bugün

entry'ler (112)

nutuk

samsun merkez kütüphanesinde bulunmayan şaheser

(bkz: ebenin amı ali sami)

cinsel egitim sinavi

çıkarın pipilerinizi yazılı yapıyorum
* ben pipimi evde unuttum öğretmenim
- kaç haftadır bas bas bağırıyoruz sınav yapacağız diye..
* ama hocam.
- otur sıfır

- öğretmeniin ayşe kopya çekiyoo..!
* bakma arkadaşının kukusuna herkes kendi önündekine baksın

- elektrikler kesikti sevişemedim öğretmenim

- kendi aranızda sevişmeyin bakayım.
* hocam vallaha ben sevişmedim ali sevişiyor..
- sus bide yemin ediyor. git tahtanın önünde tek ayak üzerinde asıl

- öğretmenim murat bana parmak attı.
* ön sevişme diye bas bas bağrıyoruz kime söylüyoruz duvarlar başlıycak sevişmeye artık.. sizde tık yok.

- arka sıralar orgazm taklidi yapmayın.. görüyorum ben hepinizi

- sınav sırasında arkadaşınızdan prezervatifti vibratördü istemiyoruz... kafanızı kaldırmıyorsunuz.. ben sınav bitti deyince herkez pipisini bırakacak..!!
* öğretmenim istediğimiz memeden başlayabilir miyiz
- her sınavda soruyosunuz bunu. evet

- öğretmenim naci erken boşaldııı..!
* kimse zil çalmadan boşalmayacak demedim mi ben

baron davis

bu sezon gerçek performansından kesitler sunmuş pg. ayrıca jason kidd de jason kidd diyen, kafayı kidd'le ne bileyim nash ile bozmuş basketbolseverlerimize de kendisini göstermiştir. bu guardları herkes sever tamam anlıyorum. ben de severim bir jason'u bir nash'i. ancak olaya dünyanın en yüzeysel adamı olarak bakarsak * steve nash'in yanında amare var marion var, jason kidd'in yanında jefferson var carter var daha önceden k-mart vardı. zaten hızlı basketbol felsefesini benimsemiş 2 takımın guardları bunlar. sürekli fast break çekiyorlar. bugün bir marion, bir carter * nba'in en seri oyuncuları. şimdi guardlar bu adamlara bilmem alley hoop pası verince ister istemez güzel oluyor. insan seviyor. bilmem iğne deliğinden pas atmalar adam kaçırmalar tamam bunlar güzel şeyler.

ancak bunların hangi birini baron davis yapsın bana bir söyleyin a dostlar. oralardan biyerden "jason richardson ne güne duruyo len, yetmedi pietrus var allahsız" diyen arkadaşları duyar gibiyim. lakin bir bakın a dostlar bu oyuncular hakikaten fast break oyuncuları mı. siz bir jason richardson'u kaç kere adam gibi bir fast break sonunda süper manyak bir pasla smaç vurduğunu gördünüz? jason richardson smaç yarışmaları kazanmış zıplak bir oyuncu. lakin pekineden nash-marion kadar alley hoop yapamıyorlar. gene "baron davis topu paylaşsa tabiki olur neden olmasın canım benim" diyenleri duyuyorum. o arkadaşlara da baron davis'in bu seneki asist ortalamalarını sunmak isterim. gene gene " e asistler sadece alley hoop'la mı oluyo bre adam" diyenler var gizlenmesin onlar. e o zaman canım arkadaşım bak bu sene warriors coach'u don nelson. şimdi bu takım fast break atmasın da ne yapsın?? bu kadar.

yani çok yüzeysel olarak baktım. sadece spektakülerlik açısından. jason kidd ve steve nash yetenekli guardlar. peki gene bi yüzeysellik yapıp soralım. baron davis ve jason kidd ya da steve nash teke tek maç yapsa kim yener? * ama zaten benim takım oyunuyla ilgili bir problemim yok. ben kişisel yeteneklerden bahsediyorum. siz steve nash'in smaç vurduğunu gördünüz mü? hadi bi düşünün: nash stole the ball drives to the basket OH MY GOODNESS HE SLAMS IT HOMEEE. HE SERVES UP THE FACIAL * neyse işte. sözüm o ki baron davis bugün nba'de oynayan en yetenekli ve komple guarddır. tabiki bireysel yetenek anlamında söylüyorum.

