bugün

yeni işe başlamış gariban davranışları

kusunç davranışlar bütünüdür.
- öncelikle ofis arkadaşları bi analiz edilir. kiminle takılabilirim diyeherkes tek tek süzülür, değerlendirmeden geçirilir. ilk görüşte hepsinden nefret edilir tabi. "nereye düştüm lan ben" denir. yavaş yavaş zaman geçtikçe alışılır tabi. korkmamak gerekir.
- sabahları ağız kulaklarda "günaydııııııııın" denir. mümkünse poğaça falan alınır. "paylaşımcıyım ve ayrıca hepinizi çok sevdim, siz de beni bi an önce sevin lan" mesajı verilmeye çalışılır.
- acıkılır, karın guruldar, yanında işi öğrendiğin arkadaş bunu duyar, "e biz bi yemek yiyelim" denilemez.
- işi öğrenmek için fotokopi çekmeye, çay getirmeye razı olunur.
- tanışılan herkesin isimleri akılda tutulmaya çalışılır. tabi onca çalışanın ismi bi tokalaştıktan maksimum 10 dakika sonra akıldan silinir. bi sonraki karşılaşmada "neydi lan bu adamın ismi" diye düşünülürken öndeki masaya çarpıp ayak bileği çatlatılabilir.
- işe gelip gitmek için servis aracı kullanılıyorsa bir de servisteki "sen yenisin galiba" bakışlarına maruz kalınmaya hazırlıklı olmak gerekir. genellikle bir süre kulaklık takıp uyuyor numarası yapılması farzdır.

maksimum 1 ay sonra enseye tokat popoya parmak kıvamına gelinir.