bugün

entry'ler (3169)

tanzim halk sağlığı ürünleri satışı

Devlet gibi devletin şu anda yapması gereken iştir. Patatesi, tere otunu tanzimde satan devlet, fahiş fiyatlarla vatandaşını öpmeye çalışan tüccara dur demelidir. Halk sağlığı için kritik ürünler tespit edilmeli, geçici bir süre ithalat ve üretim süreçlerine dahil olunmalı ve tanzim satışı yapılmalıdır. Maske, dezenfektan vb malzemelerin piyasada normal şartlarda var olabilmesi için düzenleme yapılmalıdır. Bu malzemeleri temin edemeyecek gelir düzeyindeki insanlar için (mesela yeşil kart gibi bir standartta) belirli kotalarla dağıtımı düşünülmelidir.

sözlüğe aylar sonra girip bi hello demek

Bir şey yazacak olduğunda aklına "eeeeeeeıııııaaaaaaa" dan başka bir şey gelmeyen durumdur. Ne diyeceksin ki? Adın, yüzün unutulmuş. Kim hatırlar seni? Eskiden pas gelirdi, voleyi yapıştırırdın ama hayat geçiyor işte.

ayarsız

Nisan sayısı çıkmış dergidir. ilk sayısı büyük beğeni topladı ve ilk sayı ikinci baskı yapmıştı. D&R, Migros ve gazete bayilerinde bulabilirsiniz.

trafik kazalarını azaltmanın yolları

Kavşaklardaki trafik lambalarını, kavşağın başladığı yerden birleşen yolların içine doğru 20 metre geriye alabilirsek, kırmızı ışıkta geçenlerin sebep olduğu kazaları % 80-90 oranında azaltabiliriz.

ayarsız

mis gibi aylık fikir, kültür, sanat, edebiyat dergisi. yok satıyor.

sözlük erkeklerinin saatleri

(bkz: iphone 6 plus)

pugaçev ayaklanması

Bildiğiniz kazak türklerinden değildir. Don kazakları, kozaklar diye bilinen kazaklardandır. Bir köylü ayaklanması başlatmıştır.

kürşat tecel

1975 Sivas Kangal doğumlu yazardır. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin onur üyesi olduğu Ülkücü Yazarlar Derneği'nin kurucularındandır ve hâlen Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir.

http://www.haberiniz.com
http://www.haberhergun.com
http://www.ulkucukadro.com

gibi sitelerde yazılar yazmaktadır. Yazılarına 100'den fazla internet sitesi alıntı yapmıştır.

Kürşat Tecel'i kendi kaleminden tanımak için http://www.haberhergun.co...at-tecel-makale,1431.html linkinde bulunan yazısını okuyabilirsiniz.

Hekk'ı her halükarda söylemiş, ne musa'ya ne isa'ya yaranabilmiş bir güzel adamdır Kürşat Tecel. Eskiden güzel de menemen yapardı...

28 kasım 2014 devlet bahçeli nin tunceli ziyareti

birilerinin yok şöyle gelsin, yok böyle gelsin diye olayı sindiremediğini gördüğümüz ziyaret.

orada asker polis var diye 500 araçlık konvoyla gelindi. Asker polis olmasa tuncelinin nüfusu o gün 1 milyonu geçer.

ki biz o rakamı 10 yıl önce Erciyes'e çıkarıyorduk!

dersim e ya uçakla ya polis ordusuyla gelen kafa

tanımadığımız kafadır.

Bahçeli bugün kara yoluyla geldi. Polisi de hükümet göndermiştir.

Devlet bahçeli, istediği her an, istediği her yere gider. Ülkücüler de gayet güzel genel başkanlarını korurlar. biz dantelli perdeden kefen giymedik.

Belli ki bu ziyaret birilerinin fena halde zoruna gitmiş. Oh ne ala! Böyle daha iyi oluyor. Kudurun! Türk milleti, devletine de milletine de sahip çıkacak. Teröristler de 80 sene önce ne olduysa bugün de o olacak.

28 kasım 2014 devlet bahçeli nin tunceli ziyareti

teröriste terörist denmiş ziyarettir. net!

devlet bahçeli

bugün tunceli'ye gitmiş genel başkandır.

bu gidiş, sade bir kabadayılık ve cesaret göstergesi değildir. ülkenin her karış toprağına sonuna kadar sahip çıkılacağının iradesini ortaya koymuştur.

"yeter artık, madem öyle bölelim memleketi, ne halleri varsa görsünler" diyen bıkkın, bezgin millete; türk devletinin kararlılığını göstermiştir. türk devletinin mi diye soranlar olacak. evet, türk devletinin!

ziyareti şehre 3 kilometre uzakta diye eleştirenler olmuş. az kaldı. azın, daha azın. yatak odalarınıza kadar gelsinler.

duman konsere gidip sahneye güler dumanın çıkması

enteresan bir durum. güler duman sahneye çıksın, ben kendi dumanımı tedarik ederim evelallah!

aşık şenlik

deh deyin benim atıma türküsü murat çobanoğlu tarafından da seslendirilen büyük halk ozanı. Yöresinin ruhudur aşık şenlik.

birgün Kars'tan Çıldır'a gitmek ister. kara bir atı vardır. biraz tembel mizaçlı olacak ki gördüğü çamura yatar. karşıdan gelen kızlar da şenlik baba'ya yardım etmek isterler. şenlik baba yanında sazı olmadığı için kamçısını saz eder, deh deyin kızlar deh deyin benim atıma diye türküyü söyler.

rus paşasının karşısında şiir söylemesi istenince, "al'osman'ı isterim" diye müthiş bir şiir okur.

ruhu şad, mekanı cennet olsun. nur olsun şenlik baba!

ali ünal

13 ekim 2014 tarihli yazısında, rüya aktarımı yaparak, dolaylı yoldan hepiniz kafirsiniz, yanakcaksınız, biz kurtulacağız, kurtulmak istiyorsanız hizmete katılın diyen yazar.

bir müslüman olarak şu siyasal islam'ı artık küfürsüz tanımlayamıyorum. allah beni affetsin.

angel blue

1984 doğumlu amerikan opera sanatçısıdır. kendileri soprano olup gayet de iyidir. mersin uluslararası müzik festivaline katılmış cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası ile sahne almıştır. biz tabi bunları hep sonradan sonradan öğreniyoruz.

kürdistanın kurulması gerekliliği

lazım olan gerekliliktir. Şöyle orospu çocuğu gibi terörist saldırılarını bırakır belki adam gibi, erkek gibi, ordu gibi savaşırlar. Şöyle ağız tadıyla.

tabelayı küçük çeken tutar

iskambil oyunlarında yaz-boz tutma işini kimin yapacağını belli etmek için edinilmiş bir kural. Her oyuncu bir kart çeker, en küçük kartı çeken tabelayı tutar.

öğrenci evinde yaşanan diyaloglar

bir klasik olarak;

tabelayı küçük çeken tutar

en güzel siyasi şarkılar

en büyük klasikler olarak;

bella ciao
çırpınırdın karadeniz
güzel türkistan
yorgun demokrat