muhabbet kuşlarının ölüm sebepleri

kafalarını duvara çarpmaları.

görsel
görsel

ya abi ben anlamıyorum. 30 günlükken aldım bir kuş. önceden de vardı. dişi vardı. yanına erkek yavru aldım. dişi olan bunu dövüyordu. çözüm üretmeye çalıştım. aldım başka bir kafes. 2 si ayrı kafeste duruyordu. neyse 7 ay falan geçti bu yavru kuş hala uçmayı beceremiyor. kendini duvara falan vuruyor. yine çıkardım kafesten uçmaya çalışırken yine duvara vurdu. koydum kafese. 2 saat geçti bu kuşta acayiplik var tünekte duramıyor devriliyor. hemen veterinere götürdüm. onun bunun evlatları kuşlara bakmadıklarını söylediler. vitamin antibiyotik verdi. eve geldim içiremiyorum çünkü kuş felç gibi yatıyor. gagasını açtım zorla damlattım ağzına. iyileşmesini bekliyorum ama nafile yatalak şekilde duruyor. sadece kalbi atıyor garibimin. öleceğini anladım ama bir umutla bekledim başında. maalesef kalbi yavaşladı yavaşladı en sonunda öldü. çok koydu be. anlamadım kafasını çarpıpta mı öldü yoksa hastalandı mı başka bir sebebi mi vardı yalnızlıktan mı öldü anlamadım 2 gündür kendime gelemiyorum yahu. yavru kuş neden ölür henüz 7 aylık. iç kanaması geçirmişte olabilir ama oç veterinerler bakmıyor ki adam gibi. allah belanızı versin sizin.