bugün

tiyatro kılcık kabare grubunun kurucularından olan tiyatro oyuncusu. baslıca rol aldıgı diziler emret komutanım, bütün çocuklarım ve ölümsüz aşk. demet evgar ile katıldıkları bir tv programında 7 senedir beraber olduklarını acıklamıslardı. ama sanırım demet evgar bu kadar meshur olmadan önceydi. *
türkiye'nin en komik adamlarından biriymiş. yeni keşfettiğime üzülüyorum. cesaretin var mı aşka'yı başlı başına izleme sebebi.
oynadığı dizilerde daha çok fırıldak adam rolünü oynar. Oldukça da iyi oynar.
cesaretin var mi aska dizisindeki performansı ile insanı kendine hayran bırakan oyuncu.. daha büyük işlerin içinde görmek isteriz kendisini..
the big bang theory dizisinde oynadığını sandığım, fakat sorunun benim gözlerimde olduğunu geç de olsa anladığım komik kişi.
http://www.givememyremote...007/09/johnny-galecki.jpg
görsel

edit: yok abi, çok benziyorlar birbirlerine.
bazı aptal dizilerde oynadığında bile rolünün hakkını sonuna kadar veren oyuncu.

genelde, devamlı üç kağıt peşinde olan ama kalbi temiz, serseri tipli karakterleri canlandırır. bu karakterleri canlandırırken müthiş eğleniyor hissi yaratır insanda.

cesaretin var mı aşka, benim annem bir melek ve son olarak geniş aile'de aynı tarz adamı yine mükemmel sahnelemektedir.

- ben boşanma davasını kaybettim baba. velayetim sizde kaldı ha çok da ballısınız.
muhteşem yetenekli oyuncu. gerekirse oynadığı yapımda en kıytıda kalmış bir karakteri canlandırsın yine de kendini belli eder. geniş aile'de canlandırdığı karakter kendine pek bir yakışsa da bu "vurdumduymaz sevimli serseri" tipinin üzerine yapışmamasını temenni etmekteyim.
şuan için geniş aile dizisinde başrolü çekse de şuana kadar sergiledikleri karakterlerin benzerliğinden ve yapımcıların bunu değerlendirmelerinden dolayı mümkün değildir. ufuk mümkündür ama yaratılan karakterin başrol olması mümkün değildir.

çok inanılmaz bir kötü adam rolü çıkaracağından eminim. bekliyorum...
çok yetenekli oyuncu.geniş aile deki performansı çok iyidir.özellikle geniş aile'de koyu bilal'le atışırken tüm şiddetiyle 'at kafası' demesi kahkahalarla gülmeme sebep olmuştur...
geniş aile dizisindeki cevahir karakteriyle nam salmış türkiyedeki en iyi komedi oyuncularından biri.ilerde bence bu piyasada tek olacaktır.rolünü tam anlamıyla bulmuş beni fazlaca sevindirmiştir.
daha önce oynadığı dizileri izleyenlerde büyük beğeni yaratmış çok kaliteli oyuncudur. saçma bir dizi olan emret komutanım da terliksi karakteriyle diziyi izlenebilir yapmıştı bu adam. şu anda ise geniş aile' de yardırmaktadır. bu diziyle artık olmuştur. değişik roller ve senaryolarla türkiye' nin en iyi oyuncularından biri olabilir.
yıldızı geç parlamış iyi bir oyuncu. komedi ve dram için biçilmiş kaftan. evet dram dedim, ileride bu dediğim anlaşılacaktır.
geniş aileden önce emret komutanım adlı sevimsiz dizinin tek sevimli kişisi. terliksi vedat. benim annem bir melek adlı dizide de yarmaya devam etmiş, şahsına münhasır oyuncu. kulvarındaki bir çok kişiyi ezip geçecek kadar yeteneklidir zira komedi oynamak zor iştir ama o her yeri ile oynuyor.
sanıyorum ''düstur'' ile ''destur'' kelimelerini anlam itibariyle birbirine karıştırmış oyuncu..* ne demek istediğini anlamadım.bilemiyorum.
an itibariyle devam eden saçma sapan serdar ortaç tartışmasına "ne konuşuyo lan bunlar, ne işim var burda benim." der gibi bakan oyuncu.
işiyle süper derecede ilgilendiini bugün göstermiştir bana. tiyatroyu da televizyondan daha ön plana çıkardığını söylemiş.
türkiye'de işini hakkıyla yapan oyunculardan birisi.sempatik ve saygılıdır.
geniş ailede cevahir rolünde ki mükemmel performansı ile herkesin takdirini kazanmış ve gülmekten kırıp geçirmiş tiyatrocudur (samsun belediye konservatuarı ve istanbul üniversitesi devlet konservatuarının tiyatro bölümlerinden mezun olmuştur.). almanya doğumludur, aslen Samsunludur. son dönem Türkiye dizilerinin en çok güldüren adamıdır.

(bkz: bu adam 5-10 yıl götürür bu ülkeyi)
(bkz: ulan ne fırlama adam bee helal olsun valla)

edit : arkadaşlar ufuk özkan aslen kayseriliymiş diye de bi duyum aldım, samsun mu kayseri mi bilemedim. bilginize.
şu anda kanal d'de geniş aile adlı dizide oynayan,pek muhterem şahıs.Ayrıca bıcırık bir oğlu var.
asuman dabak tiyatrosunda vanilyalı ilişkilerde rol alan oyuncu.
cesaretin var mı aşka ile geniş aile de başarısını kanıtlayan yeni nesil kemal sunal olabilecek kabiliyette birisi.
altın kelebek ödül töreninde en iyi erkek kodemi oyuncusu dalında haluk bilginer ile ortaklaşa ödülü almıştır. babası adına almış ve gözleri dolmuştur.
yıldızı geç parlamış komedi oyuncusu.
samsunlu bir galatasaray taraftarı.
20 sene sonra çok büyük bir oyuncu olarak anılacağına inancım sonsuz. Gerçekten çok iyi oynuyor. Rolünün hakkını veriyor.