bugün

murat boz' un maximum adlı albümüdeki güzel slow parça. *.ayrıcada severek izliyoruz.*
sözleri;

öğreneceksin beni sevmeyi,
unutmasan da geçmişi.
yaşanmışı ve bitmişi.
duyacaksın sesimi;
senin için çarpan yüreğimi...

üzüleceksin işte o zaman,
boşa oyaladığın zamana beni...
görmeye yeni yeni başladın,
anlatınca ben kendimi...

seni karşılıksız sevdiğimi...

olan, hoş bir murat boz şarkısı...
(bkz: üzülmedim ki)
sonbahar başlarken bir klip geleceğini duyduğum muraz boz parçası.
murat boz abimizin kendisi kadar çok sevdiğimiz şarkısı. fatih erkoç şarkılarına fena şekilde benzerlik göstermektedir.
dinlenesi murat boz sarkılarından. belki de en güzeli.
söz ve müziğin tarkan'a ait olduğu hoş parça.
murat bozun karsısındaki insanı azarlıyormuscasına bir tonlamada söyledigi, slow ve hos bir parcasi.
Son günlerde agzıma dolanmış olan,mutlaka dinlenilmesı gereken slow parça..
Üzüleceksin işte o zaman boşa oyaladıgın zamanı beni...
maximum gibi bir faciadan sonra murat boz'un söylediğine inanmakta zorluk çekilen parça. evet sözü olsun, müziği olsun, ses olsun ondan beklenmeyecek kadar güzel bir şarkı.
genç kızlarımızın baska bir herif değil de murat boz söylediği için sesine çok yakıştırdıgı! şarkı.
sahi sesine yakışmak ne demek oluyor. mesela murat boz'un sesıne yakışan nedir benimkine nedir, çaycı hüseyin'in sesine ne iyi gider. bu arada bir b.ka benzemeyen şarkıdır.
damar bir şarkı.

"o hiç dinlemedi
bağırdı çağırdı sindirdi beni.

sustum bir şey söylemedim
söylesemde inanmazdı zaten.

sevmiyormuşum onu.
sevmediğimden
sevmediğimden
sevmediğimden ...

üzüleceksin.
son pişmanlık ciğerlerini dolduracak.
atamayacaksın ben gibi.

aptallık ettim.

seni karşılıksız sevdim.

ne güzel kendi yörüngesinde dönenleri sevmek."
mine koşan da albümünde seslendirmiş bu parçayı. murat boz'dan sonra bir de mine koşan'dan dinleyin de dünyanın kaç bucak olduğunu görün *
murat bozun dinlenesi şarkılarından.
"öğreneceksin beni sevmeyi.."
--spoiler--
görmeye yeni yeni başladın,
anlatınca ben kendimi...

seni karşılıksız sevdiğimi
--spoiler--
müptelası olunacak parça.
tanrı kelamı mübarek
oku,
okuma bilmiyorum,
oku-yacaksın.
peki üzüleceğim.
murat boz'un yürek sızlatan şarkısı. 'maximum' adlı albümünde yer alır. kıeşke zamanında klip çekseydi bu şarkıya. zaten kendisi de bir programda veya herhangi bir yerde dile getirmişti 'bu şarkıya klip çekmeliydim.' diye.
arabayla giderken radyoda karşılaştığım, nakarat kısmında lan tarkan yeni şarkı mı yapmış dediğim,
sonrasında lan bu o değil dememe neden olan parça. Sonrasında soundhound ile Murat Boz olduğu anlaşılmıştır.
Üzüldüm. !!!