bugün

bok gibiydi. anam babam bıraktı gitti beni. ilk kez ayrılıyorum ailemden ana kuzusuyum daha. yapayalnızım, tanımadığım bambaşka bir şehir,hiç tanıdık yüz yok, bambaşka insanlar. kyk misafirhanesinde kalıyorum, bodrum kat, çok soğuk ve sadece bir battaniye verdiler, oda pis -o zamanlar tabi gadın analarımız temiz ol diye başımızın etini yediği için temizlik önemli- dolap askeriyelerdeki boktan dolaplardan tek kapılı sığamıyorum, misafirhanede olduğum için kyk ya günlük para veriyorum, yemekler paralı ve iğrenç, karma kyk yı ayırmışlar kız kyk sı ebesinin nikahında sabahın köründe kalk, tıklım tıkış tramvaya bin. zor günlerdi vesselam.
Sabah 9'da gidip öğlen 2'ye kadar bekletilmek... hiç heyecanlı geçmedi sözlük (havaalanında güvenlikçi kadının birden arkamdan ellemesi heyecan sayılmaz) sıcaktan bayılacaktım az kalsın, hüzünlüyüm...
Kalabalıklar içinde isteyerek yalnız kalmayı seçtiğim gündür.
Okulumun kampüs taşıması yüzünden ekimin bilmem kaçına ertelenen gün. Liseden arkadaşlarım şuan ilk gününde, ben başladığımda onlara göre çömez olacağım
3 sene önce idi. gidip salak salak sosyal bilgilerin sınıfı nerede diye mal mal sorular soruyordum millete.meğerse her dersin dersliği farklıymış amk. çömezlik kötü bea.
Yeni gelen arkadaşların bir kısmı ürkek ürkek etrafı izliyordu. Yeni hayatlarının ilk gününde olduklarından, biraz da heyecanlıydılar. Birde kasılan arkadaşlar var. Onlar bir tuhaf.

Bende üç aydır görüşmediğim arkadaşlarımla görüştüm. Güzeldi.

Birde yeni gelen kızlar dikkatli olun. Şimdiden sizi gözlerine kestirmiş üst sınıftan arkadaşlar var. Bir çoğu da yavşağın önde gidenidir. inanmayın sözlerine.
Dersin başlamasını beklerken kapıda güvenlik olduğunu düşündüğüm bir adamdan ateş istemiştim. Sonra bir baktım o adam derse girdi. Bölüm Başkanıymış!
eşofmanın üstüne uyduruktan bi t shirt giyip gittiğim gündür.
Birisi bayılmıştı ve rektör soğukkanlilikla korkmayın çocuklar burada herkes doktor ayiltiriz demişti çok salak bir oryantasyondu üstüne erken gittiyseniz fiyasko.
Annemle gitmiştim. Ders programımı falan öğrenmiştik birlikte. Çünkü ilk gün sinir, stres yüzünden bi yerde düşüp bayılacağımı biliyordu.
uzun süredir doktor who misali dönmek istediğim tek yer tek mekan tek zaman.
zil çalmaz, öğretmen mazide kaldı, fotokopici en büyük dostundur !

https://universitedeyiz.b...iversitenin-ilk-gunu.html
1k kişi, 10'arlı tuvalete giden kızlar, 20 kişi eller cepte olacak şekilde toplanıp futbol muhabbeti yapan erkekler, hocanın bu son türkçe konuşuşum demesi, her yerde lokomotif gibi sigara dumanı tütmesi.
Okudugum yerde yurt sıkıntısı vardı, kayıttan sonra okulun açılmasına 2 gun kala babamla gitmiştik...ulan adam tam okulun önüne valizlerle bıraktı beni hadi sen gerisini halledersin dedi ve cekti gitti.. Kucuk bi yurt var o da dolmuş, kimseyi tanımıyorum, ev bulmam ve yerlesmem lazım onumde 2 gün var.
Yarın üniversiteye yeni başlayanlar,heyecanlı mısınız? Boşuna heyecanlanmayın liseden hiçbir farkı yok,adam akıllı çalışın derslerinize.
öksüre öksüre sigara içenleri görmeniz mümkün.
maşallah oğluşuma hayırlı ossun ama bu kadar uzun entry girme bir daha.
Erken ed: konuşmakarı tam hatırlamıyorum akü, olmuş 5 yıl.

