bugün

saçma takıntılar

Bende de bir kaç tane olandır.
Örneğin;

Önce sağ sonra sol elin tırnaklarını keserim. Boyle daha kolay olduğu düşüncesini bir turlu atamadım kafamdan.

Puding muhallebi vs yi çay kaşığıyla yerim. Çok gibi olur. Evet o manyaklardan biri de benim.

Yemek yerken önümdeki yemeği beğendiysem bitiririm. Yemeğini bitirmeyen insanları dövesim gelir.

Satın aldığım birşeyin fiyatının ertesi gün veya sonraki hafta 1 lira dahi düştüğünü görürsem kahroluyorum. Kendimi kazıklanmış hissediyorum. Aksine ben aldıktan sonra fiyatı yükselince de içimi bi sevinç kaplıyor. Sevgi poturcukları saçıyorum etrafa.

Doğum günüm 7 temmuz olduğu için galiba, 7 dayısına karşı bir sempatim var. 77-777 gibi sayıları çok severim.

Eğer bir işi yapmanın çok pratik bir yolunu biliyorsam ve yanımda biri o işi çok uzun yolla yapmaya çalışıyorsa onu pratik yolla yapmaya zorlarım. O an zorlayamıyorsam veya zorlamışsam ve dinletememişsem içten içe yerim kendimi karpuz gibi.

Kullandığım cep telefonu bozulup kullanılmaz hale gelene kadar yeni telefon almam. Her arızasında tamir etmeye çalışırım. Çoğunlukla tamir ederim. Eğer o telefondan sıkıldıysam ve yenisini almak istiyorsam, once telefonu bozarım. Sonra tamir etmeye çalışıp dağıtır bırakır ve "zaten bozuktu" diye kendimi tatmin ederek yeni telefon alırım.

(bkz: yaz arkadaşım)
(bkz: 30 bin kadınla nasıl birlikte oldum)