bugün

internet üzerinden alışveriş yapan herkesin başına gelebilecek durum.

yav arkadaş insan nasıl görmediği bir şeyi alır ki? ben bunu anlamıyorum. internet üzerinden bana şu üründen gönder diyorsunuz büyük cesaret valla, size her şeyi gönderebilirler; misal internet üzerinden telefon siparişi veren dayı, kargo geliyo adam kutuyu bi açıyo kutunun içinden hıyar çıkıyor. üşenipte internet üzerinden sipariş vermek yerine kişinin gidip direk kendinin alması en iyi karar olur, en azından ne aldığınızı bilirsiniz.

bu sadece ası geçen e-ticaret sitesine özgü bir şey değil tüm e-ticaret sitelerinde bu gibi durumlarla karşılaşığ sıkıntı yaşamanız muhtemeldir.
uyanık puştların ekşiden tırsarak geri atmasıyla son bulan rezalettir.

valla iyi dümen ha müşteriye tester gönder sonra da sen koydun onu diye ahkam kes. görülene göre tek mağdur bu kişi de değil. adamlar bildiğin maganda seni asacağız, keseceğiz diye tehdit de ediyorlar. n11 bu duruma seyirci ta ki ekşi'de olay dallanıp budaklanınca hop aman efendim bi yanlışlık olmuş kem küm..
n11.com zaten alıcı ürünü onaylamadıkça ödemeyi satıcıya aktarmamakta, dolayısıyla alıcıyı hiç bir şekilde mağdur etmemektedir. bunu anlayabilme kapasitesine sahip olmadan ağzından salyalar çıkara çıkara ona buna küfredenler birer gerzektir. mağdur olduğunu iddia eden kişilik ekşi'ye başlık açmasaydı da ürünü onaylamadığı için hiç bir şekilde mağdur olmayacaktı.
siparişi onaylamadıkça sonsuza kadar para ödemeyeceğini sananların varlığını ortaya çıkaran rezalet. para zaten çekilmiş, onun karta iade edilmesi mesele...

yok yalan söylüyor, aman şöyle de böyle de diye atıp tutanlar için ikinci bilgilendirme entry'sine aşağıdaki linkten bakılabilir.

https://eksisozluk.com/entry/44277720
N11den beş altı kez diğer sitelerden yirmi küsur alışveriş yptm bi kere ürün kargoda ezilmiş yenisini yolladılar. intten aldığm için yüzlerce lira karım var. Siz gidin mağazalardan küskülenmeye devam edin.
Açıkçası n11 in pek bir suçu yok bu gibi durumlarda. çünkü mağazaların puanlama sistemi mevcut. Mesela ben puanı %95 in altında olan mağazalardan nadiren alışveriş yaparım. siz bilinçli tüketici değilseniz dolandırıcılar her zaman sizin için bir sorundur.
N11.com'un suçu yok, onlar sadece aracılık yapıyorlar.
N11.com'un suçu var, onlar her önüne gelene dükkan açıyorlar.

Bizim millet çakal olduğu için de ya fatura göndermiyorlar yada yalan yanlış ürün gönderiyorlar.
Bu tip olaylar yaşamamak adına pazaryeri diye tabir edilen 3-5 kuruş daha ucuza alacağınız yerler yerine gerçekten e-ticaret sitesinde firma hakkında bilgi bulunan, iletişim bölümünde fiziki adresi, sabit telefonu (0850 değil) vs olan firmalar tercih edilmeli. Diğer türlü kumar oynamak gibidir. Şansına ne gelirse artık.