bugün

patates,kuru fasulye,köfte,mercimek çorbası. biraz üst seviye ama olsun.
Kıymalı menemen, mantı, köfte patates, barbunya, mantarlı tavuk sote gibi yemekler. Üstelik erkek öğrenci evi bu.
şarap soslu bonfile
pirzola
suşi

bu öğrenci iken, bir de okul sonrası var.

altın soslu bonfile
tavşan pirzola
havyar..
(bkz: yumurta)
makarna, yumurta, patatesli yumurta, sucuklu yumurta, peynirli yumurta.
Klasik bir öğrenci evi için yumurta, salçalı ekmek, makarna (dötten uydurulan envai çeşit sos ile birlikte) , patates, hazır çorba örnekleri verilebilir. ve yapılışı sırasında, yaratıcılıkta sınırı olmayan yemeklerdir.
makarna, makarna, makarna ve makarna.
karnıyarık çorba, kadınbudu makarna, içli ekmek.
annenin memleketten gönderdiği herşey.
karbonhidrat ağırlıklı. Makarna, ekmek, patates...
Burgul pilavı.
Her zaman bereketli ve tadı başka olan yemeklerdir. Hele ki ev arkadaşları ile iyi bir dostluk varsa tadına doyulmaz.
iglo köfteler.
2.5 lt kolanın olduğu yemekler.
ekmek arası artan pizza malzemeleri.
öğrencilerin evine ücretsiz şekilde anne yemeklerini sokabilecek dahice planlara sahip bir oluşum var arkadaşlar;
(bkz: ) http://www.uludagsozluk.com/k/tohum-at/
Makarna.
Özenle hazırlanmış salçalı makarna. Yanına da hazır çorba bide musluktan su oh. Afiyet olsun.
kremalı mantarlı tavuk sote. fiks.

hatta bir üst seviyesi makarnayı normal haşlayıp kremalı mantarlı tavuk soteyi üzerine sos olarak yapmak. çat kapı gelen densiz arkadaşlar için birebir.
nuh un ankara makarnası.
bimin pizzasi,bimin hamburgeri kısacası herşeyiyle bim sağolsun öğrenciyi düşünüyor .
(bkz: makarna)
internet diye bir şey var. ben yemek yap(a)mıyorum yalanına inanmıyorum kusura bakmayın.
yemek yapamamaktan değil üşengeçlikten ya da kaldığın yeri benimsememekten kaynaklıdır. öğrenci evinde tek ihtiyaç yumurta, makarna ve patates. mutfağa bunları bırakırsınız ve öğrencinin 367 çeşit yemek çıkardığına şahit olursunuz.
ekmek arası ekmek.