bugün

rogue one a star wars story

1985 yılında daha vhs kasete yeni geldiğinde seyretmiştim Star Wars' ı. 20 yıl öncesine kadar efsaneydi ama ondan sonra öyle filmler çıktı ki çıta çok yükseldi. Artık cyborg gibi bir kavram varken tekerlekle dolaşan R2D2, teneke adama benzeyen C-3PO görmek komik oluyor. Charlie Chaplin yapımı filmleri seyretmek gibi. Asiler' in turuncu kostüm ve önlerindeki düğmeler falan nedir öyle. Bunlar 2016 yapımı bir filmde olmamalı.

Konu da çok basit kurgulanmış. Heyecan yok, duygu yok. Bugüne kadar hiç Star Wars filmi izlemesem, bir bilim kurgu filmi olarak izlesem bile berbat. Tamamen nostalji amaçlı yapılmış, fanlara hitaben. Hani biraz R2D2, C-3PO, Darth Vader, Trooper'ları gösterelim sonunda da kraliçeyi makyajlarız olur biter demişler. Hem nostaljik yapmaya çalışıp hem de ultra bilgisayar efektleri yapınca film bir kere daha kötü olmuş.

Saw Gerrera' nın kıyafeti bile ne kadar uyduruk. Hurda parçalardan kıyafet yapmışlar, elektrik süpürgeli adam gibi duruyor. Hapishanenin kapısındaki düğmeyi patlat tamam kapı açılsın. Ne kadar zekice, ince düşünülmüş vay beeee. Hiç bir filmde görmemiştik böyle bişiy. *

force with me cart curt diye diye ölmeye giden insan ayrı komiktir. işidli gibi allauekber diyecek sandım bir ara.

Yeni Star Wars çekilse ne olur çekilmese ne olur, o da ayrı konu. Bu kadar uzatmaya, dallandırmaya ne gerek var, saçma. Konu mu kalmadı ? Elm Sokağında Kabus 10 çıkıyo aabi... Fredy çok pis dönüş yapacakmış.. *

Kısacası nostalji istersem eski bölümleri seyrederim daha iyi. Orijinal nostalji hemde, çakma değil.