bugün

dünyanın en güzel şarkısıdır, yaralı ve çaresizseniz...

"görünürde nefes alıyor gibiyim..."

http://fizy.com/#s/1elu4o
yaşamaya hevesi bırakılmamış insanların şarkısıdır. güzeldir. bununla birlikte çok güzel içilir de...
defalarca dinlense de bıkılmayan, bir o kadar da insanın ağzına sıçan şarkı.
son bir iki yıllık hayatımın özeti olan şarkı. çektiğiniz tüm acıları itinayla bilinçaltından çekip çıkartıp önünüze sürme becerisi vardır sağolsun. dinler durursun böyle.
bu sağlam sözlere bu uyduruk beste gitmemiş be! şarkı olmamış yavrum geç...
ağzıma *ıçan şarkı. saygılar efendim..
bazı zor anlardaki hislere tercüman olabilecek yalın şarkıdır. dinlemeye başladığınız anda sizi alır ve öyle bir ruh haline sokar ki şarkı bittiğinde kendinizi terkedilmiş hissetmeye başlarsınız. böyle bir durum gerçekte var olmasa bile.
aylin aslım coverının da inanılmaz derecede güzel olduğu kaçak şarkısıdır.
çok geç keşfettiğim çok çok çok iyi kaçak şarkısı. aylin aslım ise cover yapayım derken daha da şahane hale getirmiş şarkıyı!
en güzel sözlere sahip rock şarkılarından biri kesinlikle..

http://www.youtube.com/watch?v=c_zgzF9XM-E

herkesin değil, bir tek senin yerin var
geçmişimdeki iyi kötü anlarda
yanımdaydın ya, ne isterdim daha
ama...
evet her güzel şeyin de bir sonu var
e tabi haklısın sen, boğulmaman için
gemiyi terk etmen en doğru seçim...

herkesin değil, en çok senin payın var
bu hayattan kopuk, ölü balık halimde
son bir iyilik yap, at beni denize

görünürde nefes alıyor gibiyim
görünürde gülüyor oladabilirim
görünürde yaşıyor gibi dursam da içten
ölünür de...

ölünür de farkına varamaz insan
ölünür de kopamaz bu dünyadan
ölünür de yaşayan sıradan biri gibi
görünür de...
görünen yüzünüzle, iç yüzünüz bazen çok farklıdır...içinizde fırtınalar çıkarken yüzünüzde gülücükler vardır...içiniz daralmış nefes alamazken herkes hayattan zevk aldığınızı söylüyor olabilir. dışı seni, içi beni yakar misali...

görünürde yaşıyor gibi dursam da içten
ölünür de...

ölünür de yaşayan sıradan biri gibi
görünür de...
bunalıma girmek için harika bir şarkı. sözü mü daha çok etkiliyor müziği mi karar veremiyorum.
Depresyon zamanlarimin vazgecilmesi. Saheser sarki.aylin aslim da guzel yorumlasmis ama kacak yorumu daha iyi bence.

mükemmel sözlere mükemmel müziğin eşlik ettiği kaçak şarkısı..
aylin aslım'ın fena söylemediği şarkı. (bkz: bir kaçak değil)
kaçak grubunun çok naif seslendirdiği öte yandan aylin aslımın kötü söylememekle beraber daha iyi bir müzikal boyuta getirdiği şarkı. Ancak iyi coverlar grubuna girmez. kaçak'tan dinlenilmesi tavsiye edilir.
ölünür.
Akla gelince tabiri caizse insanın tüm unutmaya yüz tuttuğu şeyleri anımsatan şarkı. Söylemediklerin artık geride kalmıştır ama yaralar seni içten içe bazen. Dışarıdan her ne kadar gülüyor dursam da dursak da çoğu kişi içinde neler barındırıyor, herkes sıradan biri gibi ama tanıyınca değil gibi...
yaz ayları için hem iç burkan hem de yollara sürükleyen aylin aslım coverı ile coşan kaçak şarkısıdır.
ölünmeyebilinir de.
Bencillikle, önceliği karıştırmaya devam edenler yaşarken öldüğünü de fark etmez aslında...

Dışarıdan süpper görünüp, içten ölünen zamanlar yaşıyor insanlık...
Belki bu kişisel gelişimcilerin iyi ol, mutlu ol, sen iyisin, hep iyi olmalısın, önce kendin telkinlerinin bir sonucudur kim bilir...
Oysa her duyguyu yaşamalı insan...
Doya doya yaşamalı hem de...
Zira bir duygunun eksikliği direkt ruha yansıyor, ruhtan eksiliyoruz fark etmesek de...

Sonra bir bakmışız;
Nefes de alsak, görünürde gülüyor ola da bilsek , hatta yaşıyor gibi dursak da içten ölmüşüz...

şarkıyı dinlerken kalemden dökülenler...

taze kliplenmiştir de ayrıca...

http://youtu.be/aru1eA7OWFI

@dinliyorum_tt
gecelerin şarkısıdır.. çok güzel sözler çok güzel müzikle buluşup ortaya böyle çok güzel bir şarkı çıkmıştır..

https://www.youtube.com/watch?v=-dIfF9LUQwY

--spoiler--
ölünür de yaşayan sıradan biri gibi görünür de...
--spoiler--
Bu aralar fena sardığım güzel söz ve müziğe sahip kaçak şarkısı.
e tabi haklısın sende, boğulmaman için
gemiyi terk etmen en doğru seçim...
görünürde yaşıyor gibi dursam da içten ölünür de..

Gibi harika sözlere sahip şarkı. Bestesi de güzeldir lakin sözleri daha bi güzeldir. Aylin aslım cover'ı ve klibi daha çok hoşuma gidiyor. Aylin aslım'ın aşk geri gelir şarkısından sonra yeni favori coverimdir.
Hoopp bir bakmışsınız gecenizin içine bir anda sokup sokup çıkartıyor. Öyle bir parça.

Arkasından da ayrılamıyoruz meliha'yla parçasını dinledikmi tamamdır. Sabaha karşı anca ayılırız.
ağzıma sıçmasına rağmen playlistimden ayırmadığım, yetenekli olsaydım herhalde ben de bu sözleri yazardım dedirten şarkı.

başkasının dinlediğini görünce, Bihter'in "gözümün önünde birbirlerini seviyorlar" moduna girip kıskanıyorum.