yazarların rumuzlarıyla hikaye yazmak

ön not: o kadar aradım bunun benzeri bir başlık var mı diye ama bulamadım. ama bana hala öyle bir başlık var gibi geliyor. *

bu denli renkli ve yaratıcı rumuzların olduğu bir ortamda çok da zor değil bunu yapmak.. gün içinde online listesinde ve en çok entry yazılan başlıklardaki işime yarayacak türdeki rumuzlarla şunu yazabildim: * *

- - -

42084615915626521626735238742 kere denedim bu hikayeyi yazmayı..

ve sonunda aksam vakti bir kadeh sarap alıp geçtim sokak lambasinın altına. biraz ötede ceviz agaci var. oraya nereden geldiğini merak ediyordum fakat ben keyfim ve kahyasi hep engel oluyordu öğrenmeme ve ben de sustum hiç tereddutsuz.. hava sifirin altinda, aylardan haziran... simsiyah karanlikta ve saipsiz bi sokaktaydım. bir tek ben vardım, bir de talihsiz sokak kedisi. herkesgibi ben de soz ucar yazi kalir diye düşünüyordum ama onlar yanlış biliyor ! çünkü hertar lazim bize... bazenn ben anlamam bu işlerden diyorum. neme gerek ulan? imgelerle konusan adam kadar eli kolu bagli olamam gibi geliyor bana. derken geçmişte biraktigim iz kötü bir tad bırakmış olacak ki; -tıpkı bi' asiti kacmis kola gibi- dunya benim oyun alanim ve onun içinde insan istemiyom diye haykırdım. uyandığımda kan ter içindeydim ve odamdan hiç çıkmamıştım bile. yüzüme biraz limon cicegi kolonyasi serptim kendime gelmek için ve hemen pencereye koştum. ceviz ağacı hala orada duruyordu. kedi de öyle... tarih ise 13 temmuz.. kafamda onca cevapsiz soru... o sırada kapı çaldı. gelen dr cureklibatur ve bay arkin'dı. yani şu meşhuuur peceteye recete yazan doktor.. annem benim paranoyak sizofren olduğumu düşünüyordu ama yüzlerce defa söylediğim gibi ben sizofren degiliz! "yanlis hata yapıyorsunuz doktor bey!" diye bağırdım, direndim! baktılar ki olacak gibi değil, bu sefer ahlak polisi girdi odaya en klişe repliğiyle "yat yat yat ahlak polisi!"

off cok gicik yaa! neyse konu dağılmasın... zaten yatıyordum ben, o da geldi oturdu yanıma.

+ adın ne bakayım genç?
- yav napcan adimi ?
+ oo sen biraz asabisin galiba...
- ben anlamam..
+ harbi mi ? o zaman gericekilveizle!

çok korkmuştum ve olabilecekleri kestiremiyordum. "hasnicktir olum şimdi çükü tuttuk!" diye düşünürken en mantıklısı teslim olmak dedim. tamam buldun beni tamam. kayip pena'yı ben sakladım.. hiç bir zaman kaybolmadı o pena.. ama hep dediğim gibi hertar lazim bize.. o sırada ahlak polisi, gizemi çözdüğü için rahatlamıştı artık.. sırıtarak oturdu yanıma.. o camdan dışarı bakarken "aaa şu uludağ'daki maydonez değil mi?" * deyip dikkatini başka yöne çekip kaçmaya çalıştım ama esek kafali herif kapıya sara nobetcisi dikmiş... kaçamadım. 3 ay tedavi gördüm ve tedavim biter bitmez fox river eyalet hapishanesine sevkedildim.. orada incil ile haşır neşir olduktan sonra tanrı'ya daha da yakınlaşabilmek için sözlük yazarı olmaya karar verdim. oldum da.. üstelik çok pis yazarim.. ehuehuehu

-

edit in 04.10.2013: ilgili başlığı buldum (#804563)