bugün

türkçe kelime yerine ingilizce kelime kullanmak

sinir oluyorum bunu yapan insanlara. atlayıp hemen oracıkta sıkasım geliyor boğazlarını. tek dertleri kendilerini entellektüel göstermek. ilgi çekmek. bak ben de ingilizce biliyorum demek. erkek arkadaş demiyorum boyfriend diyorum ya da içki içmiyorum drink alıyorum. kimi kandırıyorsun sen. böyle gereksiz yere yabancı kelime kullananların pek çoğu o dili yarım yamalak biliyor aslında. ama kuyruğu hep dik tutmaya çalışıyorlar. birazdan girlfriendim gelecek. bunu manage edelim. milletin de agızları açık onlara hayran olacaklarını zannediyorlar sanırım. (olan salaklar da vardır belki bilemem) bir de (bkz: kadir çöpdemir)gibileri yok mu? adam yılların dj yi -hatta tv programı sunucusu- ama asla kız arkadaş kelimesini kullanmıyor asla. girlfriend diyor. hem de bunu o kadar doğal yapıyor ki kanıksıyorsunuz, girlfriend i türkçe bir kelime zannetmeye başlıyorsunuz. anasından ilk öğrendiği kelime girlfriend di ya. ingilizceyi ne kadar biliyor acaba çok merak ediyorum. belki sadece girlfriend kelimesini öğrenebilmiştir.