bugün

sevdiği entry'ler

tarkan vs mustafa sandal

Birinden biri ölürse çocukluğum ölecekmiş gibi hissettiğim insanlardır.

sabaha bir şarkı bırak

https://youtu.be/OyH1fdo_JXU

yaran twitter iletileri

görsel

üçüncü havalimanı

ne avrupa'da ne ortadoğu'da ne de afrika'da olmayan bir ülkeye gereksiz yatırımdır.
dubai ya da doha aktarmalı uzak doğu uçuş seferleri zaten yapılmaktayken, frankfurt, paris aktarmalı afrika seferleri yapılmaktayken, londra aktarmalı amerika, kanada seferleri yapılmaktayken ve maliyetleri istanbul aktarmalı bir uçuştan daha ekonomikken neden havayolu şirketleri istanbul aktarmalı bir uçuş tercih etsinler?

bunu yılda bir iki kez uçağa binen sıradan bir vatandaş olarak soruyorum. bu sorunun cevabını pilotlar ya da havacılıkla uğraşan bilgili yazarlar verebilirlerse mükemmel olur.

atatürk havalimanı 50 milyon kapasiteli deniliyor be türkiye'ye gelen turist sayısı 35 milyon. yani istanbul aktarmalı uçuşlara katılan sayı belki de sadece 15 milyon (en iyi ihtimalle). çünkü bir de yerli turistlerimiz var bu 15 milyonluk arta kalan rakam içerisinde. bu atatürk havalimanının kapasitesinin yetersiz olmasından mı kaynaklanıyor yoksa istanbul aktarmalı uçuşların havayolu şirketlerince efektif bulunmamasından mı?

hadi bunu da geçtim.

neticede hedef 150 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı yapmak ve bir aktarma noktası olmak değil mi?
adama sormazlar mı senin sabiha gökçen'e giden bir trenin, metron, tramvayın var mı?
leventten saat başı giden bir belediye otobüsün var ki oda 5 tl lik akbil alıyor. trafiksiz yolda 1 saatte gidiyor. üstelik ekspress otobüs.

onun dışında da belediyenin havataşı var 15 tl ye kiş başı şehir merkezine getiriyor. sabiha gibi bir havalimanına bile sen ulaşım hizmeti veremiyorsun.

150 milyonluk havalimanına nasıl vereceksin?

azıcık fazla yağmur yağsa döktüğün asfalt duble yolların akarsulara dönüşürken, memleketi sel alırken, yaptığın stadyumun drenajını bile uygun şekilde yapamazken, avrupanın en büyük havalimanını nasıl yapacaksın?

hiç kendinizi kandırmayın arkadaşlar, devletin aşında karadenizli bir müteaahhit var ve adam sadece kat çıkmaktan anlıyor. ne altyapıdan, ne peyzajdan ne de ekolojiye kafası basmıyor.
3. köprü yolunda kesilen milyonlarca ağaç gün gelir bi tarafımıza girer. doğayı tahrip ederek, hatta gereğinden fazla tahrip ederek elde edeceğimiz tek şey eninde sonunda yıkım olur. bunu gölcük ve düzce depremlerinde yaşadık gördük.

çılgın procelerle istanbul'un doğasını ve marmara bölgesinin dengesini mahvetmeye hiçkimsenin hakkı yok.

antenli cep telefonu kullanmış yazarlar

Ericsson harici, kenwood markalı cep telefonu kullanmış yazarlardır.

Hakikaten lan bu kenwood marka cep telefonunu kullanan bir ben miydim amk*
görsel

gecenin duvar yazısı

Nolur…

görsel

taşak ağrısı nedir bilmeyen kadın milleti

Bunun tadını bilemeyeceklerdir.

görsel