bunu okuyan bunu da okudu:

evlenmeden aynı evde yaşayan çiftler

"bu gayet modern bir olaydır arkadaş, artık çağdaşlaştık biz kardeşim, batı yapıyor biz neden yapmayalım birader" diyen özenti, sözde hümanist ve hangi kültür ve toplumda yaşadığının farkında olmayan zihniyetin kız çocuğu ebeveyni olmasını dilediğim mevzu. siz anne-baba olacaksınız kızınızın başka bir erkekle aynı evde kalmasına * * "çağdaşlık böyle bir şey, neden olmasın, gayet normal ve modern bir şey" diyerekten karşılacaksın. çağdaşlık buysa ben de çağın gerisinde kalmış bir fosilim.. güldürmeyiniz beni.

(bkz: çağdaşlık)
(bkz: modernizm)

runnin

hayatımın sonuna kadar dinlemeye yemin ettiğim şarkı. pac ve b.i.g. öldükten sonra düzenlenmiş, brigde, intro ve outrolarda iki efsanenin birbiri hakkında söyledikleri duyulan efsanelerin efsanesi şarkı. iki efsaneyi bir arada duymak gerçekten efsanevi bir şey.

Sway-Between you and Biggie, it was like whos gone whos gone who rules the the nigga kingdom and shit basically, you know what im sayin? i was like this is like a fuckin election
[it is that]
its an election and shit
[it is that]
me and Biggies situation is smaller than that,
me and Biggies situation is like...

*sirens* central... we got a black male shot... tupac shakur was shot several times in the chest

(tupac background)while im in jail, strangers is tellin me,
you dont know?
Biggie homeboy shot you
they braggin, and thats why what im doing
I know what im doing,
Im destroying them

Im destroying them

*chorus*
now i wonder if they'll laugh when im dead
why am i fighting to live, if im just living to fight?
why am I trying to see when there aint nothin in sight?
why am i trying to give when no one gives me a try?
why am i dying to live, if im just living to die?

Biggie- check it
i grew up a fuckin screw up,
got introduced to the game, got an ounce and fuckin blew up, c
hoppin rocks over night, the nigga Biggie smalls tryin to turn into the black frank white,
we had the grow dreads to change our description, two cops is on the milk box missin,
showed there toes and you know they got stepped on,
a fist full of bullets a chest full of teflon,
run from the police picture that, nigga im to fat, ill fuck around and catch an asthma attack,
thats why i bust back, it dont fase me, when he drop, take his glock and im swayze,
celebrate my escape sold the glock, bought some weight, lay back i got some money to make, motha fucka

[Biggie background]- tupac should live, you know what im saying? just dont feed into it, to feed into it is to go another way, you know what im saying? i know about the truth, i know what people write and read about the truth

*chorus*
now i wonder if they'll laugh when im dead

Tupac- its on me,
but still im havin memories of high speeds when the cops crash,
as i laugh pushin the gas when my glocks blast,
we was young, and we was dumb but we had heart,
and in the dark would we survive through the bad parts?
many dreams is what i had, and plenty wishes,
no hesitation in the extirmination of these snitches,
envious bitches, they still continue to pursue me,
a couple of movies now the whole worlds tryin to screw me,
even the cops tried to sue me,
so what can i do? but say true, sippin' 22's of brew
and now the medias tryin to test me, got the press askin questions tryin to stress me,
misery is all i see thats my minds state,
my history with the police will shake the crime rate,
my main man had two strikes, slipped got arrested and flipped, screamed "THUG LIFE!" and emptied the clip, got tired of runnin' from the police

*chorus*
i wonder if they'll laugh when im dead

Biggie-i was more shocked and everything you know what im sayin, but i wasnt more shocked of him
dying, i was more shocked of him... Pac is a strong dude yo, i know dudes, you know what im saying, he was real strong, so when he got shot i was more like again? you know he alwasy getting shot or shot at, he gonna pull through this one again, make a few records about it and its gonna be over, you know what im sayin? but when he died i was like, woah, you know what im sayin, it kinda took me by... i mean even though we was goin through our drama, i would never wish death upon no one cause there aint no comin back from that.

