bugün

entry'ler (155)

ikisi bir arada tehlikeli olan şeyler

Sinan Çetin - Ali Ağaoğlu.

Bridgestone Potenza RE050A - Soğuk hava.

plaka alırken özel harfler seçmek

Plakanın harf kısmını istenilen şekilde almak.

Öyle inanılmaz bir miktar ödemiyorsunuz. Tabi şeçilen harf kombinasyonuna ve kime ayarlattığınıza da bağlı.

doğu otobüslerinin bok gibi kokması

Biraz ağır genelleme olduğu kanaatindeyim.

Uçakla Diyarbakır'a yaptığım ziyarette sesli konuşmalar, acık tutulan cep telefonları gibi olaylarla karşılaştım evet. Ama bunların da kökeni az sonra dile getireceğim gibi eğitimdir.

Yaşadığımız her sorunun sonucu, kaynağı, sebebi bir şekilde bence eğitime uzanıyor.
Sonuçta ben neden eğitimsiz adamla beraber yaşayayım ki? Bunda haklısınız haklıyım herkes haklı. Ama insanların temel hizmetlerinin önünü kesip sonra da laf etmek nedir yahu. Biraz dürüst olmak lazım hayata.

insanları eğitimsiz, hizmetsiz vs vs bırakıp sonra da her adabı bilen insanlar gibi davranmalarını beklemek bence asıl o.ç.'liktir, götlüktür. Kabul etmek lazımdır ki şartlar oldukça farklı.
Ben bu duruma üzülerek yaklaşıyorum. Keşke her anlamda homojen bir insan yapımız olabilseydi. Doğu'da da batı ilindeymiş gibi aynı şartlarla karşılaşabilseydik. Ama maalesef bu treni sanırım uzun zaman önce kaçırdık.

Aynı şartlar derken doğuda da yavşak laz minibüs şöförleriyle karşılaşmak istemiyorum tabii.

Ayrıca genelleme yapmak pek operasyonel değil, bir kere girdiğim caminin ayak kokması bilmiyorum bütün camilerde geçerli mi? Ya da namazdan çıkıp üniversiteli kızın götü kesenler her camide oluyor mu?

Olmuyordur sanırım?

Son olarak doktor teyzeyi ziyaret amacıyla Mardin - Şırnak arası otobüs yolculuğu yapma ihtimalim var. Ordan da size izlenimleri bildiririm. Bundan da doğusu olmaz herhalde.

british shorthair

Evimizin yeni efsanesi. Çok zıpır bir mizacı var; yaramaz, oyuncu, komik ve akıllı. Bu sefer biz de akıllandığımız için mama dışında yiyecek vermedik. Dürüm vb şeyler tüketilirken bu hala takılıyor etrafta haberi yok enayinin. Tabi diğer kedi ve köpek anında yanımda bitiyor.

saab

GM yüzünden kapanma tehlikesini ensesinde hisseden isveç kökenli otomobil markası. Tabi doğruca GM'i suçlamak için bir sürü veriyi ve süreci analiz etmek lazım ama ben bunun sonucunun yine GM'in saçma yönetim anlayışı olduğunu düşünmekteyim.
Yazık olacak.

airline manager

Facebook'ta havayolu şirketi işlettiğimiz bir oyundur kendileri. Misal Kermit Airlines.
Başlangıçta verilen Boeing'i satıp hemen 3 adet ERJ190 almak en mantıklı harekettir. Akabinde belirlenen mantıklı bir rota ile kısa sürede 6-7 uçağa sahip olabiliyoruz.
Reklam fiyatlarını ucuz yakalyıp 3-5 günlük Billboard vermek en iyisi. Bu sayede uçaklar tam dolu uçuyorlar nerdeyse.
Demand de önemli %90 altına uçmamayı tercih edin.
Zor kısmı ise uçakları tekrar kaldırmak, uykuda ya da dışarda olmak sekte vuruyor düzene ve kâr etmeye.

tomboy

Tam adını hatırlamadığım ama aramızda "kara kutu" olarak adlandırdığımız oyun cihazının en sevdiğim oyunlarından biriydi.

honda s2000

Okul bitince sıfırını alamayacağım otomobil. Olm biraz daha üretin lan ayıptır.

otomatik vites vs düz vites

ikisinin kombinasyonu için otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar düşünülebilir.

Özellikle VW grubun DSG'si gerçekten muhteşem.

Hafif sarsıntıları olsa da Easytronic de iyidir.

otomatik vites vs düz vites

Otomatik vites, manuel vitese nazaran çok yakar lakin bunun karşılığını da konfor ve rahatlık olarak verir.

Kickdown yaptığınızda sollamalarda sorun yaşamazsınız.

Otomatik viteslerde %10 civarında performans kaybı yaşarsınız, ama buna değer.

başlıkları alt alta okumak

şeriat gelsin
islam yasaklansın

hayatta anlık mutluluk veren şeyler

Geç saatte okuldan eve dönerken metrobüsten inip tren istasyonuna varıldığında, trenin gelmesine 2dk kaldığını öğrenmek.

Çok sıkışıp tuvalete koşturunca, o gün düğmeli değil de fermuarlı kotu giydiğini hatırlamak.

Apartmana girince asansörün 0'da olduğunu görmek ve hemen yukarı çıkmak.

iskender yemek icin bursa ya gitmek

Turbo dizel bir otomobil + üç dört tane heyecanlı arkadaş ile gayet eğlenceli olabilecek yolculuk.

Bunun bir adım ilerisi de Adana'ya kebap yemeye gitmektir* *

yürürken erkeklerin kolkola girmesi

Dom Dom: -Filiz'in yedinci talihlisini çekiyorum.

Hababam Sınıfı Tatilde'de gayet komik olan eylem.

Ayrıca fıs fıs gizli bişey konuşmak gerektiğinde başvurulan yöntem.

seneye de giymek için bir büyük beden almak

Eğer çoçuk bir sene içinde beklenilen uzamayı yapmazsa sonuçları daha da komik olan anne taktiği. * *

4 mayıs 2009 mardin düğün saldırısı

(bkz: kürtleri sadece pkk lılardan ibaret sanmak)
(bkz: gaza gelmek)
(bkz: entry girmek)

Umarım işin aslı gerçekten öğrenilir. Ne olursa olsun böyle bir katliam çok üzücü.

çöpçü babasından utanan mühendis kız

Çöpçüye ya da benzeri bir çalışana, yanından geçerken kaçınız kolay gelsin dedi acaba merak içindeyim.
Babadan utanmak; hele hele seni yetiştirip iyi bir meslek sahibi yapmışsa nankörlüğün alasıdır, ayıptır.
Maalesef geldiğimiz nokta bu, iyi bir etikete sahip olmak. Çok üzücü.

Babamın bir öğrencisinin de babasının manav olduğunu gizlediğini hatırlarım.

edit: ahaaaa kolay gelsin demeyen biri çıktı anlaşılan. Korkma sadece söyle "-kolay gelsin"

sivasspor şampiyon olsun isteği

Sivaslı olanların duyduğu istek.