bugün

Kişi kendinden bilirmiş derler...
ikinci neslin gölgesinde kalmıştır.
şarap gibilerdir efendim, yıllandıkça pırlanta gibi parlarlar.
geri gelmek ister ama hayat derdi yormuştur. annesi hastalanmış, işten işe dallanmış tam olarak kendisinden beklenilen şekilde adam olamamış yazardır. yaşı artık genç değil kendisi de öyle hissetmeyen gerçi hislerini de eskisi gibi belli etmeyen yazardır. politiktir ama yorgunluğundan savunduğu şeyleri savunan yeni nesil bitmelerden dinler, üzülür. şenlik dağılmış bir acı yel kalmıştır, bahçede yalnızdır.
Mezarlarına dönmeleri gereken yazarlardır.
Uludağ sözlük üçüncü nesil yazar alırken alımı epey uzun tutmuştu benim de o dönem yazarlık almışlığım vardı. O dönem küçük küçük sözlüklerin kurulduğu bu yüzden yazar kazanma rekabetinin çok olduğu bir dönemdi. uludağ sözlüğün de aralarında bulunduğu sözlüklerden üyelik alınır ve ekşinin üyelik alımını açması beklenirdi sonra da buradaki hesap unutulurdu. Nitekim o dönem uludağ sözlük şimdikinden daha ağır biçimde milliyetçi ve muhafazakar bir yapıdaydı buradan kapı dışı edilmiştim. Neyse ziyadesini niyetsiz sözlükte bulup dördüncü nesilde geri dönmüştük.

edit: niye atıldığımı da hatırladım, makara suresi diye başlık açıp bakara suresinin her ayetini teker teker yolundan saptırmış olmalıyım. Hey gençlik.
Yaklaşık ve tam olarak 17 sene önce sözlükten yazarlık almış nesildir. Belkide son nesiller o zaman yeni adim atiyordular.

(bkz: Vay be ne gunlerdi)
(bkz: Gecmis zaman guzeldi)
veya bazı eski yazarlarla bir para alışverişine girilmiş olabilir..