(bkz: efsane)

what tha

lanet olası kara kıçlı niggaların şaşırma repliği. temel olarak "hasss" anlamına gelir. lakin bunun tam versiyonu "what tha fuck" dır. genelde söylerken "wıt de f" denir. fuck kelimesinin sadece f harfinin söylenmesi esastır. güzel söylendiğinde aferin alınır.

2006 dallas mavericks miami heat nba final serisi

dallas mavericks'in serinin ilk maçını 90-80 kazanıp 1-0 öne geçtiği için kendini şanslı sayması gereken seridir.

planlanan çoğu şey doğru düzgün işlemedi. öncelikle dağınık hücumlar ve kritik top kayıpları * can yaktı. gerçi nba finallerinin de heyecanı var lakin artık bu seviyede hataya yer yok bunu herkes biliyor. jason terry müthiş bir performans ve yüzde ile * takımını sırtladı *. lakin terry her gece böyle oynamaz he şutlar her zaman girmez. bu yüzdendir ki dallas mavercks'in acilen finallerin heyecanını üzerinden atması, gerçek dallas gibi oynaması gerekmektedir.

miami heat cephesinde dwayne wade standartlarının pek üstüne çıkamadı *, shaq unutuldu *. açıkçası heat adına tek ve en büyük olumlu etken çabucak faul problemine girmesine rağmen * oldu. nowitzki'yi öyle bir savundu ki gerçekten hayretler içinde kaldım. gerçi bunda dirk'ün eline top deydiği anda gelen ikili sıkıştırmaların da etkisi büyük lakin haslem görevini başarıyla yerine getirdi. dirk çok iyi çalışılmış, alçak postta savunmacı onu önden aldığı için kendisine top gitmiyor, eğer savunmacısının üzerinden pas verilirse dirk muhtemelen shaq'e toslayacak ya da kısalardan biri gelip topunu çalacak. güzel taktik. lakin ilerleyen maçlarda tutarmı bilemem. zira burada dünyanın basketbol oynayan en iyi birkaç oyuncusundan biri dirk nowitzki'den bahsediyoruz..

shaquille o'neal'a adamakıllı hack a shaq taktiği yapmılmamış olsa da 9 da 1 faul atmış olması da maç gidişatı için çok önemli bir etken oldu. shaq faulleri soksaydı işin rengi değişebilirdi. zira wade'de 10 serbest atışından 4'ünü kaçırdı ve heat böylece nba finallerinde bir takımın bir maçta ürettiği en düşük faul yüzdesi rekorunu %36.8 ile kırdı. hayırlı olsun.

mavs cephesinde ise terry dışındaki en önemli olumlu etken erick dampier oldu. geride bıraktığımız seriler boyunca bench'de yerek oyuncu ve bazen seyircilerle evcilik oynayan dampier kritik katkılar yaptı 8 sayı 7 rebound ve shaq'i bir nebze de olsun yavaşlatmayı başardı. desagana diop ise sayı üretememiş olsa da görülmemiş katkılar yaptı ve shaq'e boyun eymeyerek, aslanlar gibi arkasında durarak bizi memnun etti.

diğer bir taraftan jerry stackhose ilk yarıda shaq kamyonuna çarparak burnundan sakatlandı. lakin tekrar oyuna girerek olumlu katkı yapmaya devam etti *. josh howard ise 10 sayısının yanında takımın en reboundçu oyuncusu olarak 12 rebo aldı. lakin yaptığı basit top kayıpları ve pas hataları biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu bize gösterdi.

