bugün

sevdiği entry'ler

ikizler burcu

anlaşılması zor bir burçtur.kendi içinde sürekli ikilem yaşar bu burç insanları.bu ikilemi kendiside ikizler burcu olan can dündar çokta güzel anlatmıştır..

" ikizlerden biri ölecek. Diğerinin yaşayabilmesi için canını verecek. Lâkin birinin ölümü, diğerinin artık ikiz olmaması anlamına gelecek.

Oburum. Akşam oturayım televizyon karşısına... Bir kanalı izler­ken, ille öbüründe ne olduğunu merak ediyorum; orada da aşağı yukarı aynı şeyi göreceğimi adım gibi bilmeme rağmen...
Bir şehirde yaşarken, diğe­rinde aklım; o şehirler ki, çok da farkı yok birbirinden...
Doymak bilmez bir çocuk gi­biyim; yetinemiyorum.
Islığım, bütün şarkıları aynı anda çalmak istiyor; uçurtmam, kainatın tüm semalarında bir­den kanat çırpmak...
Gemlenmez bir merak duy­gusu, "her yemeği tat," "her çi­çeği kokla" diye ha babam kam­çılıyor beni... Telaştan ne tadını ayırt edebiliyorum yemeklerin, ne kokusunu çiçeklerin...
Her akarsuya karışıp gitmek geliyor içimden; hangisine karışsam, gözüm ters akıntıda... Hal­buki her akarsu, aynı denize ka­rışıyor sonunda...
Sinemadaysam gelecek filmi, izleyeceğimden daha fazla me­rak ediyorum; ki onun da sonu aynı, biliyorum.
Hangi mektubu açsam, açılmayan için meraklanırım...
Kulağım çalacak telefonda; en sıkıldığım anda dahi gelen telefonlarda...
Kış boyu baharı iple çekmişken...
Şimdi sonbaharı özlemem neden?..

Zordur ikizler için tercih...
Bir yanını seçmek, çoğu zaman öbüründen de vazgeçmektir.
Çünkü birini feda ettiniz mi, "ikiz" değilsinizdir ar­tık...
Sizi siz yapan, içiniz­deki tepişmedir.
Değeriniz, "diğeriniz"dedir.
Bütün Haziran doğumlular bilir bunu...
O yüzden kıyamaz içinde tepişen ikizlerden birine...
Ne kahkaha saçan neşeye, ne ansızın bastıran hüzne...
Ne iyimser güne, ne karamsar geceye...
Ne ciddiye, ne muzibe...
Ne çocu­ğa, ne büyüğe...
Ne sadeliğe, ne debdebeye...
Kıyamaz her­hangi birini elleriyle öldürmeye...
Bilir ki yazılmış nice yazıda, dizilmiş onca notada, boyan­mış bunca tuvalde, söylenmiş sözde, yakılmış türküde o tepiş­menin sancısı vardır.
Sancı durdu mu ne akarsu, ne ters akıntı kalır.
Ölü bir denizde tek kürekle döner durursunuz.

Dedim ya; oburum...
Ve bazen kızdırıyor sevdiklerimi bu huyum.
Varsa bir kusurum: Haziran doğumluyum.
Ne garip şimdi bile: bir yanım bunları yazıp hicvederken bendenizi...
"Sil de ciddi bir şeyler yaz" diye yırtınıyor ikizi... "

not: alıntıdır (http://www.candundar.com.tr)

(bkz: helal olsun)* **

kavaklıdere leyla

bu başlık nasıl açılmamış! Enfes lezzetli ve uygun fiyatlı şarap. Kırmızı, beyaz ve rose çeşitleriyle sadece migroslarda efenim ^^
Şu dönem fiyat- performans içkisi diyebileceginiz öneriler varsa buyrunuz lütfen.

bir bakışta orospu tanıma klavuzu

''orospunun dişisi, erkeği olmaz. orospuluk huydur. söz verip tutmamak, borcunu inkâr etmek, birini casuslamak, arkadan adam vurmak, kendinden zayıfı ezmek; hattâ korkmak bile yerine göre orospuluktur.''
Kemal Tahir
(bkz: namuscular)

forrest gump

Geçen gün izlediğim keşke daha önce izleseydim dediğim efsanevi filmdir. Forrest in naifliği ve her işte başarılı olması gerçekten de takdire şayandı ama aşk hayatında bunu pek fazla söyleyemedim. Jenny denen kız her batağa kendini sokuyor hayatını yıpratıyodu oysa farkında değildi ki kendinden daha çok seven ve hayatını şekillendiren birisi onun arkasından hep iyi niyet beslemiş ve karşılıksız sevgi beslemişti. Sonunda forrest la evlendi ama o da kifayetsiz kalmıştı. Unutmadan herkesin kalbinde bir Jenny yatar fakat önemli olan o Jenny nin size nasıl davrandığıdır...

evlilerle ilişki yaşayanların sayısında artış

Her gün bu tarz başlıklara entry girmeyeceğim diye kendimi dizginlemeye çalışıyorum ama. Dayanamıyorum.

Aldatmak için sebep sunmak mı? Gerçekten mi ya, ciddi misiniz? Kadın yatağı ayırdı, aldatabilirim. Kadın benle hiç ilgilenmiyor, Aldatabilirim. He feministlik olarak algılanmasın diye erkek üzerinden de örnek vereyim; adam evine bakmıyor, aldatabilirim. Adam beni gezdirmiyor, aldatabilirim.

Hayır arkadaşım aldatmazsın. Ayrıl, git yoluna bak ne bok yiyorsan ye. Sizin şu her şeyi meşrulaştırma, her şeye sebep bulma hastalığınız yüzünden bu haldeyiz. Yemiyoruz, ruhunuzdaki pisliklere sunduğunuz bahaneleri.

Evli olan da evli bir insanla ilişki yaşayan da eşit derecede suçludur. He evet bu ahlaksızlıktır ama hiçbir şekilde şiddeti olası gösterecek bir sebep de olamaz. Böylesini alıp şöyle yapacaksın, böyle yapacaksın lafları da bana normal gelmiyor yani. Şiddet, şiddeti doğurur nitekim.

kadına şiddetin aldatmadan kaynaklanması

işte karşınızda hukukun h sinden bile anlamayan, toplumsal olguları normatif olarak yorumlama empatisi olmadığından sadece eksik olan düzenlemeyi kendince tespit edip tüm ihaleyi buna bağlayan bir zat-ı muhterem.

Helal olsun genç arkadaşım, tüm sorunu çözdün. Bizim hiç aklımıza gelmemişti yıllardır zinanın yeniden suç kapsamına alınması...neden kaldırıldıysa...

Şöyle basit bir örnek verelim bu konuda; normalde zina yaptığı ve hürriyeti bağlayıcı cezası olmamasına rağmen sırf boşanmak istedi diye karısına zarar veren x, bir de üstüne karısı y tarafından bu fiilinin şikayeti halinde hürriyetinden mahrum kalacağı kaygısı ile y ye neler yapar? Veya neler yapmaz?

Bu olayın sadece tahrik noktasında bir boyutu...kişiler arası özel ilişkinin ve aile hukukunda kesin boşanma sebebi olan olgulardan birinin ceza hukuku normlarına kanalize edilebilmesi saçmalığına daha hiç girmedim bile...

O yüzden olayın sosyal boyutunu kendi fikrinizce değerlendirirken bilgi sahibi olmadığınız alanlara girmeyin, kendi düşünceniz çemberinde kalın bir zahmet...

sözlükte bir kızla barok mimari konuşamamak

Error vereceksin ayraç sever bayan sakin ol. Neden barok mimarisi anlatsana biraz kızı baroktan mi tavlamayı düşünüyorsun.

bitti diyen kıza defol orospu diyen erkek

özgüvensiz bir yavşak söylemidir. iyi ki bitmiştir.

öfkesinde terbiyesiz olan insan ucuzdur, omurgasızdır.

yazarların koltuk altları

mesela benim koltuk altim yok arkadaslar.o bolgede oyle bir yer yok.

tabi koltuk altimiz olsa biz de cekip atardik.
agnostik bir adam olarak tanri tarafindan bahsedilen nadir insanlarin koltuk alti olur.cok ozel insanlara koltuk alti verilmistir.tabi ki ovunecek gere gere fotografini atacak.

gecmiste bir sevgilimin tek koltuk alti var digeri yoktu kendimi cok sansli bir erkek gibi hissetmistim.
dusun kadinin koltuk alti var lan.
yari tanri gibi bir sey.

allah varsa umarim belani verir beyinsiz besleme.

kadınları tiksindiren davranışlar

- metroda, metrobüste bacaklarını açarak oturan erkekler.

- olur olmadık her yerde yüksek sesle bağıra bağıra din ve siyaset konuşan, her an kavga çıkarmaya meyilli cahil insanlar.

- yağlı ve kirli, sigara kokan saç ve sakal. Yine Kir ve ter kokan kıyafetler. kirli diş ve tırnak araları.

- her ne olursa olsun tuvaletten elleri kuru çıkan insanlar.

- tokalaşırken kendine çekerek öpen, konuşurken dokunan, sırt sıvazlayan erkek yöneticiler.

- soğuk esprisine gülünsün diye erol taş gibi kendi kendine önceden kahkaha atan insanlar.

- hayvanlara, çocuklara ve yaşlılara tahammülü olmayan, merhametsiz ve bencil her türlü insan.

az kişinin bildiği muhteşem görgü kuralları

zengin olduğu tahmin edilen insanlara 'siz' diye hitap ederken yaşça çok büyük olsa bile fakir olduğu tahmin edilen insanlara 'sen' diye hitap edilmez.

hem medeniyetsizlik hem yapaylık.