bugün

kıbrıslı nadir

Avrupa Yakası'nın son bölümünde Ata Demirer tarafından canlandırılmış ve Gülse Birsel tarafından yaratılmış bir dizi karakteri. Fakat bu karakterin dizide yer almasından sonra Kıbrıslılar "Biz onun gibi konuşmuyoruz" diyerek tepki göstermişlerdi. Gülse Birsel de "Bu karakteri araştırıp yazdım. Kıbrıslı arkadaşlarıma okutup, onaylarını aldım. Zaten karakter bir dahaki bölümlerde yok" diye açıklama yapmak zorunda kalmıştır.

Yine bir Türkiye klasiği daha. Nedir bu biz öyle değiliz, biz şunu yapmayız deme halleri anlamadım gitti. Bir klipte hemşire kıyafetli seksi bir manken kullanılır hemşireler ayağa kalkar, Hamam filminden sonra Hamamcılar "Vay, bize eşcinsel mi dedin" diye ayağa kalktılar. Bundan başka yıllarca filmlerde polisler, askerler iyiden iyi, melekten melek gösterildi ve senaryo gereği olsa bile tek leke sürdürülmedi. Ama bitsin artık bu denyoluk yahu. Acaba bu kıbrıslı karakteri Al pacino canlandırmış olsa Ata Demirer'den daha mı başarılı olacaktı ? Peki o zaman da Kıbrıslı kardeşlerimiz bunun bir eğlence programı olduğunu unutup tantanasını yapacaklar mıydı? Bence yapmayacaklardı. Aynı şekilde diğer gruplarda. Peki nedir bu o zaman? Kıbrısta Ata Demirer'e ya da Gülse Birsel'e gıcık birileri olsa gerek. Hamam filmi dışarıda ödüller alıyor. Erzurum mu, erzincan mı neredeyse hamamcılar isyanda. Kardeşim, bir filmi seyretseydin. Bizim insanlarımız kendilerini dizi karakterleriyle gereğinden fazla özdeşletiriyorlar olsa gerek. iyi de bunca cinayet,yolsuzluk, suç kimler tarafından işleniyor. Bunları gören de katil, suçlu, hırsız diye ayrı bir meslek grubu olduğunu düşünecek.