Arkadaşlarla az önce muhabbeti geçince akla gelen gündür. Hazır onlar wc ye gitmişken dökeyim şuradan da liseli arkadaşlara heyecan olsun.

ilk gün amfiyi bulamadığım için ikinci güne geçiyorum hızlıca. O günü de anlatayım isterseniz amfi x yazıyordu programda tıp fakültesine gittim güvenliğe sordum adamın bana tarif ettiği amfi x aslında dersin olduğu amfi x değilmiş. Neyse geçelim ikinci güne, ilk günden tanışıp kaynaşan insanlar kısmen de olsa gruplaşmaya başlamışlardı. Zaten tahmin edebileceğiniz gibi bir ortam işte amk. Neyse amfi de orta sıralarda bir sıranın(5li sıralar) 3 sandalyesi kırılmıştı ben de gittim sağlam 2 taneden birine oturdum. ilk ders geçti ikinci ders geçti sırayla tanışıyoruz hocalarla bitmek bilmiyor sıra bitse de artık işin ciddiyetini kavrayalım havasındayız. Öyle böyle geldi sıra kendimi tanıttım gel gör ki sınıftaki tek uzun saçlı erkek bendim amk koskoca 100 küsür kişiden bir ben anadolunun topraklarından gelmiş inekler(ben de bir inektim) uzun saçlı ve küpeli erkeği ilk kez görmüştü... neyse geçelim hemen burayı da öğlen arası bir kız geldi aiyah saçları odadaki klimanın estirdiği hava akımıyla adeta dans ediyor. Şansa bak oturacak başka bir yer yok gel sen benim yanıma otur.

Ders başladı yavaş yavaş işte az çok anatomi vs bilgim vardı hoca bir şeyler soruyor bildiğim soruların cevabını parmağını kaldır cevap bu diyorum kız da herhalde bu mal ne diyor diyerek hafif bir gülüşle bana bakıyor. Neyse artık tak etti adını söyledi bana artık derste küçük kopyalar veren bir tanıdıktan birbirinini en azından ismen tanıyan birer kopya arkadaşı olacaktık.

Neyse burayımda geçiyorum, okul çıkışı herkes ilk gğnden tanıdıklarıyla dağılırken çıkışta ufuğa doğru baktığımda dersteki kızı gördüm geldi yanıma sigara içer misin dedi. Sigaramızı içerek çıktık yürüyüşe. Sonra laf arasında sahile gittin mi diye muhabbet döndü ben ise evim denize bakmasına rağmen sahile nasıl gidildiğini dahi bilmiyordum. Gitmedim dedim kısa bir konuşma sonrası sahile gidip biraz oturmaya karar verdik.

Az sonra devam edecek millet geldi...
arka taraflarda yatarak geçirdim.
devamsızlıktan çok korkan ama daha ilk günden kaytarmak için arkadaş bulmaya çalışan götelek bir güruh vardır ve bunlarla eğer ilk gün karşılaşıyorsanız bir kaç dakikalığına evreni sorgulayabiliyorsunuz. 30 dakika önce tanıştığı adama kanka benim kaçmam lazım nolur bak bana imza at adım soyadım bu bak imzam bu bak soyadımı unutma he ehehe gibi sikik sikik konuşmalar falan yaparlar. ya kodumun salağı ilk günden kim niye imza alsın hadi onu geçtim madem bu kadar altına sıçıyorsun otur iki dakka sonra salacaklar zaten. bak gene sinirlendim götoş seni.
yatağa atılacak kızları tespit etmekle geçen gündür.
Biz liseden aynı sınıftan 5 kişi(4erkek 1 kız) üniversitede aynı bölümde aynı sınıftaydık. Yurtseven kardeşler gibi geziyoduk. Abi 201 nolu derslik nerde falan diye sormuşlardı. Daha ilk günden Samimi olduğumuzu gören bi okutman bu basit dersi bile alttan mı alıyorsunuz demişti.
ben nereye düştüm böyle amk dedim.