bugün

Bana bi arkadasimin zamaninda alttan 13 tane dersi kaldigini hatirlatan sozdur.
evet üniversite ortamının akışkan yapısına kendini kaptıran gencin karı kız bira okey gibi eğlenceler yüzünden üniversiteyi bir türlü bitirememesidir.
Bu lafı kimden duydum hatırlamıyorum ama onu bulursam laboratuvardaki mikroskoba oturtacağım. Sırf bu laf için üni'ye gitim ve alttan kaçtane dersim olduğunu bilmiyorum bile. Gece ögretim olduğum için çıkan harc parasıda acısı..
kim söylemişse bunu ben onun ağzına sıçayım.doğru düzgün çalışmadan lise bilgilerimle, puanım kırılmasına rağmen sınava girip ankarada bir üniversite okumaktayım.daha doğrusu okumaya çalışmaktayım ama gel gör ki konuşmaya kalksan 2 cümle kuramaz andaval,benden yüksek not ortalaması var.adalet mi lan bu.
koca bir yalan.
Ortaokul ve liseden sonra serinin 3. Repliğidir.

Diğerleri, askere gitmek, evlenmek, iş bulmak ve emekli olmaktır.
Alll kolay. Kim söylediyse onun ben....
Asıl yeni başlıyor, kendini beğenmiş bi bloktan çakmayan havasından geçilmeyen, kendini kanıtlama adına zevk için dersten bırakan hocalar, not saklayan arkadaşlar, gurbet vs. Bütün bunlar birleşunce aslında her şey yeni başlıyor.
çok sık duyulan bir yalandır.
üniversite sonrası asıl sınavar başlar.
askerlik, iş güç sıkıntısını insan o zaman anlar.

üniversite bi cacık değil yani rahat olun.
Külliyen yalan olan bir önermedir.
Bir nesli üniversiteye sokmak için söylenen en afilli yalan. Bunu söyleyen ibneyi bir bulsam sonu kötü. Mesele aslında girince başlıyor.
duyduğum en saçma sözdür. avuntunun kendisidir.
Anne-baba söylemidir. Universiteye kendini at da gerisi kolay.

E dort bute kaldim hic ole olmadi o. Kolay felan olmadi. Bir suru uzatma para yok hayat senin hayatin demeler felan. Hani kolaydi.
kafa rahatlığı olarak liseden daha rahat hissedilen yerdir gerçekten.
Ulan boyle yalan gormedim. Ben o kapagi icerde hissediyorum simdi
yüksek puanlı bölümlere yerleşenler için üniversite sınavına çalışmaktan daha kolaydır, daha az çalışarak bitirilir tabii ki. üniversite sınavına hiç çalışmayanlar "semih üniversitesi" hukuk fakültesine yerleşince elbette zorlanacaklardır onca ezber karşısında. her akşam batak oynayıp da final haftasında "üniversite zor
(bkz: semih üniversitesi)
güzel sanatlar fakültesini kazandıysan berbat bir olaydır. Tıp fakültesinden daha yoğundur.
sabahlara kadar ödev yapar , proje yetiştirir çilesi bitmeyen bahtsız bedevidir. şekil a ben.
Yalan,net. Boşuna heveslenmeyin liseliler.
Yüzyılın yalanıdır.
Universiteye girdim ve 2 3 ay once biraktim. Simdi tekrar hazirlaniyorum ve bu cumleye maruz kalmiyorum.
Beyler doğruluk payı olabilen durum.

Lise arkadaşım ile birbirimize çok uzak olmayan puanlar aldık. Hedefler farklıydı. O istediği yere gitti ben istediğim yere gittim.

Neyse arar beni gel lol atak gel cs oynayak. Ben derim vize var kusura bakma o derki benimde vizem var hadi gel. Ben oturu sabahlara ders çalışırım 30 alırım 40 alırım adam sabah akşam oyun oynar uyur gezer 70-80 alir. Bölüm ve üniversite farkı.

Hangi bölüme gittiginize bağlı. Gozu ilk 15 binde olupda ben ünide ders çalışmam derseniz. 7-8 büt yazarlar size.
(bkz: liseye gir gerisi kolay) ın bir üst modelidir .
Her üniversite için olmasa da birçok üniversite için geçerli bir gerçek.
Çoğu bölüme girmek bölümü bitirmekten kolaydır.
*** kolay afedersin.