bugün

fenerbahçe ile galatasaray çekişir. her iki takımında kadroları çok iyidir.
mersin idman yurdu on numara takım kurmuştur.
kesinlikle akhisar belediyespor değildir.
muslera=volkan
eboue>gökhan
ujfalusi>yobo
hakan=hasan
melo>cristian
selçuk>>>>mehmet topal
hamit<krasiç
emre çolak>caner
elmander>kuyt.
burak< alex

edit= son maçta stoch oynamadı.. buyuk ıhtımal kupa maçında da oynamayacak..
orta sahada baroni yerine salih oynatılırsa yahut baroni yerine adam alınırsa veya baroni kazma kazma dolanmak yerine biraz hırçınlaşırsa fenerbahçe'dir. krasic'li kuyt'lı sow'lu kadro lan bu boru mu?

edit: elamnder > kuyt diyenlere selam olsun. en yakın zamanda futbolu gözleriyle izlemeleri dileğiyle. uzun zamandır bu kadar gülmedim amk. lahsdla

volkan>muslera
yobo>ujfalusi
egemen>danny
bekir>semih
h.a.k>balta
gg77>eboüü
krasic>hamit
stoch>kim oynuyorsa artık orada
sow>burak,umut
kuyt>elmander
m.topal<melo
baroni=selçuk

aksini iddia eden futboldan 2 gram çakmıyordur.

edit: alex>alayı
tabiki galatasaraydır. yedekleri bile (sabri hariç) iyi bir onbir kurar.
en iyi kadro kimde olursa olsun önemli olan sezon sonunda kimin şampiyon olduğudur.
fenerbahçe'dir. alex de souza'sı vardır.
kim ne derse desin "sanica boru elazığspor."
her sene olduğu gibi bu sene de fenerbahçedir. çünkü alex diye bir adam var orada.
bir ölçü birimi olarak ''bir alex''

artık hangi kadrodaysa o kadro iyidir.
(bkz: galatasaray)
galatasaray'dır.. açık ve net başka söze gerek yok..
(bkz: hangi takımlısınız) sorusunun farklı kelimelerle sorulmuş haline verilen cevaplar...

kısacası (genele göre) herkesin kendi takımıdır.
(bkz: kartalspor)
(bkz: kasımpaşa)
adamlar aştılar kendilerini.
fenerbahçe ile galatasaraydır. ikisinde de gerçekten iyi futbolcular var. selçuk şahin mesela. öte taraftan sabri reyiz...
lan sırf bunu yazmak için giriş yaptığım başlıktır;

muslera = volkan (kişilik olarak volkan beş para etmese de kurtardığı bi penaltıyı kişiliksiz diye gol saymıyolar dimi)
eboue = gökhan gönül
ujfalusi < yobo
semih < egemen
h.balta < hasan ali
melo > m.topal
selçuk inan > cristian
hamit < krasiç, kuyt
amrabat < stoch (daha uyum sorunu var amk. kayseride oynamaya benzemez gs de oynamak)
elmander < alex
burak, umut < sow

(elmanderin yerini değiştirin farketmez. alex de sow da kuyt da geçer elmanderi)

sonuç: melo ve selçuk hariç, yani orta saha ikilisi hariç fenerin kadrosu siker atar.

edit: anam noluyo lan eksi manyağı oldum :( ay hoşt ulan!
cristian denen adamın, 30 gol atmış, onlarca asist yapmış selçuk ve melo ile eşit gösterildiği durumdur..

cristian ile selçuk'u kıyaslayabılen bır adam futboldan anlamıyor değil futbolun bır spor oldugunu bıle bılmıyordur..

ara pası, tek pas, şut, frikik, orta, korner, teknık , senede 15 gol, 20 asist gıbı bır ortasaha oyuncusundan fazla özellıklere sahıp bır adamı, ortada sağ sol ve geri pas yapabılen , asisti olmayan, duran top becerisi olmayan bır adamla kıyaslamak gercekten bır basarı..

ayrıca hasan alı denen arkadaşın hakan balta'dan yası dısında hangı yuksek özelliği var?

gercekten bunu öğrenmek istiyorum..

semih hava toplarında bu kadar etkiliyken ve kademe anlayışı yulsekken, ağır, ayağı kötü, hava topları zayıf,sadece markaj özelliği ile oynayan bir bekir'den kötü oldugunu dusunmek komedi..

ujfalusi defanstan oyunu kurarken, ayakları sağlam yere basarken, yobo bakkala gıtmekle meşgul.. yobonun oyun kurdugunu, ileri topla çıktıgını görmedim daha.. oysa ujfalusi yeri gelince bır sağ bek , sol bek gıbı ıleri çıkan bır adam... yobo kjim allasen? bir yerde gecen sezon 20 gol yemiş takım, diğer yanda 35 gol yemiş fenerbahçe..

