bugün

alakasını anlamadığım durumdur, zira devletin içinde bir sürü bürokrat yargı mensubu siyasetçi var ne yani 3-5 ayda hazırlanmaz mı? 2 yılda mı hazırlanacak?
birilerinin indiragandiye devam etmesini sağlayacak anayasadır. ulan adamlar 'oldu da iktidardan düşersek'in bile hesabını yapıp yüce divan da dahil en ince ayrıntısına kadar yargıyı yeniden yapılandırmaya uğraşıyor, bizim bu kör fanatikler sırf önderleri hz. tayyip öyle istedi diye evet diyerek göt yırtıyorlar.
cahillik ne kötü bir şey amına koyim!
üç beş satırdan oluşan anayasaları olan hatta hiç anayasası olmayan ülkelerin de yönetilebildiğini hatta daha güzel yönetilebildiğini gördüğümüzden çok da tın! denilecek tesbitimsi.

diğer yandan anayasa hazırlıkları 2007 seçimlerinden hemen sonra başladığından yanlış yapılmış bir tespittir. hani baykal'ın rodos yolunda yüzme rekoru kırdığı seçim.
bütün yolsuzlukları,yolsuzlukları yapanların denetimine geçirecek anayasadır.eveet bizler de bundan istiyorduk.mesela ben de kendi devletimi kurdum artık sokakta açıp işiyorum afedersin insanların ortasında,benim anayasama göre tamamen normal,yasal bişey bu
üç beş ayda hazırlanmasından ziyade diğer millet temsilcisi partilerin fikirlerinin alınmadığı halde, absürt bi şekilde kayıtsız, şartsız destek verilmesi istenilen anayasadır. a benim güzel kardeşim, 12 eylül anayasasına faşist deyip, şikayet ediyosun. iyi, güzel. sonra da tamamen sana ait olan bi tasarımı başkalarının benimsemesini bekliyorsun. bari bi fikirlerini sorsaydın nezaketen? bunu da geçtim, evet oyu verenleri akıllı ilan edip, aklın sıra hayırcıları küçük görüyosun. fıkra gibi yahu. kusura bakma kardeşim ama baştan ofsayt! ha güzel bir komisyon kurarsın, içinde her partinin temsilcisi olur. tartışılır, konuşulur. elbet bi adım atılır. hani diyosun ya bu anayasa hepimizin olacak diye! vesayet taşımayacak diye! uzlaşı, bi tasarı hazırlayıp, diğer partilerin kapısını çalıp, ikna etmeye çalışmakla değil katılımcı, ortak bi çalışma ile olur...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar