bugün

entry'ler (514)

gaziantep

bu memlekette an itibari ile yaşayan bu memleketi seven ve aynı zamanda bir insan sevindirecek bir insanın yardımına ihtiyacım olduğu güzel şehir.

hiç gitmedim bilmiyorum, ama antepli bir arkadaş için süpriz hazırlamayı planlıyorum. yaklaşık 15 dakikalık boş vakti olabilen güzel bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var. bana ulaşabilirlerse sevinirim. baklava tadı dolusu sevgiler..

hissettiklerini hep içine atan kişi

içer.
hele bir de renkli bir kişiliğe sahipse, o kadar renksiz içer.
deli gibi içer, divane gibi içer. ama içer. o kafaya bir içme yaraşır. içer.

anlamdıramamak

anlamak isteyip de anlayamama durumu.
anlam katacakken idrak edilemeyecek sonuçların doğrulmasındaki etmen. ulan tanımı bile şey. anla işte. karmaşık kurmaşık boklar bütünü.

fizy

değişip yenilenip biz manyaklarının huzuruna yeniden erişecek olan imiş.

adamlar değişeceği vakitlerde bile dinleyicilerini sevindiriyor. bir giriyorsunuz hababam sınıfı, bir giriyorsunuz neler oluyor hayatta..

hayırdır inşallah hey.
meraklandıran.

http://www.fizy.com

tavlada siyahları seçen metalci koç burcu kadını

karşısındaki hangi burç olursa olsun alayını siker atar. siyah pul lan bu! siyah pullar hep yener.

rutkay aziz

birçok muhalefetin yapamadığı konuşmalardan bir tanesini yapmış aydındır.

lafı gediğe oturtmanın dışında, şimdi yediremeyenler düşünsün.

fatih altaylı

7 ekim 2011 habertürk manşeti ve 8 ekim'de neden yaptığı ile ilgili açıklamasına, öğle saatlerinde en tatlı dilim ve mantığımla mail göndererek aklımdakileri dile getirdiğim gazeteci. umarım okuma fırsatı olur.

tenzile erdoğan

bir annedir. vefat etmiştir. allah rahmet eylesin.

insanlığın eleştiricem diye nasıl iğrençleştiğini bu vefat etmiş annenin başlığını ve ölümünden sonra oğlu olan recep tayyip erdoğan'ın başlıklarını inceleyerek görebilirsiniz.

günümüz türkiyesinin iktidarının anası olduğu için, ölüp gittiği halde ardından yemediği laf kalmadı. hele zübeyde hanım ile kıyaslamaya geçenler var bi de. ne içmişlerse söyleyin, içip de zehirlenmek istemiyorum. etmeyin eylemeyin.

(bkz: #13358098)

recep tayyip erdoğan

başı sağ olsun.

siyasi açıdan kendisi ile çok zıt düştüğümüz noktalar olsa da, genel hayatlarda ölüm boyutu başka. hele ki söz konusu anne olunca. yaş ne olursa olsun, iktidar da olunsa insan annesinin biriciğidir, minnacığıdır.
helallik istenildiğinde gözlerinden düşen yaşlar içimi acıttı, insanım çünkü ben.

uludağ sözlük beş yaşında zirvesi

patlak fermuar ile birlikte katılacağımız zirve. sağ olsun zall onur konukları olarak bizi seçti.

kapıdan içeri girerken imrenerek bakın bize. sonuçta çok yağuşuklu prens gibin bir erkeklen, dünyanın 7. harikası olan bi asya güzelini göreceğsiniz. şi. hemen kıskançlık yapmayın bakiim. hıı.

düdüt: bak hala kıskanıyolla. skdjhsjk.

patlak fermuar

oğlanın sünnetini de görürüz inşallah babası insanı. ( #13212197)

sonunda çok şükür kendisine bir adet kecidik edinmiş, sorumluluğa erişmiş, az biraz da baba göbeği yapmış. şimdi biz bununla her an her dakka haberleşen insan müsfetteleri olaraktan son zamanlarda haberleşemiyoruz. hadi ben bunalımlaydayım, bunalımlarda olmama rağmen de gitmişim yine buna mesıclar atmışım. ulan kedicik edinmişin de benim attığım mesajlar sana niye iletilmiyo kediyle ne alaka lan diye atarlanmazlar mı adama? atarlanırlar tabi ya. "mesajım gelmiyor heralde" diye mesaj atıyorum, "naber ciğerim" diye attığım mesajdan bilhaber başka mesaj atıyor. kedileri tamam iyi sever sayar öper bağrımıza basarız da, yılların ayrılmaz bitirimliliğimizi şeyetcekse valla şeyederim onu. keserim. satanis olurum bak, eli kanlı olurum bak. fesuphanallah.
(bkz: bir kediyi kıskanmak)

daha da kızgın şeyler şeyedebilirdim buraya ammavelakin,
ben az önce şans eseri alaska frigo buldum ve yedim. aklımı kaçırtabilecek derece mutlu oldum. alaksa frigo lan bu. 60 yıllık gelenek.. süpper. bildiğin mutluluk kaynağım oldu.

o değil de;-
mesaj yerine entariler niye dikiyoruz sanırım artık biz. yeni bir heyecana mı atıldık cağnım robes?

patlak fermuar

kendisine mesaj yöntemiyle bir türlü ulaşamadığım insan. telefonunu, sözlük kutusunu bir kontrol neyin eylesin kurcalasın çomak soksun ama kırmasın bozmasın. kendisi bana mesaj atıyor, ama benim attıklarıma cevap vermiyor ya da gitmiyor.

ulan niye ulaşamıyorum lan ben sana robesim civanım?!!

20 eylül 2011 fenerbahçe manisaspor maçı

bilet satımı sayısı 41.663, bilet harici içeri giren bayanlarla saha içi 55.000 kişi olduğu tahmin edilen tarih yazdıran bir maç. seyircisiz maça bilet alıp, takımının son nefesine kadar cinsiyet ayırt etmemeksizin ardında durduklarını yeniden bir dünyaya ilan ettiler.
bu tarihi de kadınlar yazmış bulunmakta, yoksa maçın oynanma derecesinin acayip keyifli süper geçtiği meçtiği yok.

koyu fenerliyim. ve izlerken feci eğlendim. hani kaçan o mis gibi komik gollere bile üzülmeden, ne semih'e ne alex'e küfretmeden keyifli bir maç seyir eyledim. gol yiyince bile du bakalım ne olacak lan gözüyle bekledim. dilediğime de eriştim. istiklal marşından, golüne atmasına, gol yemesinden ofsaytına dünyaya ibret olabilecek bir maç oldu. -ki zaten tüm dünya da daha şimdiden haber sitelerinde bundan konuşmakta ve yarın gazeteleri de yeni bir tarih yazacaklar. neyse abi. uzatmayacam.
yensek de şikeci denilecekti, yenilsek vay göt ezikleri denilecekti, berabere kaldık hala vırvır eden 50.000 kadından beter beyine sahip olanlar var.
dilediğiniz kadar dırdırlayın;

o saha içindeki 55.000 kadınlar varya, hani hiçbirinin ofsayt nedir bilmez denilen şu kadınlar.. olm herkese acayip sağlam ayar verdiler de millet andaval andaval öyk ıyk vıyk çıyt ediyor, bi kimse bunlar gibi olamadı.
bak yavrum; berabere kalmışız yensek de yenilsek de zerre üzülmeyeceğimiz maçtı, -ki biz bunu zor günler geçirdiğimiz klübümüzün yanında olaracak her daim gösteriyoruz. lan ne anlatıyorsam sanki anlayacaksınız ha, belki de buraya kadar bile okumadan basacaksınız boş oylara, neyse ben direk link vereyim de belki o dikkatinizi çeker. hadi gülüm hadi yavrum hadi ciğerim hadi..