dirk nowitzki'ye ayrı bir parantez açmak istedim. bu adama bu sene phoenix serisinin 3. maçından beri birşeyler oldu. her zaman kuş gibi soktuğu imza şutlarını atamaz oldu, müthiş spinleriyle içeriye girip basket faullere çok fazla başvurmaz oldu. ve en önemlisi takımın lideri gibi oynamıyor. ne yazık ki.. bunu söyleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama ilk maçta ben bunu gördüm. haslem gibi kalburüstü bir savunmacı tarafından durduruldu. takımının 16 sayı ile ikinci en skoreri oldu ama oyunu beni ve tahmin edebildiğim kadar dallas taraftarlarını memnun etmedi. dirk nowitzki'nin acilen ve acilen toparlanması, takımının lideri olduğunu sahadaki oyunu ile ıspatlaması ve konsantrasyonunu kaybetmemesi gerekiyor. 16 sayı 10 rebound 4 asist belki iyi istatistikler lakin bizim tanıdığımız dirk nowitzki bu değil.

çok skorlu ve heyecanlı geçmesi gereken maç açıkçası normal sezon tadında oynandı ve sonuç olarak dallas mavericks seride 1-0 öne geçti. ne kadar olumsuzluk olursa olsun ilk maç kazanıldı ve moraller düzeldi. ikinci maç da dallas'ın sahasında oynanacak ve ntv den canlı olarak yayınlanacak.

shaquille o neal

charles barkley tarafından çok güzel açıklanan adam:

"shaq'da 2000'li yıllardan eser yok zaten o yıllara dönmesine de imkan yok. shaq'ın 3 saniyenin dışındayken yaptığı tek şey wade'e top çıkarmak. nba'deki pivotların yapması gereken tek şey onu 3 saniye çevresinden uzak tutmak hepsi bu"

lakin shaq saygı duyulması gereken bir kişiliktir. yeri dolmaz belki bu yıl parmağına bir yüzük daha takabilir. ama artık yavaş yavaş vadesinin geldiğini de kimse gözardı etmesin

mavs için shaq'ı durdurmanın 4 olası çözümü olan seri:

1) 1 adet shaq sahaya salınır, istediği gibi sahada at koşturur, smaçları vurur bu süre zarfı içinde mavericks savunması wade başta olmak üzere diğer oyunculara konsantre olur ve onlara çok iyi savunma yapar, shaq max 10 dakka sonra yorulur * paşa paşa benchine gider * sonra sert savunmadan bıkan diğer takım artadaşları oyundan düşer ve mavs atağa kalkar.

2) 1 adat shaq'a hack a shaq uygulanır. sürekli yapılan faullerden yorulan ve yıpraran shaq oyundan düşer serbest atışları sokamaz. lakin serbest atışları sokarsa bir adet mavs havayı alır.

3) shaq'a adam gibi savunma yapılır. topu aldığı anda 2'li sıkıştırmalar gelinir. shaq sıkıştırmayı görünce ya ofansif faul yapar * ya da topu wade'e verir wade şutu sokamaz. lakin şutlar girerse bir adet mavs gene havayı alır.

4) bir adet dallas eski günlerindeki gibi hızlı basketbol oynar şutları sokar shaq koşa koşa yorulur ve efendi gibi bencine gider

bonus çözüm:

para sıçan marc cuban shaq'a rüşvet yedirir.

phoenix suns

amare takımda olsa da konferans finaline çıkmayı başaramayacak olmuş olan takım

gary payton

şampiyonluğu ve yüzüğü gram haketmeyen dünyanın en çok trashtalk yapan oyuncusu. sen git senelerce oynadığın sonics'den l.a'ye * sadece yüzük için sonra dünyaya rezil kepaze ol sonra adam gibi emekli olacağın yerde sırf yüzük için shaq'ın götünde dolaş. işallah bu sene de kazanamaz da kendisini manastıra kapatır.

