bugün

ışid'le el ele verip ülkeyi yakacak cahil topluluğudur.

bunların ağa babası 1980 darbesi.
mezunlarının imam olmayıp ittire kaktıra avukat hakim yapıldığı kişilerdir.
1 milyon 200 bin yoz beyin. yani boş, beleş ordusu yetişiyor maalesef.
Ölü yıkayıcısı gerek demişti ilgili zaat hazretleri.
hepsini toplasan bir sneijder etmez, benim icin sneijder onlardan daha degerli,

bu kadar asalak, faydasiz, hic bir vasfi olmayan dangalaklar toplulugu dunyanin baska bir yerinde yoktur, arabistan dahil, onlarda ticari zeka var, bizim burdan giden imam hatiplilere ilerde de seytan taslama tasi satarak yine keftleme yapip ceplerini dolduracaklardir.
1 milyon 207 bindir.
1 milyonu kendi isteği dışında giden kişilerdir.
(bkz: bir milyar iki yüz elli milyon)
(bkz: milyar)
(bkz: sen bu imam hatiplileri naptın)

Arkadaşın biri normalleşme demiş, mühendis demiş ahan da ders programı;
görsel

integral bilmeyen adam mühendis olmayı isteyecek, son sene biyoloji sistemler görmeyen adamlar da doktor olmayı isteyecek he mi?
Sen oturursun onların yaptığı evde, doktorları da ameliyatlarına girer kardeş.
Bizim zamanımızda çekilen çileleri çekmeyecek gençlerdir. Biz yaşadık o zorlukları onlar yaşamasın. Hem dini hem ilmi eğitimlerini özgürce alabilecektir. Milletin kendi çocuğunu islama göre yetistirmesini istemeyenlere çooook batan durumdur.

Lisede imam hatip okuyup univeristede önleri kapatılmadığı için mühendis,doktor,hukukçu olabileceklerdir. Bu da memlekettei en büyük "normalleşme"dir.
Ne fark eder.

Çalıştığım yerde, atanmayı bekleyen imamın güvenlik görevlisi olarak çalışması, zaten olan çarpıklığa başka bir örnek. Sen istediğin kadar imam hatipli mezun et. Diğer tüm bölümlerin işsizleri gibi o da sana ılıman ya da sert bir şekilde sitemini sunacaktır.
insanların çocukarının eğitimine karar vermesini istemeyen 'özgürlükçüler' vardır bizde. Yahu çocuk benim değil mi? Islami eğitim alsın istiyorum. Sonrada universitede istediğini okusun. Size ne kardesim size ne?

Özgürlüğü bizde kendi işine geldiği gibi yorumlayan çoktur. Tabi birde dindarlıkla "dincilik"i karıstıranlar vardır.

Siz düne kadar insanlarından laik olmasını isteyenler değil miydiniz? Bir insan nasıl laik olabilir? Bir insan en iyi ihtimalle deist olur. Laikliğin insana uygulanması budur. Madem özgürlükse benim çocuğumu istediğim gibi yetistirme özgüluğm nerdeydi 100 yıldır bu ülkede?

Siz değil miydiniz universite de sınıftan baş örtülü ablalarımızı kovan?

He siz laik olacaksanız olun. Yasamınızı dine göre şekillendirmeyin. Isterseniz muza iman edin. Bana banada özgürlüğümü verin! Hayat size göre şekillenemez. Gondermezsiniz çocuğunuzu imam hatibe olur biter. Bizler elhamdülillah kendimiz gibi olmayı başarabiliyoruz artık. Siz neden yüzde 50 alındı, bu adamalr nasil 13 senedir hükümet oldu bunu anlayamazsınız.

Zaten sizlerde bir linç girişimi hep vardır. Lisede biz başörtüsüyle ilgili konuştuğumuzda sizin sözde "aydın" hocalarınızdan çok dayak yedik. O gün sizler 16 17 yaşında darbeler isteniz bu ülkede. Evelallah bu memlekette cumhuriyet mitingleri işe yaramadı.

Şimdi siz ne yaparsanız yapın,nasil yaşarsanız yaşayın. Ancak bırak artık bizde yaşayalım ş memlekette. Özgürce çocuğumuzu yetiştirelim imam hatiplerde. Ozgürce üniversitelere girelim. Ne oldu başörtülü doktorlar olunca memleket mi battı?