http://s1.proxy04.twitpic...hotos/large/402975370.jpg

dipnot: o sahadaki evet birçok kadın belki ofsayt nedir bilmeden izledi ama, o bilgisiz haline bile öyle kendilerini herkesten üstün kıldılarya... he işte kıldılar. birileri de çıksın ofsaty değil lan desin. hayır bakarken nerenizden bakıyorsunuz bilmiyorum ki, göt gözü denilen bir şey çıktı da biz mi keşfedemedik. keşfetmek isterdim ama, negzel la.

her akşam votka rakı ve şarap

60'lı yıllardan kalma, herkes tarafından pek bi bilinmeyen, tanju baba'dan koy koy koy'un akabinde dinlenince de kafayı daha güzel yapan samimi dario moreno güzelliği.

sözleri her şeyiyle 7 kaplan gücünde bir üstünlüğü taşısa da son kısmındaki konuşması, alkolun hücrelerinde ve kanına oluşturduğu etkiyle bilinmeyen bir gülme etkisiyle çekilen efkarı çok başka yaşatmış.

"ohh sarhoşumm ahh sarhoşumm
öllmüşüm ben be abi
tut kolumdann,
yok yok git yolumdann
sevgilime gidiyorum yauu
oytt ben gülüyorum yine hahaaha
gülüyorum çünkü beni kovacak hıhaha, kovacak beni
seviyorum, ne yapayım,
seviyorum..
varsın kovsun,
kovsun varsın sağlık olsun
ilişme bana aahhhh"

http://fizy.com/#s/1agpsa

hal böyleyken gecenin 2sinde ayağa kaldırıp sirtaki yaptırmaya çalışır. oyt şişelere dikkat. hıheha.

şirinler köyünde darbe yapmaya çalışan kemoş şirin

(bkz: kemoş sensin gargamelin burnu da sana girsin)

iyi birer çocuk olursanız belki orgazm olabilirsiniz..

ordu

geçen haftaki şimşek ve sağnak yağışın ardından, geceden bu sabaha sel ile uyanmış şehir.
(bkz: #12753332)

alt yapıyı sağlamlaştırma çabaları şehire patladı. her yer çökmüş patlamış dereler altında kalmış durumda.

şehirde yaşayan biri olarak şunu diyebilirim ki, her yer kir çöp pislik şehir batmış bir illet içerisinde. can kaybı henüzce yokmuş, bu biraz daha sevindirici bi durum.

köylerden de fındık için getirilen ameleler merkezde kapalı spor salonlarına ve liselere yerleştirilmekte.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18527862.asp

çocuğuna kendi mesleğinden isim vermek

sözlük yazarı;

ayar. (olm iyi fikir aslında lan.)

örneklersek; ayaar uslu dur bak gayacam sana şimdii!!(potansiyel anne lafı)

atiye nin sesi

sarhoş gelir. *

ordu

1 buçuk saat öncesinde bir ilkini yaşamış şehir.
tüm ordu merkezi ödünü bokuna karıştırarak olduğu yerden zıplatarak höykürecek şiddetinde şimşek ve gökgürültüsüne şahit olmuştur.

sabah 5 gibi yatıp deli bi yağmur yağması eşliğinde şırıl şırıl rahatlatıcı bir uyku çekerken böyle bir sesle uyanmak beni yatağımda zıplatıp, yere düşmeme neden oldu. gerilim - bilimkurgu filmlerindeki gibiydi lan. aradan 1 saat geçti hala kalp ritimlerim düzene girmedi, bizim eve düştü sandım. hoş herkes kendi evinde düştü sanmış. umarım kimseye bir şey olmamıştır.

bak karadenizliyim. ne bol yağışlar, ne şimşekler, ne gökgürültüleri duydum gördüm; ama böylesini görmedim. vay canına.. ohannes..

(bkz: u neydi gız)

koca cips paketini açtıktan sonraki mutsuzluk

cipsin bayat çıkmasının çöktüğü hüzüntü.