bugün

berabere kalmaları en çok beşiktaşımızın işine yarayacak maç..
klasiklere girecek maçtır. belki bir değişiklik olur fenerbahçe fazla atmaz. *
türk taraftarının seviyesini gösteren maç. daha maç oynanmadan 170 kadar entry girilmiş, içi dolü 3-4 tane anca var, yazmış olmak için yazılıyor pek güzel. terbiyeymiş, çakacaklarmış, oyacaklarmış, maç başlasın da sonra görelim değerli yorumlarınızı.
Mahmut Özgener'e küfür edilmesi garanti olan maçtır.
zirvede yer alan takımların puan kaybetmemesiyle iki takım için de daha kritik bir hala gelen maçtır öncelikle. he kritik olmasa ne olur? galatasarayla fener osuruktan maç yapsa yine heyecan olur, yine atmosfer tavan yapar. bu iki takımın maçı hayatı durdurur, ekrana kilitler milyonları.
bu iki taraftan birinde olmak, bu heyecanı doyasıya yaşamak her takım taraftarına nasip olmayacak bir şanstır. kıymetini bilmek gerek.
(bkz: dana kuyruk muhabbeti)
totemimi yaptım. 7enerbahçeli arkadaşlara "koyacaz ulen size" muhabbetine girmeyerek yaptım..

keza bundan önceki maçlarda "ahaha olm varya sizi ters yatırıp düz s.kecez" olayına girip 4-1, 6-0 gibi sonuçlar g.tümde patlamıştı..

he şimdi diyeceklerim bu kadar bundan önce 7enerlileri kızdırmayınca sonuç değişti mi, hiç böyle birşeyi denedin mi? diyebilirsiniz. denedim evet.. 5-1 *
haydi bakalım asil aslanlar, kalbimiz sizinle..

klasik olabilir belki ancak dostluk kazansın, bu rekabet hiç bitmesin..

emre'de * sami yen'e gelmeseydi keşke! hiç iyi şeyler olmayacak gibi sanki..
ciddi ciddi fenerbahçe'ye para basmayı düşündürüyor beni bu maç. böylece galatasaray yenerse takım kazandığı için sevinirim. fenerbahçe yenerse teselli parası olur. berabere biterse çok pis olur yalnız onun için cesaret edemedim daha.
son yılların en ihtiras yoksunu gs-fb derbisi olmaya aday derbidir. kazananında kaybedeninde sonucu pek umursamayacağı maç olacaktır..
bu haftaki beşiktaş, trabzonspor ve sivasspor un galibiyetlerinden sonra kazanamayanın * şampiyonluk hayallerini bitirecek maçtır.
yok 5 yok 7 diye atıp tutan arkadaşların * 20.45'ten sonra online sözlük yazarı sayısını yarıya indireceği maçtır.*
(bkz: geliyoruz ayık olun)
cimbom'un bu sezon yaşadığı onca talihsizliğin ardından, ali sami yen'de rakibine geçit vermemesi gereken; buradan yola çıkarsak, geçit vermeyeceği maçtır. umarız ki öyle olacak, cimbom 3 puanı hanesine yazdırarak şampiyonluk yarışına ortak olmayı deneyecektir.
rüyamda gördüm bu maçı. rüyamda, ancak altı buçukta uyanıyordum ve hemen maça bakıyordum, fenerbahçe önce 0-1 öne geçiyor, sonra galatasaray eşitliği yakalıyor sonunda maalesef maç 1-5 gibi bir skorla bitiyordu. ya inşallah uyuya kalmışımdır, rüya görüyorumdur derken bir yandan da ne saçmalıyorum diye düşünürken uyandım. sevindim.
fantasik iddia kuponları yapanlar deneyebilir.
hakkında elimde muhteşem bilgiler olan maç;
dakika 62.232de galatasaray kalesinin üstdireğinin tam ortasının 32 cm sağına bir martı konacaktır. martı 46 saniye orda durup sabrinin onu kovması nedeniyle uçacaktır. bu nedenle ofsaytı bozan sabrinin hatası yüzünden bir atak gelişecek ama semihin vurduğu top kaleci santciste kalacaktır. merkalısı için martıya maç boyunca bir şey olmayacaktır.
herşeyi bi kenara bırakırsak ne biçim derbi lan bu. tutup sivas'ın ve diğer büyük beşiktaşın en aşağı bir bilemedin iki rakibini saf dışı bırakabilir. eski güzel günlerdeki gibi kazanan şampiyon olsun olum. nonda atsın gs şampiyon olsun ne bilem samuel johnson mezarından kalksın o dudaklarıyla fenere bi hayat öpücüğü versin o zaman tadı çıkıyo derbilerin o zaman bu maç dünyadaki en büyük derbi oluyo. tutup da bilica tum kamanan gibi nerden geldikleri belli olmayan futbolcuları olan bi takımı şampiyon edecek derbinin ben ta ... katılır mısınız bilmiyorum ama eskiden daha güzeldi işte.

