bugün

2017 ekonomik krizi

Yarran kare kökünün dediğine bak hele. Ülkenin vergi yükünü memurla işçi çekiyormuş.

Tamam işçi kardeşlere lafımız yok eyvallah. Adamlar kendi vergilerini çalıştıkları maaştan ödüyor, ki en saçma olan budur. Yok brüt yok net hesaplamaları derken adamların eline bişey kalmıyor doğrudur. Fakat esnafa laf edersen gün batımına karşı domaltır sikerler adamı.

Bağkur olmuş 600 lira, dükkan kiraları anasının amı gibi, bunun işçi maliyeti, stopajı, elektrik su doğalgaz parası, reklam vergisi, yarra küreği derken cepten para mı kalıyor amk. Aylık 20 bin lira kazansan ne yazar. Sağolsun devlet baba arada gonderiyor maliyecilerini sağlıkçılarını yapıştırıyor cezayı. Bunlar da işin cabası.

Ulan ben kahvaltı ederken zrytin çekirdeği yumurta kabuğu filan atarız diye masaya koyduğum süs kül tablasından 1800 lira ceza yedim, içerde sigara içen yok, duman yok, içilmiş izmarit yok hiç bir şey yok adama anlatamadım durumu. Kullanma sunulmuş kulluk goruldu dipnotunun altına Yazdı cezayı gitti orospunun amından fışkıran.

Ama sizin tuzunuz kuru, ayın 15'i geldi mi alırsınız çatır çatır paraları..

Bi daha duymayayım bu dediklerini esnaflar odasının önünde tecavüz ederim sana çocuk...