dany'i ise önce bır izlemek gerek dıye dusunuyorum.. ben uzun zamandır bu kadar hızlı bır defans oyuncusu izlemedim..

stoch hangı buyuk maçta oynamış? hangı buyuk maçı alıp götürmüş.. stoch'tan beklenen gol kralı olması değil, takımın lıderı olması, maçı domine etmesi.. hangi maçı domine etti? şu ankı emre çolak kesinlıkle daha verımlı..

hamıt'in özellikleriyle krasic farklı.. ıkısıde gecen sene az maç yaptı.. benım için kapalı kutular.. ama özellık olarak krasıc daha hızlı..

sow denılen adam gecen sene necatı gıbı ıdareten alınan adamdan bıle az gol attı.. forvette gole bakarım.. burak gecen sene 33, elmander 15, necati 12, umut her sene ortalama 15 gol atıyor bu ligde.. hepsinin ortalaması sow'dan ıyı.

elmander kuyt muhabbeti ise komik olmuş gercekten.. elmander butun maç koşan, sahada basmadık yer bırakmayan bır adam.. kuyt'ı ne kadar izlediniz de kıyaslayabıldınız?

sonuc olarak bu -mına kodumun yerınde ananıza avradınıza kufur etmıyoruz! duzgunce kendı fıkrımızı yazıyoruz! altına kıyaslamanı yaparsın olur bıter.. sen kuyt elmanderden ıyı dersin, ben sercan yıldırım bıle kuyt'tan ıyı derim.. bu benım görüşümdür, benım futboldan anlamamamdır.. ıstersem caglar bırıncı roberto carlos'tan ıyı derim...

ona buna koymalar, kufurler falan! bu kadar gerizekalı toplulugunun bır renk altında toplandığını bılmıyordum..

not: sarının yanında kırmızı yok! herkese de değil lafım..

edit= alex gercekten farklı ve dıgerlerınden 10 sanıye önce dusunuyor.. fenerbahçe'nin en ıyısıdır hala..

edit= gercekler acı di mi i.neler...

nerede van hooijdonk'lu, alex'li, anelka'lı, roberto carlos'lu takımlar nerede bu takım!!
kasımpaşa'yı unutmamak gerektiği göz önünde bulundurularak galatasaray'dır. ama yarın aykut orta sahayı salih-topal şeklinde kurar, alex'i kesip/forvete atıp önde baskı yapan bir takım yaratır; o zaman işler değişir.
volkan- muslera- volkan
gökhan-eboe- gökhan
hasan-hakan- eşit
egemen-semih egemen
yobo-urfalusi yobo
krasiç-hamit krasiç
stoch-ambramat eşit
baroni-selçuk selçuk
melo - m.topal melo
alex- burak alex
kuyt- elmander eşit.
burada 6 fenerli 2 cimbomlu 3 tane eşit var. buna göre fenerbahçe kadrosu daha iyi gözüküyor.
stoch'tan maçı domine etmesi beklenirken* edememesine karşın emre çulahın domine ettiği iddia edilen karşılaştırma. ayriyeten sow'u devre arasında almasak sene sonu arsenal yolcusu olacağı kesinken bu adamı kötülemeye çalışan var. elmander maçta koşuyormuş her yere basıyormuş ama kuyt yapamıyormuş. öeh ulan kara cahil dün defanstan topu ebem çıkardı zaten kaç kere. gerisini okumayın zaten. yav he he deyip geçin.
açık farkla galatasaray'dır. tartışılması bile anlamsızdır.
kalede allan mcgregor (kimse bu adam için kova demez heralde)
defansta sivok (malımunuz)
ibrahim toraman (derbi maçlarınıda enust duzey performans beklenemez ama genede iyidir)
hilbert (sag bekte her daim savascı bır alman)
Escude (tecrubelı bır defans oyuncusu)
ugur boral (sol bekte oynar)
ortasahada
m.fernandes (komuyor ama akıl dolu paslarıyla takımı ayaga kaldıracaktır)
oguzhan ozyakup (arsenal altyapısından cıkmıs bır oyuncu)
quaresma (afedilirse formayı kaptırmaz)
necip (kendisini oynayarak geliştireceği aşikardır)
muhammed demırcı (?)
almedia (rakıbı yıpratan omuzlarını dusuren hava toplarında zayıf yer toplarında! zayıf bır forvet. uzun boylu bırde)
mustafa pektemek (top saklayan calım atan gelişime acık forvet)

çok sevdik be abi!
dünya starı selçuk şahinli fenerbahçe'dir.