bugün

laptopların klasik negatif özelliğidir, 2 saat dolmasını bekle, yarım saat ancak kullanabil, artık çözmeleri lazım bu olayı, günlerce giden laptop bataryası istiyoruz...
artık parkta bahçede bile internet kullanılabilir, bu teknolojiye geldik ama hala birkaç saat kullanılabilen laptop pili yapılacak teknolojiye gelemedik ne yazık ki.
ne yapalım prizi dötümüze mi takalım şarj olsun diye?
teknolojinin tıkandığı noktadır.

uzaya adam gönderiyoruz, atomu parçalıyoruz, tuvaletteyken bile internete girebiliyoruz... ama yok, adam gibi uzun süre dayanan bir laptop pili yapamıyoruz. yok abi, olmuyor, bilim bu konuda çaresiz kalıyor.
2 saat kivamina gelmesi icin dolapta bekletilip, 5 dakika icersine tuketilen puding gibidir.
Belki de benim canim puding cekmistir bilemiyorum. Muzlu olsa bide ohh miss...
erken boşalma sorunu vardır. bu durumda laptopumuza üzerine bol elektrikli bir yırdırım düştüğünü hayal etmesini söylemeliyiz. laptopu psikolojik yönden motive etmek çok yararlıdır.
(bkz: pil geciktirici)
en gıcığıda solda 2.11 dk dayanır yazan bir pil ibaresi görüp 24 dk da bittiğinde laptopu parçalayası geliyor insanın. yapın abicim, bak philips nasıl 1 ay şarjı giden cep telefonu yapıyor, sende 1 gün giden yap abicim ya, çok değil bak 1 güncük.
bir hafta giden versiyonu olduğunu ve bizi daha çok soymak için üretilmediğini bilerek çıldırtan pildir.
görüntü kalitesinin, gözlerin de feriştahını miken laptop pilidir. narin aletimiz pil takılı değilken yeterli enerjiyi alamadığından ekran daha karanlık olur; şarja takıldığı an ekran parlar. "ben bunu sevdim hacı" diyenler prize bağlı yaşamaya mahkumdurlar.

bu tarz bir sorunu sadece kendi laptopumda gördüm zamanında onu da belirtmekte fayda var. sizin bilgisayarınız fişe takılmadan parlak gösterecek kadar akıllı uslu olabilir.
sinir olduğum durumdur. devamlı başa derttir. sabaha kadar büyük bir umutla 'haah bugün çok durdu bu bitmez kolay kolay'deyip yola çıktığımda beni yarı yolda bırakan laptopun her zamanki halidir.
bireyi düşünen laptop pilidir. Az biraz reel hayata dön diye çabalasa da birey bunu anlamaz. Laptop pilinin dayanması gerektiği saatler içinde laptop'a ve pile küfreder. Tasvip etmiyoruz.
teknolojinin tıkandığı nokta falan değildir; laptopu fişe takılı kullanırken pilini çıkarmamanın sonucudur; başka bir deyişle, pili şarj olduktan sonra hala fişe takılı kullanmaktır laptopu, pil şarj olunca fişe takılı kullanacaksanız pili çıkarın.
havuz problemlerini işte bu yüzden öğretiyorlar.
2 saatte dolup, yarım saatte boşalan pilin bütün vanaları açılınca... işte böyle bir şey.
2010 yılında hala uçan arabaların ve ışınlanmanın olmayışı ile yakınan ben, bugün gördüm ki 10 yıldır lityum iyon pilden öteye dahi gidememişiz. teknolojik yenilikleri biz yaparız diyen steve jobs'dan en kısa sürede lityum iyon pillere alternatif bir buluş yapmasını rica ediyorum. bunu yaptığı zaman apple'ı seveceğime söz veriyorum.

(bkz: iphone/#10077509)
(bkz: telefonu kaybetmek/#10125429)
hem şarjda takılı hem de pil pc ninüzerindeyse süre itinayla daha da kısalır * * *
(bkz: (#10044815))
ben 5 yıldır asus marka laptop kullanıyorum, ilk aldığımdan beri 2 saat pil ömrü vardı bir kaç saat önce elektrik gitti 1 saate yakın pille kullandım pil ömrü halen 1 saat den fazla var diyordu. bugüne kadar her çalıştırdığımda fişe takılı durur, pilini de şimdiye kadar hiç çıkartmadım. lazım olduğunda da pille kullandım tabii, hiç sorun yaşamadım.
2 saatte dolan 10 dakikada boşalan laptop pilinden hallicedir.
(bkz: mastürbasyon)
(bkz: toshiba)
çılgın gibi oyun oynayan ya da laptop'un bataryasını yanlış kullanıp ömrünü tüketmiş kişinin pilidir.

şu an kullandığım cihaz 2 yılı devirdi ve hale batarya kapasitesinin büyük bölümünü muhafaza etmekte.
haftalarca sevişeceği geceyi düşünüp muradına erdiğinde boşalması maksimum 10 dakika süreceklerin eleştirdiği pildir.
daha kötüsü de vardır. 2 saatte dolup direk boşalan. bari 1 dakika dayan yahu.
(bkz: erken boşalma)
bozulmuştur.*
bataryasız kullanmayanın derdidir. bataryasını koy çantaya gör bak nasıl yıllarca dayanır. he bir de jenaratör akımı ile şarj etme, pilin kukusuna koyar.
3 dakkada dolup 3 dakikada boşalan laptop pilinden evladır. resmen dünyanın en eski laptop pilini kullanıyorum lan. *