bugün

ne yapacağını bilmeyen, kafası karışmış, dengesiz davranan, dalgın, şaşırmış halde bulunan.
bana mfö şarkılarını anımsatan mavi sakal şarkısı.

şaşkın,şaşkın,koşar peşinden aşkın
şaşkın aslında işi başından aşkın

güvendin güvendin aldatıldın
sokak ortasında bırakıldın
yine yalnız başınasın işte şaşkın

yağmur çamur dinlemedin
kazığa oturdun inlemedin
beni sen hiç dinlemedin be şaşkın

şaşkın,şaşkın,koşar peşinden aşkın

okula gittin sevmedin
derslere hiç yüz vermedin
ne iş tutsan sıkıldın be şaşkın

şaşkın, şaşkın,koşar peşinden aşkın

illa davul mu çalacaksın
illa gitar mı çalacaksın
illa piyano mu çalacaksın
illa bekar mı kalacaksın
hala saç mı uzatacaksın
ne zaman adam olacaksın be şaşkın
denileni yapmayan şaşırmış insan...şarkısı bile var.
son ki üç,
ŞAŞKIN SANA NE DEDiN SEN NE YAPTIN
DÜN GECE GÖRDÜM SENi TERS YOLA SAPTIN
HOOOBAAAA
şahin alparslan'ın, senaryosunu doğu yücel ile yazdığı ve tek başına yönettiği, kasım ayında vizyona çıkması beklenen filmi.. onur ünsal, evrim akın, ahmet mümtaz taylan romantik komedide rol alıyorlar. şaşkın'da üniversite öğrencisi mehmet, radyoda sesine aşık olduğu bir kızın peşinden antalya'ya gidiyor ve burada kızın çalıştığını düşündüğü otelde işe başlıyor. zamanla bütün otel mehmet'in kıza kavuşmasına yardımcı oluyor...
emre altuğ'un da seslendirdiği ama ilk olarak erkin koray'ın yorumladığı şarkı.
10 kasım 2006 da gösterime girecek olan komedi/romantik türündeki film. ayrıca bu filmi diğerlerinden ayıran simit sarayı firmasının sponsor olmasıdır. yönetmenliği şahin alparslan yapmıştır. oyuncular; onur ünsal, evrim akın, ahmet mümtaz taylan ve serdar yeğin dir. konusu; istanbul da bir üniversite öğrencisi olan mehmet, dinlediği bir radyo programında bir kızın aşk üzerine söylediği sözlerden çok etkilenir ve onu bulmak için elinden gelen herşeyi yapmaya göze almıştır. ama onu bulmak için fazla bilgi yoktur.
"şaşkın sana ne dedim / sen ne yaptın / dün gece gördüm seni / ters yola saptın " şeklinde akıp giden erkin baba menşeili, sonraları emre altuğdan da dinlediğimiz hoş parça.
mavi sakal'ın bir parçası. rock n roll tarzıyla coşturur. "şaşkın şakın, işi başından aşkın" gibi sözleri vardır.
emret komutanım dizisinde ki vedat karakterini canlandıran Ufuk Özkan'ın sık sık kullandığı kelime.
evrim akın ın* başrolünü oynadığı yeni türk filmi. romantik komedi olarak geçiyor ama bir kaç yerinden başka ne romantik ne de komik, oyuncular gerçekten kötü ama yine de sevimli bir film. ama yine de (bkz: paranıza yazık)
istanbul gibi sinema salonlarının fokur fokur kaynadığı bir şehirde sadece iki sinemada oynatılan, sinemaseverlerin filmi "izleyememesi" için yapılan fragmanı mükemmel film...
ya hakikaten çok komik, istanbulda kartalda veya beykent favori sinemasına gidebilecek durumda iseniz seyredebileceğiz film.*iki sinema salonu dışında gösterimde olduğu hiç bir yer yok,

"-abi öyle bir film cektikki milletin seyretmesinden korkuyoruz"*
filmin sonunda onur ünsal evrim akın'ı bulmuştur ve erkin koray'ın "şaşkın"ı eşliğinde dans etmektedirler. o an insanın içinden fena halde aşık olmak gelir.
(bkz: bedazzled)...
(bkz: shashkin)**
kiminin mükemmel kiminin iğrenç dediği film.

efendim konu olarak gayet hoş ancak teknik açıdan yetersiz ve boş film. neticede izlenmesini tavsiye eder miyim? ederim. izleyin, iki dakika duygulanın, ayrıca türk sineması kazansın. değil mi canım?
antalyada çekilmiştir bu film. belek taraflarında olmasından şüpheleniyorum.
yalpa..

tek başına okunduğunda anlamsız olanlar hani..

bir o yana..

bir bu yana..

layarak..
yarası olanı hiç olmadık yerinde olmadık duygulara sürükleyen, kimilerinde içindeki aşkın manasını kavramasına faydalı filmdir.
-ölene kadar onu bekleyecek misiniz?
+onu beklersem ben ölmem ki... repliği akıllarda kalan, hoş, romantik komedi.**
arap dünyasında çok ünlü bir parça. türkiyede de ünlü. lakin kimin malı belli değil. aslında belli. arapların.
film belki güzel değildir, benim için dünyanın en iyi filmi çünkü bu filmi ilk izlediğimde, hastaydım, hastayken zihnim çok farklı şeyleri kapabiliyor, filmi tekrardan izleyince aynı şeyleri bir daha yaşadım.10 yıl önce nefret ettiğimiz bir şarkıyı şimdi tekrar dinlediğimizde sırf bizi o döneme götürdüğü için sevebiliyoruz, bu da böyle bişey işte.
yabanhane serisinde pınar'ın sıkça kullandığı kelime.
yolunu kaybetmiş, dumur olmuş kimseler için kullanılan bir sıfat fiil.
Şaşkınbakkal ın kısaltılmışıdır.
Nerde oturuyorsunuz ? Sorusuna Şaşkın da denir