bugün

59. hükümetin yürü ya ömer dediği kişidir; 60. hükümetin ne yapacağı da belli gibi yine...
23.dönem adana milletvekili.

(bkz: adalet ve kalkınma partisi)
hüzün türküleri albümünü çıkartan, nefis bir yorumu sahip sanatçı.
bir dönem bakbakan ın siyasi danışmanlığını yapan ancak her nedense şimdilerde gözünden düşen siyasi isim. bugünkü fatih altaylı yazısında yeralan habere göre ise, çankaya tarafından transfer edilmiş. radikallikten uzak ve daha ılımlı olması nedeni ile çankaya da oluşabilecek yüksek tansiyonu düşürmesi bekleniyormuş.
Adana'lı Siyaset Bilimci, Stratejist ve Gazeteci,
Gazi Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirmiş,
Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde siyaset bilimi alanında yapmış,
Yeniyüzyıl, Star ve Sabah gazetelerinde köşe yazarı olarak çalışmış,
Halen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Siyasi Danışmanlığı görevini yürütmektedir.
22. Dönem Adana Milletvekili. 22.23. Dönem'de NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği görevinde bulunmuş,
iyi düzeyde ingilizce bilen ADANA vekilimizdir.
bir önceki dönemin en tembel vekiliyken son dönemde yine vekil olan.
açılım sürecinde ülkücülerin desteğini almak amaçlı başbuğ türkeşin adını da dahil eden son derece itici memleketimin (!) temsilcisi.
"askerin resepsiyona katılmaması emre itaatsizliktir, hanımefendinin kıyafetine yorum yapmak askerin haddine değil" buyurmuş şovmen.

(bkz: ağzı olan konuşuyor)
ne zaman tv'de görsem "şunu chp yaptı, bunu chp yaptı, kötü bir şey varsa chp yapmıştır." başka sözü yok. tamam chp falan iyidir demiyorum da yapacağın siyasetin içine selam çakıyım sayın çelik. sadece ana muhalefete yüklenerek siyaset yapılmaz.

bu gün de çıkıp "modern ve postmodern bütün darbeleri chp yapmıştır" dedi. oldu ozaman kib bye.
'benim babam senin babanı döver' formatında kitlenip kalmış akp cevap yetiştiricisi.
ekranda görünce hızla kumandaya doğru koşuyorum kanal değiştirmek için.
ses tonu metalik , tavırlar melih gökçek çağrışımlı.
(bkz: tahammülsüzlük).
AKP milletvekili Ömer Çelik, kadınları tecavüze uğrayan ve ülkesi işgal edilmiş Iraklı direnişçilere Katiller sürüsü dedi.
21.08.2004 Vakit
ne marka üzüm yiyerek bu kafaya ulaşıyor, meraklardayım.

bu denli saçmalamak için harvard'a saçmalama üzerine profesörlük tezi verip kabul edilmiş olmalı.
yoksa bir insan bu denli pervasızca saçmalayamaz.

siyasetçilerin beyanı için "demokrasiye suikast yapıyorlar" diyeceksin, sonra, "az saçmaladım durmak yok yola devam" deyyü peşine bir de bdpli bağımsızların veto edilmesiyle ilgili olarak "ysk ve bdp akp'ye komple yaptılar" diyeceksin.

tayyip erdoğan seçkin saçmalama bakanı diye makam uydursun, başına da bunu koysun, herkes rahat etsin.

mütemadiyen saçmalıyor efendim, durdurmak imkansız.
böyle saçmalayan bir adam.

http://www.haberturk.com/...-ve-pkk-sirrini-aciklasin
türkiye'de 1924 anayasası hariç bugüne kadar yapılan anayasaların hiçbirinin sivil olmadığını ifade ederek, yeni anayasanın ise büyük türkiye'nin kimliği olacağını söylemiş akp genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü.
yeni anayasa konusunda anayasa’nın hazırlanmasında zeminin yüce meclis olduğunu belirterek, “buranın dışında hiçbir mekanizmanın, paralel bir meclis’in kurulmasına ihtiyaç yoktur” diye konuşmuş akp genel başkan yardımcısı ve adana milletvekili.
barış ve demokrasi partisi (bdp) ile uzlaşma komisyonu'nun ön şartsız toplanması konusunda tam mutabakata vardıklarını açıklamış ak parti genel başkan yardımcısı.
aylar önce metris'te aziz yıldırım'ı ziyaret ettiği ortaya çıkan akp genel başkan yardımcısı. ne sözler verildi acaba?
(bkz: esad 1 yıl içinde gidecek) .
8 şehit vermemizden sonra hala suriye'nin ve esad'ın işi diyebilen birisi.
hala abd ve israil'e yaranacam, bop'a piyon olacam diye 8 şehidin kanı üstünden savaş tamtamları çalıyor.
yazık cidden yazık.
bdkklı vekillerin bir dağ yolunda hevalleriyle kameralar önünde sarmaş dolaş olup yanaklarını sıkması olayına istinaden
" pkk gizli bir mesaj veriyor " gibi mantık dışı açıklama yapmış akp vekili.

nesi gizli anlamadım herşey açık seçik alenen ortada.

siz ister iktidar partisi kimliğiyle ister akp partisi personeli kimliğiyle gidin her halükarda teröristlerle muhattap oluyorsunuz demiyor mu kimse bunlara anlamadım.
akp liler daha 2 ay önce çözüm için bdp li vekillerle görüşülecek demedi mi?
o vekiller dağ yolunda teröristlerle beraberler, üstelik bir dişi bdpkklı teröristin sırtını sıvazlayıp özgürlüge sizinle kavuşacağız diye iltifatlar ediyor, gizli saklı gizemli olan nedir ömer çelik nerede gizlilik farketti anlamadım ben.
her kürtün pkk'lı olmadığı gerçeğini dile getirmesi bazı kevaşe ruhluları rahatsız etmiştir. şu acı dolu günde gerzeklikleri arttı galiba bazılarının. davutoğlu'nun, ömer çelik'in aklının ulaştığı yere hayali ulaşamayacak kişiler çözüm isterken en makul politikaların içine etmeye çalışıyorlar akıllarınca.
Siyasi bilgisi fazla olan ve Türkiye'ye yararlı olduğunu düşündüğüm genel başkan yardımcısı. Hitabıda iyidir dün Saraybosna' da yanımdan geçti sonra fark ettim kim olduğunu.
(bkz: ömer çelik ingilizcesi)
bekar olduğunu duyduğum yeni kültür bakanı.
kültürle adının yanyana anılacak olması güldürmüştür.
nişanlısı varmış.