bugün

Öncelikle ülkemiz ve dünya için güzel bir yıl olsun. Savaştan , terörden, açlıktan , trafik kazalarından ; deprem , sel , kasırga gibi doğal afetlerden ve bilimum beladan allah tüm insanlarımızı korusun. hastalar şifa bulsun. Sevenler sevdiğine kavuşsun.
Para sıkıntısı çekenler para bulsun.

Kısacası Tüm dünya için barış; huzur ; sağlık diliyorum.
Aleyna tilki 2016 da kal aq diyip sözlügün rahat nefes almasını saglamak isterim.
Sende başını alıp gitme ne olur.
Seneler geçtikçe sezen Aksu'nun kurşuni renkler şarkısı daha anlamlı oluyor.
2016 senden çok umutluydum benim yılım olacaktın 2015ten daha kötü geçtin. 2017 o yüzden gel ve geç bir an önce.
daha önce yaptığınız gibi her gelen yeni yıla umut dolu, iyilik dolu falan fişman hayaller ve beklentiler yüklemeyin.

(bkz: öncekinin aynısı)
2017de umarım dünyayı doğal bilinci gelişmiş uzaylılar işgal eder ve doğa dostu teknoloji getirirler. amerika gibi dünya güçleri ortadan kalkar dünya tek bir yönetim özerk bölgeler halinde uzaylıların elinde olur da bize insan gibi yaşamayı falan öğretirler.
2016 gibiysen seninde amk.
siyasal isl*mcılar ve pkk'lılar gebersin, tankların altında ezilsinler.
2017 değil 2087 bile olsa değişmeyecek anlaşılan şu ülkede yaşadıklarımız.

- ülke hala magandalarla dolu

- milletçe kitap okuma oranlarımız yine yerlerde

- insanlar geçen seneye göre daha mutsuz

- açlık ve sefalet daha fazla artmış durumda geçen seneye göre.

- ülke cahil ve fakir insanların eseri olan akp tarafından hala yönetilmekte ve belli ki en az 2019'a kadar böyle gidecek.

- kızlar hala kolay kolay vermiyor *
Uçak krizinden ötürü rusya ya gidemedim. inşallah 2017 bana bunu sağlar. i want to go sankt petersburg.
bu sene olacak, inanıyorum...
2016'yı anlarım da 2017 ne amk ?
O kadar şey bekliyoruz ama her sene Yeni yıldan başka gelen bir şey yok.

Gel gel, hazır gelirken bir iki kitap getir bana.
siktir git geçen her sene bana daha fazla acı getiriyor. yaşlandıkça hayatın karanlık acımasız tarafını daha fazla görüyorum. her geçen sene bu ülkeye daha fazla acı getiriyor. 2017 de ne olacak biliyor musunuz ? tahminler şöyle
-yeni bir virüs salgını
-ona göre bir aşı
-depremler, tsunamiler, seller,volkan patlamaları
-bir terör organizasyonun yükselişi
-Ortadoğu da savaş
-afrikada kıtlık
-kore'nin nükleer tehdidi
-hacker saldırıları
yani kısaca geçen senenin önceki senenin ve ondan önceki ve ondan önceki senenin aynısı. gelmeyecek bir barışa refaha duyulan hasret.
çabuk gel artık. bu amk 2016 sı bitsin bir an önce.
Çabuk ve iyi gel . Çok şey aldı götürdü içinde olduğum yıl .
Takvimler değişecek sadece, geri kalan her şey "dünün aynısı".
hiç bir bok değişmeyecektir.
bu dünyada güçlü ve büyük olanlar senaryoyu çoktan yazmış zaten. biz küçük bireyler anca izleriz ve hazmetmeye çalışırız.
hiç bir şey değişmeyeceğini bile bile, olasılığı zor olsa da ülkem adına güzel bir gelecek, dünyada ise tek isteğim barış.
kendim için ise önce sağlık sonra sevdiklerimle mutlu bir yaşam diliyorum.
herkese bol şans.
Onikinci nesil yine gelmeyecek..
7 daima en uğursuz rakamımdır, gelme aq.
Iyisin hoşsun ama bir 2023 değilsin.
boşalan çıksın kasıyor.
lozanı beğenmeyen götüne soksun.