bugün

episode 3 ve 4 arasında geçecek film.

gerçi bu dönemi anlatan star wars the force unleashed video oyunu vardı ama. neyse...

kadrosunda önemli isimler de bulunuyor.

http://www.imdb.com/title/tt3748528/
yeni fragmanı düşmüş disney filmi.
umarım star wars'un bokunu çıkarmazlar.

http://www.youtube.com/watch?v=Wji-BZ0oCwg
disney madeni buldu.

artik oya oya bitiremezler bunu.

su stormtrooper denen askerleri gorunce bile bir bulanti geliyor bana aq.

almiyim kalsin.

gerci benim yerime izleyecek bir suru embesil vardir.
Ölüm yıldız nın planlarının imparatorluk dan nasıl çalındığını anlatacak ara bir star wars filmi.

Kültürüne çok hakim olmayanların
Bok atmasına gerek yok.

Genel olarak fanları heyecandıracak bir film olacaktır.

Bu arada fragmanda görülen siyah pelerinli şahsın galen marek çıkmasını bekliyoruz.
serinin stand alone filmi, 16 aralık 2016 da vizyona girmesi bekleniyor. filmin orjinal seri ve force awakens le bir ilgisi olmayacak gibi görünüyor, nasıl olursa olsun force awakens den çok daha iyi olacağı kesin.

haberi ilk duyduğumda "uzatıp bokunu çıkarmasalar bari" dedim, artık disney aldı gazı gidiyor. her sene yeni bi star wars filmi çekip dağınıklığa neden olabilir, serinin tutkulu fanı olsam da konuyu uzatmaları hiç hoşuma gitmiyor. yine de heyecan verici tabi, force awakens deki heyecanım boşa çıktı ama bu sefer büyük hissediyorum * bu filmi bana izletecek diğer önemli etken, kadroda donnie yen in olmasıdır. fragmanı izleyince tüylerim diken diken oldu, zaten filme dahil olduğunu öğrenince ürpermiştim * görsel
görsel
görsel
görsel
death star'daki planların isyancılar tarafından nasıl çalındığını anlatacak, ana hikayeden bağımsız ilk star wars filmi.

beklentiyi yüksek tutmuyorum ki voaaaaay be diyebileyim.

http://www.youtube.com/watch?v=2BDyeARyIkw
sanırım star wars 7'den daha güzel bir film olacak.

zaten star wars 7'yi sırf eski oyuncuları görebilmek için izlemiştim.
star wars hayranı olarak beni heyecanlandıran film. serinin ilk çekilen dördüncü filminde(a new hope) darth vader'ın bulmak için uğraştığı death star'ın planlarının nasıl çalındığını anlatacak film. o filmin ve evrenin kaderini belirleyen planlardır bunlar hafife almamak lazım.

filmdeki saw gerrera karakteri star wars clone wars serisinde izleme fırsatı bulduğumuz bir karakterin yaşlanmış hali olacak. bunun dışında bail organa ve mon mothma gibi önceden bildiğimiz karakterler mevcut. en önemlisi bence star wars serisinin temelini oluşturan darth vader karakteri var oğlum bu filmde. 2 dakika da görünse sırf onun için izlerim ben bunu.

disney aldı artık bokunu çıkartır gibi bir yaklaşımı kabul etmiyorum. star wars evreninde anlatılabilecek o kadar hikaye varken bu hikayelerin film olmasını beklemek absürt olmaz. 8. star wars filminden sonra han solo'nun filmini de yapacaklar bakalım. merakla bekliyoruz.
zerre ilgimin olmadigi film.

hatta sinir oldugum film.

milyonlarca tumblr ergeninin yine kici kirik oyuncularin gotunu kaldiracagi film. ozellikle o basroldeki felicity jones'mudur nedir yalaya yalaya bitiremezler artik.

daisy ridley denen bokum gibi surata sahip kiza yaptiklari gibi.

star wars'un da aq, disney'in de aq, lucas film'in de aq. s.ktirin gidin lan. her sene aptal aptal star wars filmleri gormek zorunda miyiz.
star wars serisinin iyi polislerin jediların olmadığı ama kötü polis olan sithlerin tek tük* gösterileceği filmdir.

bu yüzden ışın kılıçları görülmeyecek önceki filmlerde olduğunun aksine.

star wars denince mavi/yeşil ışın kılıçları ile kırmızı ışın kılıçlarının birbirine çarpması gelir akla çoğumuz için. bu yüzden içeriği en az star wars olan star wars filmi olan film olacaktır.

mistik ögeler olmadan bir star wars filmi ne kadar tutar bilinmez ama şimdiye kadar yayınlanan 7 filmin yanında çerez niyetine bulanacağı kesin gibidir.
biletleri satisa cikmis film.
oylesine bi bakayim dedim adamlar beni beklemeye aldi aq.

görsel

yani millet yemeyip icmeyip yine star wars denen sacmaligi zengin edecek.
allah akil fikir versin.
Ölmüş inekten süt sağıcaz diye uğraşıyorlar hala. George lucas bile unuttu star warsı.
imax olarak çıkmayacak. boşuna beklemeyin. şimdiden yerinizi ayırtın bence.
çıktığı gün izleyeceğim filmdir spoiler yemek hele ki star wars serisinde hazmedemeyeceğim birşeydir .