Bizim sözde modernimiz hep böyledir zaten. özgürluk işine geldiği gibi. .

Laiklik? O da işne geldiği gibi..

Din? E o da işine geldiği gibi. .

Yok birde düz lisede ne ögreniyor bizim gencler?

Ben anadolu lisesi mezunuyum. Azıcık dil ögrendik ne faydasını gördük?

Zaten hepimiz universitede bir bölümde uzmanlastık. o da nispeten yani. Basarılı bir eğitim de sayılamaz. ee ozaman? Hersey iyi bir üniversitedeyse lisede muhafazakat ailenin cocuğunun muhafazakar yetişmesinde ne sakınca var?
din adamı açığımızı kapatan güzel insanlardır. daha bunlar ilahiyat okuyacak, Kur'an yetmez diyecek. bizim daha çok cübbeliye ihtiyacımız var. sanki diğer cahiller gibi uzaya çıkıp adam mı olacaklar? hiç.
Türkiye'de toplam Öğretmen sayısı : 789.244, Doktor sayısı : 135.000. işte işimiz şimdi Allah'a kalmış.
Ilerleyen dönemlerde bu kadar mezun istihdam edilmeli aç mı kalsın taş mı yesinler diye düşünülerek eğitim sistemi dini eğitim verilecek bir formata dönüşebilir. Nasıl bugün laik anayasa bize lazım değil diye konuşuluyorsa yarın da biz çocukları karma okullarda okuttuk taciz tecavüz ondan bu kadar arttı ey halkım diyenler karma eğitimi kaldırıp ilk öğretimi dini okullara üniversiteyi de el Ezher tipi okullara dönüştürebilirler.muhtemelen ben görmem ama 50 yıla kalmadan iran olacağız.
0:00 3:47
Yeni ensarlar bunlar işte.
milletin kafası karıştı tabi imam hatipliler ülkenin başında olunca millette bir bok sandı imam hatip liselerini saçma sapan bütün kadrolara doldurdular bunları daha ne alımı yapacaklarda alacaklar devlete merak ediyorum ama çok değil bir kaç yıl sonra hepsi ağlanacak iş bulamıyoruz diye. sen gencecik yaşta ki çocuklara bilim öğreteceğine doldur kafasını ezberle sonra bekle gelecek nesil ülkeyi geliştirsin.
Akp iktidardan giderse ebesinkini görecek insancıklardır.
Bayram, dügün için 200 küsür nüfuslu köyüme gittigimde bile 2 imam görev yapıyor.
Ki bunların 4yıl sonra mezun olacagınıda hesaba katarsak güzel ülke türkiyemin 4 yıl sonra aile hekimi gibi aile imamlarının olma ihtimali çok yüksektir.
Büyük eksiklik tabi bende neden bizim sanayimiz, teknolojimiz, egitim/kültür seviyemiz, yerlerde diyodum.
4 yıl sonra bu genç kardeşlerimiz mezun oldugunda dua edelimde bizi bu durumdan kurtarsınlar yada duayıda onlar etsin daha tesirli olur belki.
Biri yazmis ateistlerin sayisi azalacak diye yannis. Imam hatipli ateist ler türeyecek.
Cocugum Islami eğitim alsın diyenleri de anlamıyorum. Görmüyor musun o çocuğun bildiğin beyni yikaniyor. Hep ozentilik bunlar bide. Birbirinden özenen kapalı ev hanımları çocukların hayatını karartiyor. Çevremde var biliyorum.

Peki ne yapcak bunca imamhatipli? Bir mühendis bile geleceği için o kadar kaygilanirken bunlardaki bu özgüven nedir? Hepsi kuran hocası imam veya hatip olamaz heralde. E doktor avukat mühendis te olamaz...
Fonksiyonel olarak 0'dırlar. 1.200 000 besleyecek hayvan.

Not: demek istediğim imamlar hayvan değil, imam olma hayali kuranlar 1 milyon hayvan.
"allah allah" deyüp üstümüze salınacakları zamanı bekleyen güruh!

-savulun imamlar geliyor! ellerinde satır doğrayacaklar bizi tayyip aşkına...
tanıdığım imam hatipliler gayet "laik" bir hayat sürüyor. görünen o ki dindarlık liseyi bitirene kadar bazıları için... o yüzden kendilerine ön yargılı davranmaya gerek yok.
Var mıymış o kadar maşallah.