiler pek bir tatsızdı buruktu .

Muhtemelen öyle de devam edecek.
Zor geçecektir, özellikle türkiye'de daha da zor.
görsel
Dünua penis yılı ilan edilecekmiş.
Nasıl kutlayacağız acaba.
görsel
Benden önce girdi *
ücretsiz konser bile açıklanmamış. hayrola.
yarından itibaren bizim mi ona gireceğimiz ya da onun mu bize gireceği bilinmeyen yıl.
hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı sene.

hem başlangıç hem final.
hangi yıla girersek girelim işe yaramaz
sizin planınız projeniz yoksa çalışmanız yoksa hepsi beyhude
insanlar 2023 te lozanın gizli maddeleri var diye inanıyordu
ama şimdi niye sorgulamıyor niye heryerden petrol fışkırmadı niye zengin olmadık
altın madenleri niye açılmadı demiyor?bekliyor başka bir masal çıksada ona inansın