lucasfilm'in yeni ara dönem filmlerinden ilki olarak lanse edilen yapım bir grup beklenmedik kahramanın, imkansız görünen ölüm yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelme hikayesini anlatacak. film, death star'ın planlarını çalmak için bir araya gelen bir ekibin mücadelesini merkezine alıyor ve 1977 tarihli yıldız savaşları: bölüm ıv'ten öncesini anlatacak. gareth edwards'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünü felicity jones üstleniyor; kadroda ayrıca ben mendelsohn, riz ahmed, diego luna, mads mikkelsen ve forest whitaker da yer alıyor. senaryosu chris weitz'a ait olan filmin yapımcılığıysa pek tabii george lucas'a emanet.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/filmler/film-218395/
bu filmle ilgili netleştirmek gereken konu bu filmin star wars serisinin bir filmi olmadığını, ara hikaye olduğunu kabul etmek gerekir. her ne kadar serinin ana karakterlerinden en az biri(darth vader) bu filmde yer alacak olsa da bu bir ara hikayedir. klasik serinin bir bölümü değildir. bu nedenle klasik star wars introsunun kullanılmamasını bekliyordum ben de. az kaldı bir aksilik olmazsa merakla beklilyoruz.

ayrıca kahraman ekibimiz arasından sürpriz bir jedi çıkarsa şaşırmayacağımı belirtmek isterim. donnie yen'in canlandırdığı karakter bende bu izlenimi uyandırdı nedense.

bu arada 1977'de çıkan ilk filmin akan yazısı.
https://www.youtube.com/watch?v=yHfLyMAHrQE
koca uludağ da yazan kimse olmadığı için filmi ilk izleyenlerden biri olarak ...

--spoiler--
1. film süper (en iyi star wars filmi olabilir )
2. senaryo sağlam akıcı.
3. cast güçlü.
4. son 10 dakkika nefes almayı unutabilirsiniz.
5. bir seri bu kadar güzel ucu ucuna bağlanabilir.
6. new A HOPE DA koca death star ın bir hamlede nasıl patlatıldığını daha iyi anlayabilirsiniz.
7. star wars evrenin diğer gezegenlerini keşfe çıkabilirsiniz.
8. filmde ışın kılıcı var.
9. sıfır jedi (film arası ön koltuktaki arkadaşdan gelen yorum: abi jedilar yok pek sarmıyor.)
10. vader reis in dönüşü efsane.
--spoiler--
Aldığım bir duyuma göre darth vader filmde 1 dakikadan az görünmekte imiş ve jedi ler filmde yokmuş. Lan bikere vadersız ve jedi sız star wars filmi mi olurmuş? Skerler öyle işi. Ayrıca hayatında hiç star wars izlememiş olanların beğenmesi normal revenge of the sith izlemeyen biri tabiki beğenir bunu. Ha konuya gelince episode 4 te işlenen bir konuydu o yüzden yeni bir şey de vaad etmiyor. Bu nedenle izlemek pek de mantıklı gelmiyor.
Star wars kültürü ile büyümüş biri oşarak sadece disney maden olarak görüyor diyebilirim.görsellik iyi.konu ise bi kaç boşluk dolduruyor.gel gelelim başrol dışı kadro sağlam ama başrol fıs.çıktığı gün gece izledim.memnunum.
Bugün izledim. Aslında 12 yi geçince dün izlemiş oldum ama önemi yok. Filme gelecek olursak. Seriye çok aşina deģilim. Belli başlı karakterleri bilirim o kadar. Haricince film efsane. Hani size olayları ve konuyu çok iyi aktarıyor. Emin olun filmle ilgili hiçbir şey bilmeseniz bile maģaradan çıkıp izleseniz dahi keyif alırsınız. Donnie yen filme çok güzel bir hava katmış. Hatta filmi izlerken eminim ki hepinizin best karakteri olacak. Fazla spoilera giremiyorum ama filmle sevinci, üzüntüyü, zaferi, dramı göreceksiniz. Hepsini hissedeceksiniz. Filmin sonunda diyeceğiniz şey ise vay amk.
Artık yazmayın çıldıracağım filmidir...

(bkz: Meraktan ölmek)
Felicity jones isimli yeteneksiz kevaşenin tam merkezinde olduğu film, sırf bu yüzden gidip izlemiyorum. O ışın kılıcı götüne girsin gıcık filisiti!!!
Star Wars 3,5 diyebiliriz.

Sanki 1976 da çekilmiş gibi. (Burada olumlu yazıyorum)

Star Wars 3.5 diyorum çünkü ilk çekilen Star Wars New Hope IV den hemen önceki hikaye... Ve son çekilen (Lucas tarafından Disney'e geçmeden önceki) Episode III den hemen sonraki hikaye....

Mevcut kahramanlarımızdan bağımsız bir hikayedir.

Gayet başarılı ve konsept olarak kesinlikle ve kesinlikle ilk star wars serisine uydurulmuş (bir önceki gibi) hatta adamların bıyık ve saç şekli bile 70 ler...

Ufak küçük sürprizlerle eski Star Wars dan beslenilmiş. Aksiyon yerinde.

Kısacası başarılı olmuş...

Sonu ayrı bir güzel....