bugün

işsizlik

Viski yudumlayıp işsizlik hakkında yazan Türkiye topraklarındaki ilk ve tek kişi olabilirim. Evet sıkıcı. Endişeli. Belirsizliğin yarattığı korkularla dolu geçen günler. Aşksız, sekssiz. Yararsız günler geçiriyorum. iyi yanlarım da var. Spor yapıyorum. …… düşündüm de sadece spor yapıyorum ve kendime tek yararım bu.

iyi yazabilmenin şartı var mı acaba? Çok okumak iyi yazabilmenin şartıysa, çok okuyamamak bana yazı yazamamam için verilmiş bir ceza olabilir mi?

iyi yazmak amacında değilim. iyi hayaller kurabilmek istiyorum. Yazı yazabilmek estetiği konuşturmak demek. Hayaller kurabilmek ise yaratıcılığı konuşturmaktır ve en çok bu özelliği istiyorum. iyi ve güzel, mis kokulu hayaller istiyorum. Hatıralar da istiyorum. Hatıraları mis kokulu süzgeçlerden geçirip damıtıp yazıya çevirmek istiyorum.

işsizlik sonucu yapamadıklarımı sayayım. Seks. Aşk yaşantısı. Gezi. Sanat etkinliklerine yoğun katılım. Bunlardan daha önemlileri yok. işsizlik bana sıkıntı veriyor. Hayattan keyif alamıyorum.

Bu yazıyı kime yazıyorum ben? Kendime okuyacağım. Bu da yalnızlığın bir çeşidi işte. işsizim.

Neyse ben yatıyorum.