bugün

şevket altuğ

çok klasik olacak şimdi insanlarının değerini onlar yaşarken bilmeliyizmuhabbeti.ama; bilmesek ayıp ederiz.yavşaklık yapmış oluruz en kabaca.bu akşam asparagas haber çıktı.şevket altuğ öldü dendi.ve başkasını bilmem ama kendi adıma,yavşaklık yaptığım düşüncesi sardı beni.tanımıyor olmama rağmen öldüğü takdirde çok fazla üzülüceğim insanlar listesinin ön sıralarında koşuyormuş kendileri,gözlerimin yalancısıyım.

ekrana baktım inanamadım.bildiğin inanamadım.sokarım dedim ıstırabına,kapattım bilgisayarı ,üzüldüm. hikayeden değil.harbiden.ciğerden.akıp gitmiş çocukluk günleri,onun ölümüyle biraz tarih olmuştu.fiko ölürken,çocukluğumun önemli bir parçasını da almıştı sanki.saçma di mi ey dünyalı.evet .deli saçması gibi geliyo di mi dünyalı.evet.yoo.evet değil işte.o döneme; harici bir bütünlük,harici bir güzellik olarak en büyük damgayı vuran diziydi süper baba ve baş kahramandı fiko.ailece izlerdik."ailecek beğenerek izliyoruz" klişesinin en çok yakıştığı diziydi o her daim.hala müziğini duysam biraz hüzün gelir ciğerime konar,ama ondan daha fazla, kral bir tebessüm eder gözlerim.işte bu güzelliklerin baş aktörüydü kendisi.

neyse,aradan birkaç saat geçti.açtım şu ilgisavarı.baktım büyük bir umutla ,yalan olsun diye.çok şükür ki yalanmış.haberi yüksek ihtimalle götünden uyduran arkadaşa hiç kızmadım.hatta şu an teşekkür ediyorum.sağol kardeş.sevgisi içimde,belki benim bile uzun zamandır görmediğim bir yerde saklı kalmış bu güzel insanın sevgisini hatırlattın.bir yolunu bulup şevket abiye de ulaşmalı şimdi.saygılar sevgiler iletilmeli.sevildiği,hissettirilmeli,sinemaya yeniden davet edilmeli.
şu an için burdan sesleniyorum kendisine,ne de olsa iletken bir araç bu sözlük değil mi,iletişelim biz de,duyar umarım sesimi:

-şakkiir,hızıridiyunusidi ama en çok süper baba, en çok fiko..bu şeklide hitap etme samimiyetini kendimde fazlasıyla görüyorum,o kadar dibimizdeydin, bizdendinki abi...seviyorum seni.ve çok özlettin kendini.çık artık ortaya.görelim seni filmlerde.sinemada.ethem dedeye gider dua ederim bak.kralsın süpersin babacan.çengelköy olur masal'ı dinleyip yatıyorum ben şimdi.öptüm ellerinden ve yanaklarından.