bugün

* kişinin boyu 200 cm civarındaysa sorun teşkil etmeyecek şey.
120 kilonun çoğu kassa hiç sorun teşkil etmeyecek durum*.
hergun bira icildigi takdirde 6 ay sonra gelinebilecek kilo. ara sira tekila icmekte yarar vardır saglık acısından.
tartılmak için el tartılarının kullanılmayacağı duruma gelmiş olmak, koşu bandı için ağırlık limitini aşmış olmak demektir.
kurban bayramlarında ortadan toz olma sebebidir. olur da 7 arkadaş danaya girmek yerine... allah muhafaza yani!
boyun 2 metre 20 cm ise gayet normaldır.
çok da abartılmaması gereken durumdur. 120 kilo olanlar da insandır. hor görmemek, cemiyet içerisinde küçük düşürmemek gerekir.
120 kilo almaktan hallice olan durumdur. *
* bir yere girildiğinde öncelik hakkını göbeğe tanımaktır.
* göbeğin sizden daha fazla saygı gördüğünü düşünüp ağlamaktır. kendisi özerk olmuştur artık.
* bir yere siz varmadan önce göbeğinizin yarım saat önce varmasıdır.
* yine bir yere girildiğinde göbeğinizin daha çok karizma yapması ve dikkat çekmesidir. * *
bir zamanlar o kadar da olmaz lan dediğin şeyin başına geldiğini anlayıp rejim mi yapsam acaba diye düşünmektir. *
boyun 1.90 olması da bir şeye yaramıyor artık. eskiden göbek yok sadece iriyim derken artık vücudun önünde bir birikinti de çıkmaya başlamış. sporu bıraktım ondandır gibi bir bahaneyi de kimse yemiyor. bariz göbekli oluyorum sözlük, çabuk bana diyet bul. * *

dip not : bu arada bu ukteyi verdiğimde o kadar olmam lan diyordum. o kadar oluyormuşum. kurban bayramı yaramadı.
1.90 boya bile cidden fazla gelen kilodur. 100 kilo olduğum dönemleri hatırlarım. boyum da 1.85 miydi neydi. daha iyiydi o zamanlar tabi. şimdi daha feci. acil rejim yapmak lazımdır.
boyum 192 cm ve 126.2 kiloyum. 8 sene basketbol oynadım üniversite sınavından dolayı bırakmak zorunda kaldım yaklaşık 12 kilo aldım 1 senede. toplumda 2.sınıf muamele olayına gelirsek, herşey senin elindedir bu yaşıma kadar lise hayatım boyunca 1 kişi bile dalga geçmedi. çünkü bende olanı kabullenmiştim ve bunu basketbola yansıtıyordum sevgilimde oldu fakbadimde oldu. önemli olan içindir, insanlara karşı tepkilerin ve konuşma dilin gibi gerisini umursamazsan kalan hayatında birçok şeye imza atabilirsin.
Benim kilomda olmaktır.

Pazartesi diyete başladım. *
tartıya çıkınca tartıda 120 kg yazmasıdır.
dombili olmaktır.tatlıdır.yanaklarınızı yirim denilesi.
ahaha çoraplarınızı giyerken bile nefes nefese kalıyorsunuz dimi.
sağı geçirdikten sonra dinlenip solu geçiriyorsunuz.
kıyamama amk.
An itibariyle 3 eksiğinde bulunduğum kilogram eğer uzun boylu ve kaslıysanız hiç problem değil.
(bkz: j bravo hih hah ho)
küçük ve naif tartıda değil, kantarda tartılmanız gerektiğini gösterir. şimdi nedense yüzümde bir gülümseme oluştu.
benden 10 kilo zayıf olmaktır inşallah düşücem 120ye.
Penis ile irtibatın kesilmesidir.
Belki de yarısı.
Neyse konumuz bu değildi hanımefendi çizgimi bodum yine.
Bunların hepsi fetönün işidir.
Bundan 4 sene önce 122 kilo olan birisi olarak söylüyorum):
Yaşamın zehir olmasıdır.
Hep bir şekilde rencide olmaktır.
Şeker hastası ya da olma potansiyeline, insulin direncine sahip olmaktır.
Yataktan rahat kalkamamaktır.
Oturduğun koltukta ya da yattığın yatakta derin iz bırakmaktır.
Nefes alamamaktır.
Kosamamaktir.
Yürüyememektir.
Hızlı Yürüyememektir.
Yokuş çıkamamaktır.
Yürürken konuşamamaktır.
Merdiven çıkamamaktır.
Oturduğun yere sığamamaktır.
Üstüne örttüğün tek kişilik yorgan/battaniye/pike ile ısınamamaktır.
Diyettekilerle doymayıp hep aç gezmektir.
Düzensiz regl olmaktır.
Pcos'tan kurtulamamaktır.
Diyetle 5 kilo verip 10 kilo almaktır.
Düzgün oturup kalkamazken, spor yapamamaktır.
Bağdaş kuramamaktır.
Elleri göğüste birleştirememektir.
Bacak bacak üstüne atamamaktır.
istediğini değil, üstüne olanı giymektir.
Uçakta yedek kemer istemektir.
Çocuğunla yerde oturup oynayamamaktır.
Boğazını tut diye abidik gubidik laf edenlere ben obezite hastasıyım diye diye obezite bir hastalıktırı kabul ettirmeye çalışmaktır.
Bir gün ölürsem beni kaç kişi taşır diye düşünürken, obezite kaderiniz değildir mottosunu benimseyip bıçak altına yatmaktır.
morbid obezlikten bminin normal değerlere gelirken yaşanan süreci atlatmayı göze almaktır almaktir.
(bkz: obezite ve metabolik cerrahi)
(bkz: sleevegastrectomy)
(bkz: mini gastric bypass)
Çok kötüdür.
Kendinize bu işkenceyi yapmayın arkadaşlar.*
70 kilo olanla dahi dalga geçilirken bazı zamanlarda 120 kiloyu tahmin edemiyorum.
120 kilo normal şişmanlıktan öteye geçiyor. Artık biz ona obez diyoruz. insanlar gerçekten yemelerine içmelerine dikkat etmeli çağımızın en büyük sıkıntılarından birisi.
Bi ara 106 yı falan görmüştüm.kötü günlerdi.