bugün

kuran ı kerim i türkçe okumak

inanan bir insanı bile şüpheye düşürebilir. açık bulursam amına koyarım zihniyetiyle yaklaşanlar için pek çok opsiyon var bu eylemde. tamamını hiç okumadım ama bana saçma gelen bir kaç yeri, bilgisi olduğunu düşündüğüm bir insana sorduğumda tarihsel olaylar ve sosyolojik açıdan değerlendirmeleriyle açıklayınca "hmm, aslında saçma değilmiş" demiştim. hayatımda fırsat bulursam tarihsel süreci ve sağlam kaynaklarları inceleyip bu eylemi denemek isterim. yoga moga benim için gerçekten fasa fiso. cuma günü, erken kalkıp cuma namazına gitmek gerçekten çok daha huzur verici, rahatlatıcı bir eylem. islam tarihi de öyle az buz bir şey değil. bence kendini az çok bilen bir insan ben şunu şunu öğrendim diye atıp tutmaz. sağda solda islam dersi veren bi sürü "bilen" adam var, az çok dünya görüşleri olsa hiç tereddüt etmem tebrik eder alnından öperim. gerçi onlar tevazu sahibi olurlar estafurullah derler ama öyle abi, yobaz çok çünkü. adam biliyor ama gavur icadı diye saate, televizyona laf ediyor. ne olursa olsun zor bir iş ama altından kalkılamayacak gibi de değil.