dananın kuyruğunun kopacağı seridir. mavs'ın saha avantajı olduğu için ilk 2 maç dallas mavericks'in american airlines center'da oynanacaktır. garip olan bu iki takımın da tarihleri boyunca şampiyon olamamış olmasıdır. bu da nba'in bu sezon yepyeni bir şampiyonu olacağı anlamına geliyor. eşleşmeler açısından küçük bir analiz yapmak gerekirse: * jason terry - jason williams: geride bıraktığımız iki seride de point guard pozisyonunda ilk 5 rotasyonunda başlayan devin harris'in tahminimce bu seride ilk 5 başlamayacaktır. zira dwanye wade'i mavs takımında tutabilecek tek kişi adrian griffin olduğu ve 2 numara oynayacağı için terry 2 numaraya kaymayacak ve otomatikman 1 numara başlayacaktır. bu iki jason kardeşimizin eşleşmede ilk bakışta mavs avantajı var. ama jason williams gerçekten günü gününü tutmayan bir adam. bir bakıyorsunuz ortalıklarda yok bir bakıyorsunuz miami'ye o muhteşem paslarıyla show yaptırıyor. lakin o williams'ın havaya girip spektaküler pasları vermesi ve kaçınılmaz olarak top kaybı yapması heat'ın başına dert olabilir. diğer yandan terry'nin çok çok fazla göstermese de mavs için ne kadar fazla önemli olduğunu phoenix-suns serisinin son maçında gördük. ilk 3 dakikada 3 faul aldıktan sonra tüm takım bundan etkilendi * bu takım için gerçekten çok önemli. williams'a göre daha iyi bir şutör, biraz farkla daha iyi bir delici. bu pozisyonda terry ağır basıyor ve mavs avantajı var. kendisi kenarda olduğu zamanlar devin harris idare etmeye çalışacaktır. onun da işi zor olacak. hiç böyle bir maç tecrübesi yok. lakin bu takımda kimin var ki? ayrıca gary payton faktörünü de hesaba katmak lazım. tecrübe olarak ona karşılık mavs'de darell armstrong var. lakin o da pek fazla oynama şansı bulamadı. * adrian griffin - dwayne wade: wade'i hepimiz tanıyoruz. nba'in en delici oyuncularında biri. ayrıca bu sezon şutunu da bir nebze olsu geliştirdi ve de geçen sezona göre big diesel ile daha iyi anlaşıyor. adrian griffin ise şahsen çok sevdiğim oyunculardan. takımının tüm pis iişlerini yapıyor. görünmeyen ve istatistik kağıdına yansımayan katkıları var. hepsinden önce takımın en iyi savunmacısı. wade'i yavaşlatmak için elinden geleni yapacaktır. lakin yeterli olur mu bilmiyoruz. bu yüzden bu pozisyonda da heat avantajlı. lakin şunu da söyleyelim: değişken mavs rotasyonunda wade yorulacaktır. eğer olur da harris 1 numara, terry 2 numara başlarsa heat daha da avantajlı olur. bilmiyorum küçük general böyle bir hata yapar mı. * josh howard - antonie walker: howard serilere yavaş yavaş ısınıyor. tecrübe kazanıyor, iyi oyunuyor. mavs onun 20 sayı üstünde attığı maçların hiçbirini kaybetmedi. diğer yandan antonie walker'da bir istikrar yakalamış gibi. o da geçmiş sezonlara göre daha olgun oynuyor. şut seçimleri biraz daha düzeldi. amma ve lakin kendisinin josh howard'ın hızına ve çevikliğine yetişebilmesi için x fırın ekmek yemesi gerekiyor. howard içeriyi daha iyi işliyor. walker bir kere işleri kötü gidince maçın geri kalan bölümünde pek fazla etkinlik gösteremiyor. lakin burda posey faktörü var. ilk beş başlarsa işler değişebilir. bu pozisyonda takımları eşit görüyorum. * dirk nowitzki - udanis haslem: sorulur mu? mavs avantajı var tabiki de. ayrıca dirk içeriden oynarsa basket faül yaptırma olasılığı çok yüksek ve shaq daddy'nin başına dert olabilir bu durum. %10000 mavs avantajı var. * desagana diop - shaquille o'neal: kilit eşleşme. burda sorulacak olan soru erick dampier'in ne kadar hazır olduğu. diop bir görev adamı olarak suns serisinde elinden gelen en iyi katkıyı yaptı. ofansif reboları aldı top çaldı blok yaptı, lakin artık karşısında boris diaw yok. onun iki katı bir kütle var. dampier ise hemen hemen hiçbir seride adamakıllı oynamdı. lakin mavs onu özel olarak çalıştırıyor olabilir. dampier'in bu takımda olmasının tek nedeni zaten shaq. shaq gününde olursa onu kimse tutamaz. lakin shaq'in içeriye giremediği zamanlarda tek yaptığı şey wade'e pas vermek olduğu için onu sadece potadan ve menzilinden uzak tutmak gerekiyor. lakin bu kolay olur mu bilemem. hack a shaq taktiği için mavs'in çok fazla uzun oyuncusu yok. dj mbenga ceza aldığı için sanırım seride yok. pozisyonda heat avantajı var. bekleyip göreceğiz.

