bugün

euro 2008'in olası çeyrek final maçı. çek cumhuriyeti'ni eleyen türkiye ile önüne geleni ezip geçen hırvatistan arasındaki erken final.
tsi 21:45'te başlayacak olup, viyana'da Ernst Happel stadı'nda oynanacak maçtır.
olursa güzel olacaktır almanya'nın gelmesinden biraz iyi çünkü adamlar almanları yenmesine rağmen pek atak yapmamışlar şanslılarmış biraz halbuki almanlarda şans olsaydı o maç hayatta 2-1 bitmezmiş almanlar 3-4 tane atarmış diyorum çünkü maçı değil özetleri izleyebildim.
eğer turu geçersek, hırvatistan'ın bizi gol manyağı yapacağı maç. ciddi söylüyorum. golleride ivan klasniç ve ivan rakitiç atar kanımca. keşke almanya grup lideri olsa.
(bkz: dereyi görmeden paçaları sıvamak)
''beş atıcaz beş beş'' dediğim maçtır. *
gerçekleşmesi durumunda yarı final hayalleri kurmamızı kolaylaştıracak maçtır. gönülden geçendir.
(bkz: hele dur bi yeğenim soluklan)

akşamki zaferden sonra gelen düdüt: soluklandığınız belli hadi sıra hırvatlarda.
En boş beleş tabirini önceden rahatlıkla kazanabilecek bir çeyrek final rüyasıdır.
Hırvatistan da Türkiye' yi ellerini ovuşturarak beklemeye başlamıştır.Fakat Çekler final oynayabilir.Kapasite meselesi yani.
(bkz: çeyrek final)
azmin zaferi olarak ortaya çıkmış maçtır.

(bkz: 15 haziran 2008 turkiye cek cumhuriyeti maci)
türkiye nin bir başka destan yazması düşünülen euro 2008 çeyrek final maçı. bir başlığı açarken bu kadar mutlu olabileceğimi aklımın ucunden bile geçirmezdim lan.

(bkz: turko)
sanki kader bizden yana ki almanya gelmedi.
hırvatlarla 96'Dan kalma hesabımız var.allah'Tan alpay yok.
tarihi türkiye-çek cumhuriyeti maçından sonra gitmeye hak kazandığımız çeyrek final maçı.
çek cumhuriyeti maçının verdiği gazla fark takmayı istediğimiz maç.
(bkz: sözlük allahsız değilsin lan çıldır çıldır)
kalan 3 maçlık serinin ilk maçı eğer yenersek yunanistan'a nazire yapmamıza 2 maç kalacak.
(bkz: 15 haziran 2008 türkiye çek cumhuriyeti maçi)
(bkz: onları da yeneriz dert değil)
slaven bilic'in kenarda fatih terim'le birlikte renkli görüntüler vereceğini düşündüğüm maç. bu arada hamit'in orta sahada görev alması gerektiği maç.
berabere bitmesi pek muhtemel karşılaşma. penaltılarda 5-3 türkiye alır.
semih senturk'un sonradan oyuna girmesi gereken maçtır ayrıca.
(bkz: hırvatistan maçını 70 inci dakikadan sonra izlemek)
12 yıl önce oynanan 11 haziran 1996 turkiye hirvatistan macindaki kadrodan sadece rüştü reçber'in yer alacağı maç. o da kaderin bir cilvesi ile volkan demirel'in kırmızı kart cezalısı olması nedeniyle gerçekleşmektedir.
3. viyana kuşatmasına* sebebiyet verecek olan maç. çalsın mehteranlar daha ne diyelim ki.
isviçre bir avans verdik maçi 2-1 kazandık.

çeklere 2 avans verdik maçı 3-2 kazandık.

bu sefer hırvatlar 3 avans verip 4-3 kazanacağımız maç olacaktır, yoksa izlenmez. zira işin işinde reyting var, heyacan var, maçı izleyen taraftara ekran başında kalp krizi geçirtmek var..