maça gelirsek galatasaray 2 0 kazanacak baros ve ayhan atacak golleri de.
sonuçlara göre değerlendirelim.

gs kazanırsa;

- şampiyonluk şansı; az da olsa olur. hem istanbul dışına sadece hacettepe maçı için çıkacak hem de önündeki 2 rakiple de maçı var.
- şampiyonlar ligi şansı ise ciddi şekilde devam eder.
- ama bülent korkmaz yönetebilir mi bu süreci, pek emin değilim.

fb kazanırsa;

- şampiyonluk şansı; % 10 dan fazla olmayacaktır. fikstür dezavantajı halen sürüyor, trabzon ve beşiktaş deplasmanları var ve hava yakalamaktan uzak görünüyorlar.
- şampiyonlar ligi şansı devam eder.

beraberlik;

- ikisi de net bir şekilde hedefsiz kalır. belki gs şampiyonlar ligini eğer takım dağılmazsa kovalar. fb ise kupaya bakar.
fenerin kazanması halinde bir kutu kola ve bir kutu marlboro kazanacağım maçtır. iddaa da tek maç olması ayrı bir güzelliktir. banko 2 oynanarak 50tl basılmıştır. her türlü acıyı tattırmasına rağmen alayına isyan, alayına fener.
şu saatlerde milyonlarca insanın kalbini gümbür gümbür titreten maçtır.
şampiyonluk için değil, lig 4.lüğü için oynanacak maçtır. gerçekçi olmak lazımdır.*
galip gelenin boşuna şampiyonluk hayali kurmaması gereken maç. ayrıca pis totem yaptım hayırlısı.
bu kadar az heyecan yaşadığım bir başka fenerbahçe-galatasaray derbisi daha hatırlamıyorum. fenerbahçe ya da galatasaray'ı gönülden sevmeyenlerin gerçekten anlayamıyacağı bir heyecan bu!
gel gelelim 12 nisan 2009 fb-gs derbisine. birisi 4. diğeri 5. sırada...rezil bir tablo...
rakipler aldı başlarını gidiyorlar. (bkz: trabzonspor) (bkz: sivasspor) (bkz: beşiktaş)

bu maçı kaybeden taraf için ciddi anlamda zor günler başlayacaktır. fakat kazanan takımın da havaya girmesi falan manasız olacaktır. şampiyonluk için heveslenmeye gerek yok artık bu kadar rezil puan kayıplarından sonra...
kazananın şampiyon olamayacağı müsabaka.
kadrolara bakıldığı zaman fb açısından değil de gs açısından garip olan maç. zira oynayacağı söylenen -ve muhtemelen hırslı olacaktı- lincoln yerine geçtiğimiz maç tüm sözlükçü gs'lileri çıldırtan ümit karan kadroda, formsuz ama büyük golcü ise bir şeyler yapmalı. ayrıca topal sakatlığı düzelir düzelmez defansta yer almış. sol bek balta, volkan'dan bin kat daha iyi. en büyük koz formdaki baros bence. yedekten gelip oyunu değiştirecek olan lincoln var ama o da girmem der bu saatten sonra, gelsin mehmet güven...
fb'de aragones çıkaracağının en iyisi çıkarmış. forvet hattında semih ve guiza etkili olacak gibi. kanatları iyi kullanırsa fb puan ya da puanlar da alabilir. yedekten gelip skor değiştirecek bir fenerli yok ne yazık ki, büyük eksi. bir ihtimal kazım bir şeyler yapabilir.
bir göztepelinin gözünden derbi istikşafı...
ilk 11'lere bakarsak, fener adına bu maçın kilit adamı güiza olur. muhteşem defansımızın yardımıyla geçenki türkiye ispanya maçı gibi en az bir gol pozisyonuna girer. atarsa vezir, kaçırırsa rezil olduğu ilan edilir pek muhterem basınımızca. bana göre atsa da atamasa da hakan balta'dan daha da baltadır o ayrı.