bugün

mersin idman yurdu nun bu yıl kendi sahasında yapacağı ilk maçtır gelin de stad görün lan hadi bakiyim,ayrıca gelen bursalılara benden kerebiç biz misafirperver adamlarız.

--spoiler--
protest biz hergün cezerye yiyoruz,kaymak bizim işimiz.
--spoiler--
--spoiler--
size rahat kayarız kirve...
--spoiler--
mersin ne kadar zorlasa da bursanın alıp götüreceği maçtır.
geçen sezonki kasımpaşa maçi ile başlayan 3 maçlık deplasmanda seyircisiz cezasının 2. maçı. bu maçtada bursaspor taraftarı misafir tribünde yerini alamıyacaktır.
feysbuk olsun, tivitır olsun bakıyorum da mersin idman yurtlular kendilerine pek güveniyor. bunun başını da kirvem el cid çekiyor malesef.

mersin taraftarı için üzülerek söylüyorum ki, biz şampiyonluğa oynuyoruz, acımamızı beklemeyin. bursa her türlü alır bu maçı...
bursasporumuzun kazanmak zorunda olduğu maç. gazetede gördüm mersinde maça ilgi büyükmüş e şampiyon geliyor insanlar heycanlı.
yurdun bahçesindemi oynanacak diye merak ettiğim maç.
1 saat evvel bursaspor oyuncuları önce tevfik sırrı gür stadının önünden ardından da mersin idman yurdu meydanı önünden geçirilerek hilton oteline yerleştirilmiştir.*
--spoiler--
yedirdik içirdik iyi bakıyoz sizinkilere protest gözün arkada kalamsın.
--spoiler--

(bkz: aç kalmış bursaspor oyuncuları/#13182050)acıdım keratalara.
zor ihtimal ama, bulunurmu diye merak ettiğim karşılaşma.
mersin idman yurdu nun güzel bir kadro kurmasına rağmen eğer kayserispor maçında oynadığı futbolun yarısını oynarsa bursa galip gelecektir. *
bu haftanın zevkli maçlarından birisi olacağı kesindir.*
bursaspor un zorda olsa kazanacağı maç.*
normal şartlar altında bursanın yenmesi gereken maç. bursasporum zorlanacaktır ama kazanacağını düşünüyorum. bu zamana kadar sözlükte bursasporun maçı oynanmadan ne zaman buraya yorum yapmışsam 'kazanacak bursaspor' diye, bursa o zaman hep puan kaybeti. inşallah bu sefer olmaz.
edit: totemi yıktım sonunda bursa yendi * *
Mersin idman yurdu 4. dakikada endukanın golu ile 1-0 öne geçtiği maç.
mersin idman yurdunda bildiğin emenike'nin oynadığı maçtır.
edit: nduka imiş.1-0
bursaspor un beraberliği yakaladığı maç.
boum kendi kalesine atmıştır.
bursaspor attı 2-1 dk 47.

edit: gol bangoura.
Bursaspor'un 2. golünü kimin attığını öğrenmek istediğim maç.
2 nci yarıda bursaspor ezici bir üstünlükle oynamaktadır.
bursaspor'un her zaman ki gibi ezdiği maç.
bangorua karşı karşıya çok net bir fırsat kaçırmıştır.
dk 90+4 bursaspor attı 3-1 oldu gol turgay.
günün en sıcak saatlerinde oynanan maç. kimse bayılmadı, kriz geçirmedi şükür. adam otururken terler bu sıcakta.
üstelik mersin de oynanıyor maç.
hava sıcaklığının saat 4 te o kadar yüksek olmayacağını kim düşünüyor tff de merak konusu. hala ders alınmamış.
sonra böyle zevksiz bir maç izlersin.
saat 12 de oynat daha iyi.
2.lig kalitesinde bir maçtı.
bursaspor'umuzun kazanarak yoluna kayıpsız şekilde devam ettiği maç.

varan2.
maşallah nazar değmesin.

lakin rakip çok zayıftı, ölçü olmamalı kesinlikle. gene de o sıcakta bir deplasman maçından 3 gol ve 3 puan ile dönmek sanırım rakiplerimizi korkutmaya yetmiştir.

el cid kirvem maç öncesi çok atıp tutuyordu ama ben skor ve 3 puandan çok emindim, yazık mersin'e...toplama bir takım olmuşlar, tıpkı galatasaray gibi, umarım ligden düşmezler diyeceğim ama süper ligde sahalarındaki ilk maçta bile tiribünleri boş bıraktılar...oysa mersin koca bir kent, bir kent takımı geldi lige diye sevinmiştik. yazık...

bangura nihayet şeytanın bacağını kırdı, turgay çok çalıştı ama karşı karşıya kaldığı pozisyonu kaçırmak atmaktan daha zordu, zor olanı başardı turgay. tagoe sinsi sinsi geliyor, çok canlar yakacak...çok...

defans hattımız yine tekrarlamak gerekirse türkiye'nin en iyisi, mersin forvetleri karşısında hem tecrübelerini, hem fiziksel üstünlüklerini kullandılar.

adem koçak, n'diaye ikilisi bunaltıcı sıcağa rağmen iyiydi. zaten bursaspor'un mersin'e karşı bariz üstünlüklerinden biri de bu ikiliydi.

ve scott carson...
o ne muhteşem bir kurtarıştı...belki de maçın dönüm noktasıydı o kurtarış, tebrikler.

(bkz: 2011 2012 sezonu şampiyonu bursaspor)