benchler: nba'in en iyi iki benci. lakin kısa kesmek gerekirse sanırım biraz fakla mavs avantajı var burda. heat mourning, walker, payton dışında herhangi biryerden adamakıllı katkı alamayacak. burda anahtar kelime yaş. heat bencinin çok yaşlı olduğunu görüyoruz. diğer yandan yaşlı da olsa iyi katkı yapan stackhouse, harris, dampier, biraz daniels, ve van horn. ben açıkçası bu seride sürpriz olarak van horn'un iyi oynamasını bekliyorum *. sonuç olarak mavs biraz üstün bu alanda.

sonuç: bekleyip göreceğiz. heat'in kesin avantajlı olduğunu düşünenler yanılacaktır. bu seriyi etkileyen çok çeşitli faktörler olacak. o yüzden şimdiden bir tahmin yapmak zor. lakin gönlüm mavs demekte.. final serisinin ilk maçı 9 haziran cuma türkiye saati ile 4.00'da nba tv ve ntv ortak yayını ile yayınlanacak * *. herkese iyi seyirler..

baron davis

düz mantık: *
kidd'in şutu yok
nash'in savunması yok
her ikisinin de atletizmi yok
davis'in saha görüşü ve şutu iyi
savunması çok iyi
atletizmi eşsiz

baron davis

golden state wariors guardı. 5 numaralı formasıyla sahada fırtınalar estiren süper yetenek. şahsi kanaatimce nba'in an itibariyle en yetenekli ve en all around guardı. istatistikler bunu doğrulamasa da kendisinin bulunduğu takımın içler acısı durumunu göz önüne aldığımızda tez doğrulanıyor. steve francis'de biraz çabalasaydı bu adamın seviyesine ulaşacaktı. ne steve nash ne jason kidd. bu adam nba'in yetenekli en güçlü ve guardı *.

jason kidd

baron davis'in pg yeteneklerinin yanından bile geçemeyecek olan 1 numara.

grindcore

vokallerin şarkıda ne bok söylediği anlaşılmayan death-black metal karışımı bir müzik türü. baş ağrısı için birebir.

dışkı

"sıçkı"

cannibal corpse

son zamanlarda grindcore tarzına kayan sapık grup. bateristi delidir o ayrı.

linkin park

linkin park grubu rock yapmayan bir gruptur. önceleri nu-metal yaparlardı. daha sonra rap müziğe bir kayma oldu, turntable sesleri arttı, jay-z ile albümler çıkarıldı. an itibariyle bu grup "rapcore" yapmaktadır. death metal ise ayrı birşedir. böğürme olarak nanse edilen brutal vokal yapma olayını death metal yapan gruplardan öğrmemiz gerektiğini savunan zihniyet gitsin dying fetus, cannibal corpse dinlesin sonra aradaki farkı görsün.

phoenix suns

kadroda adam gibi bir pivot olamasının sebebi basittir. zira takım hızlı bir basketbol oynamaktadır ve ağır oyunculara kadroda yer yoktur. oyunda pat burke, brian grant gibi kişiler girdiğinde oyun setleri değişir, ve sete set oyuna dönerler. lakin boris diaw gibi atlanta haws takımında sf zaman zaman g oynayan 2.02 lik bir oyuncunun bu takımda pivot oynaması tamamen takımın fast break takımı olduğunu gösterir. zira nba.com dan bris diaw'ın özelliklerine bakıldığında posetion: g olduğunu görülür.