bugün

kavacık

bakıyköy de ve kadıköy de yaşadıktan sonra ailenin biz kafa dinleyeceğiz diyerek yerleştiği ve benimde taşınmak zorunda kaldığım mahalle. Kadıköy ve bakırköy de yaşadıktan sonra buraya taşınmak ilk iki üç ay benim için adeta istanbul dan karadeniz in bir sahil kasabasına yerleşmişim hissi ile geçti. her an bir karadeniz fıkrasına konu olma ihtimal de korkuttu açıkçası. hzuurlu, havası temiz, anadolu yakasına uzak ama köprü trafiği olmadığında toplu taşımla taksime 30 dk uzaklıkta.çocukken bir yıl burada kalmıştım öss ye hazırlanmak için şeriat gelirse buradan gelmeye başlar diyordum hiç unutmam. şimdi çavusbası hariç bu özelliğinden eser yok. bi istiklal caddesinde görebileceğiniz her yaştan kızımızı aynı giyim atrzıyla kavacık caddelerinde görebilirsiniz. ayrıca iş merkezi olmuş bi levent olmasa da yine de önemli bi istihdam merkezi. yemek meselesine gelince boğaz kenarı manzaraya fiyat biçen mekanlar baya kazık. ayrıca meydanda bulunan dönercilerde kaliteli ama pahalı mekanlar. şöyle ağız tadıyla gidip oturacağın bi cafe yok veya ben bilmiyorum. he köprü trafiği yok atla git kanyona 15 dk. o ayrı. velhasıl tam bi inziva yeri bizim valideyle pedere baya bi yaradı hormonsuz sebze meyve falan ama ben hiç alışamadım desem yeridir.